На Вінниччині 98% госпіталізованих із COVID19 – невакциновані

8:54
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині 98% госпіталізованих пацієнтів невакциновані від коронавірусної хвороби. А кількість хворих, які потребують стаціонарної допомоги, зростає.

Як повідомили на сайті Вінницької облдержадміністрації, станом на 4 жовтня, у 9 опорних лікарнях області перебувало 635 хворих. З них 67 пацієнтів – у реанімації. Завантаженість ліжок становить 52,7%, зокрема із підведеним киснем – 52,2%. Раніше у МОЗ повідомляли, що така ситуація у всій країні: 98% госпіталізованих із COVID-19 – невакциновані.

– Якщо ви хочете вберегти себе від важкого перебігу, госпіталізації та смерті – зробіть щеплення вже сьогодні. Щеплення ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби, ускладненням і смерті. Вакцинована людина, навіть якщо і захворіє, то перенесе хворобу легше: швидше за все, вона не потребуватиме кисневої терапії, не потрапить до лікарні, а головне – збереже своє життя, – зазначила Ольга Задорожна, директорка Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА.

За її словами, для проведення вакцинації в регіоні є все. Вакцинація безкоштовна і центрів щеплення достатньо. Працюють 42 мобільні бригади, 203 пункти щеплень та 24 центри масової вакцинації, а для населення доступні три види вакцин: AstraZeneca, CoronaVac і Pfizer.

Карта вакцинації: ситуація в областях України на 5 жовтня

Інфографіка – “Слово і Діло”

Від початку вакцинальної кампанії в області щеплено 514 795 людей, з них одну дозу отримали 286 613 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 228 128 людей. За даними аналітичного порталу “Слово і Діло”, це становить 18,82% населення області.

– Шановні мешканці Вінниччини, не зволікайте, вакцинуйтеся, збережіть своє здоров’я та своїх рідних! Вакцинація від коронавірусу у 15 разів знижує ризик госпіталізації та тяжкого перебігу хвороби. Також звертаємося до вже вакцинованих та всіх відповідальних громадян – подбайте про своїх рідних і близьких. Знайдіть час та відведіть до найближчого пункту щеплення або центру вакцинації, – зазначили в облдержадміністрації.

Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень – за ЦИМ посиланням. Статистика поширення COVID-19 у районах Вінницької області – за ЦИМ посиланням (у другій частині публікації; оновлюється щодня).

Ілюстративне фото – Associated Press

Читайте також: Інноваційні ліки проти COVID-19 отримали 9 лікарень Вінницької області. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.