У МОЗ затвердили перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим

11:22
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

МОЗ затвердило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим: це, зокрема, працівники закладів освіти та органів виконавчої влади. Зазначено, що якщо такі працівники не вакцинуються, вони будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Як повідомили вчора, 7 жовтня, на сайті Міністерства охорони здоров’я України, перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19, затверджено наказом МОЗ від 04.10.2021 № 2153, зареєстрованим в Мін’юсті 07.10.2021 за №1306/36928.

Зазначено, що згідно з наказом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

– центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;

– місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;

– закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко пояснив мотивацію обрання саме таких професій:

– Освітяни та працівники органів влади кожен день взаємодіють із великою кількістю людей, а тому ризикують інфікуватися на коронавірусну хворобу. Майже всі, хто потрапляє в лікарню з COVID-19 — невакциновані. Це рішення покликане захистити життя і здоров’я українців та їхніх близьких, створивши безпечне середовище в закладах освіти та державних установах.

Повідомляється, що наказ набирає чинність через один місяць з дня його публікації.

“Працівники закладів освіти та органів виконавчої влади, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати” – йдеться у повідомленні МОЗ.

Віктор Ляшко також повідомив, що це лише перший етап визначення професій, для представників яких щеплення проти коронавірусу є обов’язковим. Далі до переліку включать й деякі інші.

– Ми завершили перший етап визначення професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Наступним етапом до цього переліку будуть включені працівники усіх державних установ, організацій та підприємств, соціальні працівники та працівники поштових послуг, – цитує МОЗ Ляшка.

У міністерстві нагадують, що працівники освіти та органів виконавчої влади можуть щепитися від COVID-19 організовано або індивідуально у пункті чи центрі вакцинації. Детальний перелік та контакти пунктів та центрів – ТУТ.

“Важливо, що освітяни та працівники органів влади, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 року № 595, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації” – підкреслюють у МОЗ.

Читайте також: На Вінниччині 98% госпіталізованих із COVID19 – невакциновані

Читайте також: СБУ заблокувала схему з підробки міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19

Читайте також: У МОЗ розповіли, як має виглядати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. ВІДЕО

Читайте також: В комунальних установах Вінниці від COVID-19 вакцинувалися 95% сімейних лікарів та понад 80% працівників освітніх закладів

Головне фото – dailycaller.com

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.