У міській раді відповіли, чи дозволять у Вінниці продаж кави на виніс на час карантину

7:39
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькій міській раді відповіли на петицію про продаж кави на виніс та з доставкою на період карантину.

Ще 10 квітня вінничанин Сергій Голуб створив петицію до міської влади з проханням дозволити діяльність кафе, де продають каву на виніс чи з доставкою. Зокрема, він звертав увагу, що така купівля напоїв практично не відрізняється від самовивозу посилок з «Нової пошти». Запевняв, що у кав’ярнях навіть більше дотримуються санітарних норм, дезінфекції та дотримання дистанції, ніж прописано Міністерством охорони здоров’я.

Ця петиції зібрала необхідну кількість підписів лише за чотири дні та була розглянута у міській раді. У понеділок, 27 квітня, надали офіційну відповідь.

Як зазначила заступниця міського голови Галина Якубович, органи державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Додали, що норми Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та інших нормативно-правових актів не наділяють органи місцевого самоврядування повноваженнями щодо надання дозволу на діяльність суб’єктів господарювання на період дії карантину. Ці повноваження належать виключно Кабінету Міністрів України.

– Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності. Таким чином вбачається, що Кабінет Міністрів України наділений повноваженнями щодо встановлення заборони діяльності суб’єктів господарювання на період дії карантину, – йдеться у відповіді.

Читайте також: “Ми будемо на межі банкрутства”: як виживають вінницькі ресторатори в умовах карантину

Читайте також: Життя під час пандемії: вінничани про карантин, роботу та надії. ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.