У мережі розповсюджується фейк про “часткову мобілізацію” студентів на Вінниччині

16:49
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Соцмережами поширюється дезінформація про “часткову мобілізацію” студентів на Вінниччині. В мережі також викликали “наказ” про мобілізацію студентів середніх та вищих професійних навчальних закладів, який є фейком. Ймовірно, фейк має російське походження.

Про це повідомили на сайті інтернет-видання “Букви” та виклали зображення фейкового документа. “У Telegram видання надійшло повідомлення від, ймовірно, росіянина, який поширив так званий “указ”. Однак це така інформацію та “документ” є неправдивою” – пишуть “Букви”.

Як зазначає видання, автори фейку, поширюючи його, не звернули увагу та те, що в різних країнах повноваження щодо проведення мобілізації інакші, тому в Україні керівники обласних державних/військових адміністрацій не керуються процесами мобілізації.

Окрім цього, “наказу” із зазначеним номером та датою не існує.

Нагадаємо, що українські чоловіки-студенти, які навчаються за кордоном, з 14 вересня не зможуть виїхати за кордон під час дії воєнного стану.

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко зазначив:

– Раніше, ще в березні, рішенням найвищого військового керівництва України було розглянуто надання можливості продовжити навчання тим студентам, які вже навчалися до 24 лютого, і прикордонники виконували цю норму. Проте останнім часом ми бачимо дуже багато спекуляцій, коли масово підробляють документи начебто про навчання в іноземних вишах. Лише протягом липня-серпня ми виявили близько 600 таких документів. Через це за рішенням найвищого військового керівництва було ухвалено чергове рішення відмовити такій категорії також у праві перетину кордону.

Разом із тим, пишуть “Букви”, у повідомленні щодо виїзду студентів-чоловіків за кордон зазначається, що громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які є здобувачами передвищої та вищої освіти, асистенти – стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, але дана категорія не має права виїжджати за кордон.

Фото – “Букви”