У Вінниці на туристичних об’єктах встановлюють таблички з NFC-технологією. ФОТО

15:38
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці на ще 12 туристичних об’єктах з’явились туристичні інформаційні таблички. Вони містять інформацію про ту чи іншу споруду відразу двома мовами (українською та англійською), а також – шрифтом Брайля.

Як розповіли Vежі в Департаменті маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, окрім цих нещодавно встановлених 12 табличок, також у Вінниці є ще шість табличок на туристичних об’єктах мікрорайону Вишенька, а найближчим часом мають з’явитися ще дві (ймовірно в центральній частині міста).

 

 

 

 

 

Наприклад, табличка на “Вежі Артинова” розповідає, що споруда була побудована у 1911 році за проектом міського архітектора Григорія Артинова. Тоді це була водонапірна вежа-каланча для водопостачання та протипожежних потреб.

Зазначено, що як домінанта міського простору інженерна споруда оздоблена годинником, “що надає їй образу ранньомодерної ратуші”. В роки Другої світової війни у споруді був спостережний пункт, пізніше – житловий будинок. Як відомо, наразі вежа є головним символом міста. До речі, раніше VежА створила відео, в якому розповідається історія вежі та найцікавіші факти про неї.

 

 

А ось так, наприклад, виглядають таблички на Садибі Боруха Львовича, Костелі Пресвятої Діви Марії Ангельської та Монастирі єзуїтів.

 

 

 

 

 

 

На своїй фейсбук-сторінці Департамент маркетингу міста та туризму оприлюднив також фото встановлення табличок.

 

 

 

QR-коди на табличках дозволяють потрапити на сайт з додатковою інформацією про той чи інший об’єкт, а також – скористатись аудіогідом. Всі таблички обладнані NFC-чіпами, що надає можливість безконтактної передачі інформації про об’єкт навіть без доступу до Інтернету.

До речі, у своєму дизайні кожна табличка має елементи вінницького бренду, що додатково його популяризує та робить більш впізнаваним.

 

 

Загалом на цьому етапі таблички з’явились на низці інших туристичних об’єктів (пам’ятки архітектури національного й місцевого значення), що можуть зацікавити вінничан та гостей міста:

– Арка Центрального парку
– Вежа Артинова
– Будівля міської думи
– Будівля Реального училища (Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ)
– Костел Пресвятої Діви Марії Ангельської
– Єзуїтський монастир (Державний архів Вінницької області)
– Миколаївська церква та дзвіниця
– Садиба Боруха Львовича
– Садиба капітана Четкова
– Садиба Друголенцького
– Палац Ґрохольських
– Обласна психоневрологічна лікарня ім. акад. О. Ющенка.

Втім у департаменті нам повідомили, що частина з цих табличок ще не повністю готова. Наприклад, подекуди ще не функціонують QR-коди, але це мають доопрацювати найближчим часом. Офіційний запуск табличок відбудеться напередодні Дня міста.

Зазначимо, що нова туристична навігація міста розроблена креативною компанією «Moreinfo» спільно з Департаментом маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради. Розробка концепції туристичної навігації, що включає в себе встановлення табличок, є частиною Стратегії розвитку туризму міста Вінниці до 2030 року.

Нагадаємо, перші такого роду таблички з’явились в жовтні 2019 року у мікрорайоні Вишенька: біля Національного музею-садиби М.І. Пирогова, церкви-некрополю М. І. Пирогова, парку Дружби народів, фонтану «Сонячна система», площі Костянтина Могилка та Лісопарку.

Читайте також: Місто ідей: у чому секрет успіху бренду Вінниці

Читайте також: “У Вишеньки є багато “родзинок”: у Вінниці встановили туристичні таблички зі шрифтом Брайля. ФОТО

Читайте також: У Вінниці розпочалось громадське обговорення Стратегії розвитку туризму до 2030 року

Читайте також: У Вінниці стартувало онлайн-опитування про “вінницьке” бачення майбутнього Музею міста

Фото Ольги Мірошниченко та з фейсбук-сторінки Департаменту маркетингу міста та туризму

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.