Справа про закупівлю солі: Ніценку не змогли змінити запобіжний захід

13:10
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Оновлено: 9 Липня 2020, в 13:13

Сьогодні, 3 липня, у Вінницькому апеляційному суді директору Департаменту комунального господарства Вінницької міської ради Володимиру Ніценку намагалися змінити запобіжний захід. 

Так, прокуратура мала оскаржувати скасування нічного домашнього арешту для Ніценка, якого підозрюють у справі про вірогідні зловживання під час закупівлі солі для Департаменту комунального господарства Вінницької міської ради.

Однак колегія суддів, яка мала розглядати апеляцію, заявила самовідвід, тож наразі Ніценко залишається під особистим зобов’язанням.

Історія питання

Нагадаємо, 24 квітня на сайті Служби безпеки України з’явилося повідомлення, про викриття чиновників міської ради на багатомільйонних збитках, завданих під час закупівель солі.

Так, на сайті СБУ повідомлялось, що “співробітники спецслужби встановили, що посадовці Департаменту комунального господарства та благоустрою вступили у змову з менеджером одного з місцевих товариств”.

 

“Вони створили антиконкурентні умови для інших потенційних учасників торгів і значно завищили вартість продукції. У грудні минулого року між Департаментом та цим товариством укладено договір на постачання дорожньої солі на суму 9,9 мільйона гривень”, – повідомила спецслужба.

Також СБУ “задокументувала факт завищення ціни товару на майже 4,8 мільйона гривень, чим державі завдано збитки в особливо великих розмірах. Наразі слідчі СБУ оголосили чотирьом фігурантам про підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення. Заходи із викриття протиправної схеми проводились під процесуальним керівництвом прокуратури Вінницької області”.

Водночас підозрюваний у зловживаннях директор Департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко запевнив, що звинувачення проти нього – “несправедливі та безпідставні”.

28 квітня Вінницький міський суд обрав запобіжні заходи для всіх чотирьох підозрюваних: Володимира Ніценка, директора Департаменту комунального господарства ВМР, Вікторії Ващенко, менеджерки з адміністративної діяльності ТОВ “Мегукрбуд” (фірми-учасниці закупівлі), Світлани Чумак, головної спеціалістки відділу утримання об’єктів благоустрою Департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради та Вячеслава Хілінського, начальника відділу отримання об’єктів благоустрою Департаменту комунального господарства і благоустрою.

Так, трьом першим міський суд обрав запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання, а Хілінському – у вигляді домашнього арешту.

Запобіжні заходи Володимира Ніценка

8 травня у Вінницькому апеляційному суді судді Дедик, Нешик та Мішеніна змінили запобіжний захід для Володимира Ніценка – йому призначили нічний домашній арешт до 23 червня.

Зі слів прокурора Куцяка, через завершення цього строку прокуратура звернулась до Вінницького міського суду, аби подовжити чиновнику нічний домашній арешт. Однак суд першої інстанції Ніценка під домашнім арештом не залишив, а призначив йому особисте зобовязання.

 

Тож сьогодні мало відбутись оскарження цієї ухвали міського суду. До зали судових засідань не прийшли ні Володимир Ніценко, ні його адвокат – були лише прокурор та слідчий у справі.

Однак на самому початку засідання колегія суддів у складі Дедик, Нешик та Мішеніної заявили про самовідвід, вказавши що вони вже розглядали аналогічне оскарження у цій справі, тож, зокрема, ця обставина “викликає сумнів у їхній неупередженості”.

Прокурор проти такої заяви не заперечив, тож після нетривалого перебування у нарадчій кімнаті судді самовідвід задовольнили. Наразі оскарження запобіжного заходу Ніценку передали на повторний автоматичний розподіл – дата та час засідання, а також імена нових суддів стануть відомими згодом.

UPD: На повторному судовому засіданні з новими суддями, яке відбулось 9 липня, Вінницький апеляційний суд залишив ухвалу Вінницького міського суду без змін та не продовжив Володимиру Ніценку домашній арешт. Чиновник залишився під особистим зобов’язанням.

Фото автора та Служби безпеки України

Читайте також: Справа про закупівлю солі: Ніценку призначили нічний домашній арешт. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.