Tram2000: Вінниця домовилася про чергову партію трамваїв з Цюріха

16:30
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Вінниця отримає нову партію трамваїв із Цюріха. Загалом очікується 70 вагонів Tram2000, а перша партія складе 35 штук.

Про це повідомив  міський голова Сергій Моргунов на своїй сторінці у Фейсбук. Він зазначив, що місто розпочинає ІІ фазу співпраці зі швейцарськими партнерами, і що сьогодні підписали Угоду про передачу першої партії – 35 трамваїв Tram2000.

Приємно, що співробітництво з Вінницею, яке триває з 2006 року, швейцарська сторона вважає ефективним та плідним. Спільно ми працюємо не тільки у сфері транспорту і мобільності. Але саме завдяки проекту “Цюріхські трамваї” місто повністю оновило трамвайний парк і покращило якість перевезень. Впродовж 2007-2011 років цюріхська транспортна компанія VBZ передала Вінниці 116 вагонів, – написав Сергій Моргунов.

З 2022 року ми очікуємо надходження першої партії трамваїв Tram2000 з Цюріха. Ці вагони більш сучасні за “Карпфени” і “Міражі”, які зараз курсують нашим містом. Вони зручніші для пасажирів мають м’який хід та комфортний салон, оснащені електронною системою управління. Також ці трамваї споживають менше електроенергії, тож, економні.

Повідомляється, що за наступний рік спільно з партнерами Вінниця має здійснити усі підготовчі роботи. Персонал Вінницької транспортної компанії пройде стажування у Цюріху. Також мають узгодити всі юридичні деталі на міждержавному рівні.

Загальна вартість проекту становить 3,55 мільйона швейцарських франків. Швейцарія інвестує 3,25 мільйона, а решта внесок Вінницької громади на адаптацію рухомого складу до нашого законодавства і стандартів.

Сподіваюсь, що ми так само успішно реалізуємо ІІ фазу проекту, адже маємо відповідний досвід з минулих років. І вже з 2025 можемо приступити до нового етапу отримання чергової партії швейцарських трамваїв, адже всього Цюріх готовий надати для Вінниці 70 вагонів Tram2000, написав міський голова.

Також Сергій Моргунов зазначив: важливо, що дружні зв’язки зі Швейцарською Конфедерацією, Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні продовжуються і поглиблюється.

Ілюстративне фото – newcastlebeach.org

Читайте також: Більше місць та відкидні сидіння: у Вінниці створили десятий VinWay. ФОТО

Читайте також: У Вінниці тролейбус з автономним ходом курсуватиме за новим маршрутом. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.