Цьогоріч на реконструкцію палацу Потоцьких у Тульчині з обласного бюджету виділили шість мільйонів

16:30
Автор: Vежа
Become a Patron!

Палац Потоцьких у Тульчині готують до оперного фестивалю. Цьогоріч бюджетом області передбачено шість мільйонів гривень на те, щоб вчасно привести західне крило будівлі до ладу. 

Сьогодні, 12 лютого, голова Вінницької ОДА Владислав Скальський перевірив, як триває реконструкція палацу та його підготовка до фестивалю «OPERAFEST TULCHYN-2020». Зокрема, він ознайомився з тим, як оновлюють західне крило будівлі та який благоустрій передбачено на території палацу, повідомляють на сайті Вінницької облдержадміністрації.

Відомий Палац Потоцьких, який має другу назву «Подільський Версаль», було побудовано в Тульчині У 1782 році. У часи господарювання родини Потоцьких це був розвинений ансамбль декількох споруд. У 1787 році в Палаці Потоцьких було відкрито другий в Україні оперний театр, який існував понад 100 років та був культурною колискою Подільського краю. Кожного року в Палаці відбувались світові оперні прем’єри, в яких брали участь відомі композитори, співаки та музиканти Європи. Театр мав репертуар, що складався з 5-7 опер, а трупа налічувала до 200 акторів.

За словами очільника області, реконструкція «Подільського Версалю» – амбітний проєкт. Минулого року з обласного бюджету виділили понад вісім мільйонів гривень на оновлення та реконструкцію приміщень та  території палацу. Всі роботи, які були заплановані на 2019 рік, виконали вчасно. Вже цього року з бюджету передбачили ще шість мільйонів, аби довести західне крило будівлі Палацу Потоцьких до прийнятного стану саме до початку оперного фестивалю «OPERAFEST TULCHYN».

– Сьогодні під час огляду вже бачимо потребу в додаткових роботах задля того, щоб забезпечити людям з інвалідністю, мамам з дитячими візочками можливість комфортно відвідувати фестиваль. Я буду підіймати питання перед депутатським корпусом про внесення змін до бюджету для збільшення фінансування, як мінімум, для облаштування фестивальної зони всіма необхідними умовами,- зазначив Владислав Скальський.

Загалом реставрація та відновлення палацу Потоцьких у Тульчині є досить масштабним проєктом. Обласний бюджет не має можливості виділити достатньо коштів, щоб повністю оновити палац. Основний акцент роблять на тому, що дозволить якісно провести фестиваль.

– Загальна вартість проєкту 32 мільйони гривень, вже зроблено на 8,5 мільйона. На цьогорічні роботи виділено з бюджету шість мільйонів. Якщо вдасться додати ще декілька, то вийдемо більш як на 50% виконаних робіт із реконструкції та облаштування «Подільського Версаля». Проте до фінального вигляду довести цю величну споруду, як з фінансової точки зору, так і з часової я не вбачаю реалістичним, – прокоментував очільник області.

Водночас Владислав Скальський надав доручення надав доручення підрядній організації та профільним департаментам і управлінням ОДА визначити першочергові завдання та контролювати їхнє виконання до початку фестивалю. Зокрема, планують встановити освітлення по периметру палацу, створити комфортні умови для осіб з інвалідністю (укласти бруківку на алеях, встановити бордюри), а також облаштувати центральну клумбу.

Зазначимо, що у 2020 році фестиваль оперного мистецтва просто неба традиційно відбудеться у червні.

У 2017 році було започатковано Міжнародний фестиваль «OPERAFEST TULCHYN». Його головною місією стало привернення уваги до Палацу Потоцьких та повернення Тульчину слави малої оперної столиці України. На сьогодні «OPERAFEST TULCHYN» – найбільша класична мистецька подія України, що відбувається просто неба. У 2019 році фестиваль відвідали понад 68 тисяч осіб. До 2021 року планується відкриття постійних експозиційних залів в центральному корпусі Палацового ансамблю.

Нині у Східному корпусі палацового ансамблю розташовано частину навчальних аудиторій комунального вищого навчального закладу «Тульчинський коледж культури», перебуваючи на балансі установи.

Фото – Вінницька ОДА

Читайте також: Частину палацу Потоцьких планують здати в оренду під готель на 49 років

Читайте також: На Вінниччині підсвітили головний корпус палацу Потоцьких. ФОТО

Читайте також: Територію палацу Потоцьких у Тульчині оновлять за понад 38 мільйонів

Читайте також: Повітряна опера: дві доби фестивалю в палаці Потоцьких з висоти пташиного польоту. ВІДЕО

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.