Суд над вінницькими вчителями, які побили іноземця, вкотре перенесли. ФОТО

16:16
Автор: Vежа
Become a Patron!

Судове засідання по справі педагога та тренера спортивної школи, які у Вінниці в липні побили іноземця та його неповнолітнього сина – вкотре не відбулося у повному обсязі. Сьогодні, 6 грудня, після зачитування тексту обвинувачення та кількох клопотань від обох сторін розгляд було відкладено на 19 грудня на 17:00. 

Причиною стало те, що в ході засідання було вирішено заслухати аудіозапис тривалістю у понад годину, переглянути відео з камер відеоспостереження та заслухати свідків, і, позаяк прокурор заявив про іншу справу, яка має бути розглянута за його участі на 15:00 (це засідання почалось о 14-ій), то на все просто не вистачить часу.

Суддя погодився відкласти справу, щоб вона могла бути розглянута повноцінно.

 

 

До судової зали прийшли Віталій Чукавін та Андрій Дзядик, яких звинувачують і побитті мешканця Арабських Еміратів та його неповнолітнього сина. Також були присутні троє їхніх адвокатів: Михайло Литвинюк, Андрій Баришніков та Грицик. Зі сторони обвинувачення – прокурор Жолинський, захищали інтереси постраждалих правозахисники Сергій Павлюк та Шлапак.

Віталій Чукавін

Андрій Дзядик

 Відбувалося засідання у Вінницькому міському суді під головуванням судді Шидловського. Як зазначив прокурор Жолинський, двом вінничанам інкримінують статтю 296, тобто хуліганство.

Зазначимо, що раніше Сергій Павлюк, правозахисник постраждалої сторони, повідомив Vежі, що “нині зібрано достатньо доказів, щоб притягнути їх (вчителів – авт.) до кримінальної відповідальності, яку передбачає дана 296 стаття – “Хуліганство”. Друга частина цієї статті передбачає до 5 років обмеження волі і третя частина – від 5 років. Є також відеоматеріали долучені, висновки експертизи тощо”.

Потерпілі на суд не прийшли, оскільки перебувають за межами країни. Раніше стало відомо, що ці вимушені дії родина постраждалого Фераса Аль Хурані вжила задля власної безпеки й відтак вирушила до Арабських Еміратів, де й проживала до цього. Натомість їхні інтереси минулого разу мав представляти Сергій Павлюк. Проте тоді суд не відбувся.

Передусім прокурор зачитав текст обвинувачення, згодом учасникам судового процесу було надано можливість зробити заяви чи подати клопотання.

Прокурор Жолинський

Цим правом скористався обвинувачений Дзядик. Він просив суд, попри призначений раніше домашній арешт, відпустити його на період з 14 по 17 грудня.

Як пояснив Дзядик, оскільки він є тренером у ФК “Вишенський” (логічно припустити, що чоловіка не було звільнено), то саме у зазначений період потрібно вести дитячу команду з футболу на змагання до Волинської області. За словами Дзядика, можливості призначення іншого тренера для супроводу команди дітей немає. У свою чергу сторона обвинувачення заперечила можливість задовольнити клопотання. Із цим врешті погодився і суддя, тож відмовив Дзядику.

Дещо згодом захисник обвинувачених Андрій Баришніков звернувся до суду фактично із вимогою заборонити фотографувати його (саме VежА здійснювала фотофіксацію). Як він пояснив, “може він не фотогенічний”, а потім взагалі зазначив, що фотозйомка спричиняє йому незручності. Його звернення підтримали інші захисники обвинувачених – Грицик та Литвинюк, а також самі Дзядик та Чукавін.

Андрій Баришніков

Зазначимо, що суддя офіційно не відреагував на це звернення і не заборонив журналістам робити фотозйомку. Врешті, коли засідання продовжилось, прокурор Жолинський озвучив запропонований порядок розгляду справи: спочатку переслухати аудіозапис допиту потерпілих, потім переглянути відео з камер відеоспостереження біля “Макдональдсу” (де стався інцидент), допитати свідків події, переглянути відео з мобільних телефонів свідків, дослідити документи, що підтверджують винуватість Чукавіна та Дзядика, документи із характеристиками кожного з них, потім було запропоновано здійснити дебати і врешті перейти до винесення вироку.

Особливих заперечень щодо такого порядку зі сторони обвинувачених не було (просили тільки переглядати відео з камер та з телефонів свідків підряд), тож суддя затвердив його. Втім згодом прокурор Жолинський пояснив суду, що має бути присутнім на розгляді іншої справи, а оскільки на все це потрібно багато часу, попросив відкласти розгляд. Тож, повернувшись із нарадчої кімнати, суддя оголосив про наступне засідання 19 грудня о 17:00.

Нагадаємо, йдеться про випадок, що стався у Вінниці цьогоріч на початку липня. Тоді двоє чоловіків – Віталій Чукавін та Андрій Дзядик, зробили зауваження громадянину з Еміратів за те, що той палив у недозволеному для цього місці.

Врешті, розмова переросла у бійку. Ферас Аль Хурані та його неповнолітній син (який намагався заступитись за батька) отримали серйозні тілесні ушкодження: у батька вибито три передні зуби, лікарі діагностували струс мозку, закриту черепно-мозкову травму, у нього пошкоджене перенісся, видно садна на тілі. У його 16-річного сина також струс мозку, синець на шиї і психологічна травма.

Читайте також: З’явилося відео, як вінницькі вчителі побили волонтера з Еміратів

Пізніше виявилось, що постраждалий тривалий час допомагав українським військовим проходити реабілітацію в Об’єднаних Арабських Еміратах. Як розповіли знайомі родини журналісту Vежі під час минулого судового засідання, яке до речі теж перенесли, “Ферас від початку війни допомагав нашим, українським військовим. Українська громада в Арабських Еміратах з початку війни в Україні, об’єдналася та створила проект, в рамках якого бійців забирали на реабілітацію до Еміратів. Перші поїхали хлопці з ампутаціями. Бійці поверталися в Україну і могли почати нове життя. Так ці волонтери змогли допомогти їм”.

Читайте також: Мешканець ОАЕ, якого жорстокого побили вінницькі педагоги, в Еміратах рятував українських «кіборгів»

Дещо пізніше у мережі Фейсбук з’явилось відео, де Чукавін особисто в коментарі місцевому активісту зазначає, що зробив зауваження саме “громадянину арабської національності”, який за словами Чукавіна був напідпитку. Журналісти Vежі поспілкувалися із волонтерами, а також із директоркою школи, де викладав Чукавін (його звільнили “за власним бажанням одразу після інциденту). Про це читайте в наступному матеріалі:

“Араб забажав крові”: вінницький вчитель, який побив іноземця, вважає жертвою себе. ВІДЕО

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.