У Стрижавці відбувся мітинг проти підвищення комунальних тарифів. ВІДЕО

8:57
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Стрижавці вчора, 14 січня, протестували проти підвищення тарифів на комунальні послуги. Водночас у місцевому комунальному підприємстві зазначають, що тарифи не переглядали з 2018 року.

Біля Стрижавської селищної ради вчора, 14 січня, зібрались понад півсотні людей. Дехто тримав у руках плакати, зокрема, «Тарифи ЖКГ геноцид для народу» та «Ні!!! Зростанню тарифів!!!». Про це розповідають у сюжеті «Суспільне. Вінниця».

 

На мітинг прийшли близько 60 місцевих мешканців та мешканок. Щоправда, організаторів акції не знають. Зазначають лише, що у Стрижавці розвісили оголошення з закликом прийти до селищної ради, а підписалися під ним «Небайдужі».

 

Люди вийшли протестувати проти запланованого зростання тарифів на водопостачання, водовідведення та вивіз побутових відходів.

– Вчора прийшла нам квитанція на газ 4700, — розповідає місцева мешканка пані Катерина. — Де вони взяли таку цифру, як у нас навіть на показнику лічильника такого немає.

– Мама у мене з інвалідністю, батько — з інвалідністю. Тільки на ліки йде пенсія і більше ні на що, — додає ще одна жителька Стрижавки Галина Живелюк.

 

Водночас директор комунального підприємства «Турбота» Михайло Білоконь зазначив, що вартість послуг не переглядали з 2018 року. За цей час змінилася ціна води, електроенергії, а також зросла мінімальна зарплата. Крім того, мешканці Стрижавки ще боргують близько мільйона гривень за надані комунальні послуги.

Додає, що наразі триває лише обговорення нових сформованих тарифів на послуги. Тарифи зможуть затвердити лише після перевірки його обгрунтованості селищною радою.

– За вивіз сміття було 12 гривень, а стало зараз 23 гривні. За водопостачання одна сторона (Стрижавки – ред.) платить 12 гривень, а СВК — 6, 25. Водовідведення СВК — 17 гривень, а «Агромаш» — 12 гривень, — додав Михайло Білоконь.

Очільник громади Михайло Демченко зазначив, що до селищної ради ще не надходили документи від комунального підприємства, а тому поки що люди ще сплачуватимуть за звичними тарифами.

Мітингарі також звернулися з проханням взяти на баланс громади газові мережі, щоб менше сплачувати за доставку газу.

– Ми зараз проводимо інвентаризацію сільських рад, належності даних мереж, протяжності мереж, кількості даних мереж, які проходять територіальною громадою, і можливість цих мереж щодо їх прийняття безпосередньо у нашу комунальну власність, — розповів голова Стрижавської селищної ради Михайло Демченко.

 

Водночас фінансовий директор АТ «Вінницягаз» Сергій Кібітлевський пояснив, якщо громада забирає мережі на власний баланс, тоді має їх самостійно обслуговувати.

– Вони повинні бути готові закупляти технологічний газ. Другий момент: необхідно отримати ліцензію, створити газову службу, аварійно-диспетчерську службу.

 

 

Михайло Демченко також зауважив, що місцева влада не може регулювати ціну на газ для побутових користувачів. На сторінці у Facebook голови Стрижавської селищної ради зазначено, що буде скликано позачергове засідання сесії селищної ради, щоб розглянути питання недопущення зростання цін на енергоносії для населення. Також планують звернутися з офіційним листом до Президента, Уряду та Верховної Ради – тих суб’єктів, які регулюють питання зі встановлення та зниження тарифів.

Нагадаємо, що 10 січня одразу у декількох містах на Вінниччині, зокрема у Вінниці, Козятині та Жмеринці відбулись мітинги проти підняття тарифів за комунальні послуги. Причинами стало підняття з січня тарифів на електроенергію та газ. Також протести відбулися і в інших регіонах України. Одинадцятого січня у Жмеринці знову вийшли на акцію проти підвищення тарифів на газ, воду та електроенергію й тоді протестувальники перекрили міжнародну трасу М-21.

Фото: Facebook-сторінка Михайла Демченка

Відео: Суспільне. Вінниця

Читайте також: В уряді розробили два підходи, які мають допомогти зменшити тарифи на газ для населення

Читайте також: На Вінниччині відбулись мітинги проти підвищення комунальних тарифів

Читайте також: ЗМІ: Протестувальники перекрили міжнародну трасу на Вінниччині. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.