SUP-серфінг на Вишенському озері: вінничан запрошують безкоштовно покататися на дошках

12:33
Автор: Катерина Дядюк

Цієї неділі у Вінниці презентують відносно новий для міста вид спорту – SUP-серфінг. Покататися на дошках по Вишенському озері запрошують усіх бажаючих. А тим, хто найкраще підкорить SUP-серф, обіцяють призи.

“Vinnytsia SUP day 2019” відбудеться 7 липня на Вишенському озері. Там, протягом двох годин (з 11:00 до 13:00) організатори з Української федерації SUP-серфінгу влаштують для вінничан SUP перегони (technical race), дитячі перегони на SUP, а також Dragon SUP race.

Президент федерації Андрій Анісімов пояснив, що це буде кілька заїздів на дошках, довжиною в один (для аматорів) та три кілометри (для спортсменів) по воді. Для цього навіть не потрібно мати особливої підготовки, єдина і найголовніша умова – вміти добре плавати. В такому разі участь у перегонах зможуть взяти навіть діти віком від шести років. До того ж на Вишенському озері працюватимуть інструктори.

Сапсерфінг (Standup paddleboarding; гонка на дошці стоячи) – водний вид спорту, різновид серфінгу, в якому серфер, стоячи на дошці, переміщається по воді за допомогою греблі веслом.

Дошки для сапсерфінгу схожі на звичайні дошки для серфінгу, однак перевищують їх по довжині і ширині (довжина дошки може досягати, зокрема, 243-305 сантиметрів), що спрощує для спортсмена підтримування рівноваги на ній. Змагання з сапсерфінгу часто проводяться на великі відстані, а типовими місцями їхнього проведення є морські узбережжя, великі озера та річки. Довжина весла в сапсерфінгу зазвичай становить від 1,6 до 2,2 метрів, а діаметр – від 2,5 до 3,25 сантиметрів (джерело – Вікіпедія).

Усім бажаючим потестити і підкорити цей вид спорту організатори нададуть 20 SUP-бордів. Вінничанам потрібно буде мати з собою лише будь-який зручний одяг (купальники, шорти чи футболки), а також захопити копію паспорту та ідентифікаційного коду. Як пояснив Андрій Анісімов, тим, хто найкраще підкорить SUP-серф (у чотирьох категоріях) , організатори вручатимуть призи – кубки та медалі; а оскільки їх купуватимуть за кошти з місцевого бюджету, документи потрібні будуть лише для звітності.

Зазначимо, що участь в змаганнях безкоштовна, а зареєструватися можна буде на місці проведення заходу. Також у програмі – ексклюзивна презентація нового гоночного боліду (SUP-борду) від українського бренду.

Там також кататимуться спортсмени, які відвідують вінницький SUP-клуб (відкрився нещодавно). Крім того Андрій Анісімов зазначив, що наразі ведуться переговори щодо відкриття секції SUP-серфінгу для дітей у вінницькій веслувальній школі.

“Vinnytsia SUP day 2019” відбудеться у неділю, 7 липня, на Вишенському озері й триватиме з 11:00 до 13:00. Головна умова участі – вміти добре плавати.

Фото Артура Покорського

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.