З 14 вересня чоловіки-студенти іноземних вишів не можуть виїжджати за кордон під час воєнного стану – ДПСУ

16:52
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

З 14 вересня чоловіки-студенти іноземних вишів під час воєнного стану в Україні не зможуть виїжджати за кордон. Це рішення було ухвалено 14 вересня. 

Про це повідомив інформаційному агентству “Інтерфакс-Україна” речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко:

Раніше, ще в березні, рішенням найвищого військового керівництва України було розглянуто надання можливості продовжити навчання тим студентам, які вже навчалися до 24 лютого, і прикордонники виконували цю норму. Проте останнім часом ми бачимо дуже багато спекуляцій, коли масово підробляють документи начебто про навчання в іноземних вишах. Лише протягом липня-серпня ми виявили близько 600 таких документів. Через це за рішенням найвищого військового керівництва було ухвалено чергове рішення відмовити такій категорії також у праві перетину кордону, – розповів Демченко.

За словами речника ДПСУ, прикордонники діють у рамках законодавства, що регламентує перетин державного кордону. Чоловікам-українцям від 18 до 60 років загалом обмежений виїзд за межі України. Є винятки, прописані в постанові уряду №57, яка передбачає правила перетину кордону громадянами України, зокрема на період дії воєнного стану. Категорія студентів не підпадає під виняток, і їм не дозволено перетинати кордон на виїзд з України.

Ілюстративне фото – life.liga.net

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.