Справа про закупівлю солі: Ніценку призначили нічний домашній арешт. ФОТО

14:52
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні, 8 травня, у Вінницькому апеляційному суді переглядали запобіжні заходи для трьох підозрюваних у справі про вірогідні зловживання під час закупівлі солі для Департаменту комунального господарства Вінницької міської ради.

Запобіжний захід змінили лише директору Департаменту комунального господарства та благоустрою, призначивши йому нічний домашній арешт.

Прокуратура просила замінити особисте зобов’язання трьох фігурантів на тримання під вартою із заставою в 4 мільйони 204 тисячі гривень, однак суд залишив запобіжні заходи для двох підозрюваних без змін.

На фото: справа – Володимир Ніценко

Історія питання

Нагадаємо, 24 квітня на сайті Служби безпеки України з’явилося повідомлення, про викриття чиновників міської ради на багатомільйонних збитках, завданих під час закупівель солі.

Так, на сайті СБУ повідомлялось, що “співробітники спецслужби встановили, що посадовці Департаменту комунального господарства та благоустрою вступили у змову з менеджером одного з місцевих товариств”.

 

“Вони створили антиконкурентні умови для інших потенційних учасників торгів і значно завищили вартість продукції. У грудні минулого року між Департаментом та цим товариством укладено договір на постачання дорожньої солі на суму 9,9 мільйона гривень”, – повідомила спецслужба.

Також СБУ “задокументувала факт завищення ціни товару на майже 4,8 мільйона гривень, чим державі завдано збитки в особливо великих розмірах. Наразі слідчі СБУ оголосили чотирьом фігурантам про підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення. Заходи із викриття протиправної схеми проводились під процесуальним керівництвом прокуратури Вінницької області”.

Водночас підозрюваний у зловживаннях директор Департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко запевнив, що звинувачення проти нього – “несправедливі та безпідставні”.

Обрання запобіжних заходів

28 квітня Вінницький міський суд обрав запобіжні заходи для всіх чотирьох підозрюваних: Володимира Ніценка, директора Департаменту комунального господарства ВМР, Вікторії Ващенко, менеджерки з адміністративної діяльності ТОВ “Мегукрбуд” (фірми-учасниці закупівлі), Світлани Чумак, головної спеціалістки відділу утримання об’єктів благоустрою Департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради та Вячеслава Хілінського, начальника відділу отримання об’єктів благоустрою Департаменту комунального господарства і благоустрою.

Так, трьом першим міський суд обрав запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання, а Хілінському – у вигляді домашнього арешту.

Прокурор Зайцев

Сьогодні ж у Вінницькому апеляційному суді мав відбутись перегляд цих запобіжних заходів через апеляційні скарги прокуратури. Однак розглянув суд зміну “запобіжок” лише для трьох фігурантів – Вячеслав Хілінський разом з адвокатом до суду не з’явилися. Тому розгляд цієї апеляційної скарги прокурорів перенесли на 12 травня, 17:00.

В трьох розглянутих скаргах прокуратура просила призначити тримання під вартою на два місяці із правом застави в 4 204 000 гривень, замінивши особисті зобов’язання.

Так, у відношенні Володимира Ніценка жорсткіший запобіжний захід мотивували, зокрема, тим, що частина свідків у справі є підлеглими Ніценка, тож він може на них впливати. В свою чергу, адвокат директора Департаменту зазначив, що прокуратура не навела жодних доказів про наявність ризиків того, що Ніценко може змінювати певні документи чи впливати на свідків.

Сам підозрюваний розповів, що на час слідства він відсторонений від виконання обов’язків очільника департаменту на два місяці, здав закордонний паспорт, а можливості заплатити заставу у понад 4 мільйони він не має.

Крім того, інший захисник очільника департаменту висловив сумніви щодо правильності вирахованої суми можливої завданої шкоди, а отже обгрунтованості підозри.

 

 

Зрештою, суд задовольнив скаргу прокурорів частково, призначивши Володимиру Ніценку нічний домашній арешт до 23 червня, з 22:00 до 7:00.

Також сьогодні суд розглянув апеляції на запобіжні заходи Світлани Чумак та Вікторії Ващенко. Зокрема, адвокат Вікторії Ващенко, підозрюваної у пособництві підкреслив, що вона не входить до керівництва ТОВ “Мегукрбуд”, а є лише менеджеркою з адміністративної діяльності. Також Ващенко розповіла, що з Ніценком та Хілінським вона нібито взагалі не зустрічалась у час правопорушення.

Крім цього, через карантин її чоловік не працює, тож вона утримує сім’ю, зокрема, купуючи продукти. Крім цього, вона розповіла, що також не має коштів для сплати застави.

Зрештою, і для Світлани Чумак, і для Вікторії Ващенко запобіжні заходи залишились тими ж – у вигляді особистого зобов’язання.

Запобіжний захід Вячеславу Хілінському оскаржуватимуть 12 травня, о 17:00.

 

Фото автора

Читайте також: “Живіть чесно” і “вмію тримати удар”: у Вінницькій міськраді відреагували на звинувачення СБУ в зловживаннях

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.