Територію палацу Потоцьких у Тульчині оновлять за понад 38 мільйонів

10:16
Автор: Дар'я Гоц

Департамент будівництва, містобудування та архітектури Вінницької ОДА оголосив тендер на реконструкцію частини території палацу Потоцьких у Тульчині. Там з’являться зони відпочинку, побільшає дерев та кущів, а також встановлять сміттєві урни та сітілайти. 

На реконструкцію елементів благоустрою частини території пам’ятки містобудування та архітектури державного значення «Палац» 1757 року виділяють 38 244 432 гривні. До речі, фінансування проекту відбудеться спільно із Фондом регіонального розвитку, який надав 34 840 000 гривень, а ще 3 484 400 знайшли у місцевому бюджеті.

Зазначено, що ділянка перед «Палацом» має переважно гравійне та трав’яне покриття, місцями присутнє вимощення навколо будівель клінкерною плиткою. Пішохідна доріжка, що веде від головного входу на територію до проїзду, з асфальтобетону. Гравійне покриття проїзду та пішохідних доріжок має значні недоліки, частково покриття відсутнє або просіло, що унеможливлює зручне пересування пішоходів по території «Палацу».

Позаяк з 2017 року на території Палацу щорічно проводиться Міжнародний оперний фестиваль OPERAFEST TULCHYN і лише минулого року його відвідали близько 40 тисяч людей, необхідно створити відповідну інфраструктуру для проведення заходу, усунувши усі наявні недоліки.

Проектом передбачається реконструкція з водовідведенням частини території пам’ятки містобудування та архітектури державного значення «Палац», 1757 р. з влаштуванням восьми зон відпочинку з лавами та перголами (загалом передбачено 36 пергол та 68 лав); алеї квітників; рядової посадки дерев; партерних газонів; чотирьох цифрових сітілайтів; вимощення навколо будівель та пішохідних доріжок з клінкерної плитки; покриття з газонної решітки (еко-плитки); основи для встановлення тіньових навісів.

Також оновлять бетонні сходи Палацу, на території встановлять 49 сміттєвих урн, а також дерев’яні ящики для рослин, декоративні вази у формі чаш тощо. Щодо озеленення, то на території Палацу значно побільшає дерев та кущів. Планують висадити гостролистий клен (21 шт.), катальпу бігонієвидну/бузколисту (21 шт.), західну тую (24 шт.), кущі бузку (24 шт.), форзицію середню (23 шт.), бірючину звичайну (44 шт.), спірею Вангутта (40 шт.), кампсис (72 шт.), червоні, білі та рожеві троянди (408 шт.), лаванду (198 шт), а найбільше висадять самшиту – 1532 кущі. Окрім цього, на території Палацу оновлять вуличні ліхтарі.

У документації вказано, що строк виконання робіт з 20 травня 2019 до 31 грудня 2020 року. Наразі ще приймають тендерні пропозиції, а відкритий аукціон з визначення виконавця робіт розпочнеться другого травня.

Читайте також: Дві київські компанії змагатимуться за будівництво готелю у палаці Потоцьких в Тульчині

Читайте також: Від “Гуцулки Ксені” до діснеївських персонажів: чим вражатиме Operafest Tulchyn-2019

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.