“Живіть чесно” і “вмію тримати удар”: у Вінницькій міськраді відреагували на звинувачення СБУ в зловживаннях

15:06
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 27 Квітня 2020, в 10:16

Служба безпеки України заявила, що викрила посадових осіб Вінницької міської ради на мільйонних збитках, завданих бюджету під час закупівель дорожньої солі.

На ситуацію вже відреагував міський голова Вінниці Сергій Моргунов, Вінницька міська рада, а також Директор департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Володимир Ніценко, якому СБУ оголосила підозру.

Суть звинувачень: позиція СБУ

24 квітня на сайті Служби безпеки України з’явилося повідомлення, про викриття чиновників міської ради на багатомільйонних збитках, завданих під час закупівель солі.

Так, на сайті СБУ повідомлялось, що “співробітники спецслужби встановили, що посадовці Департаменту комунального господарства та благоустрою вступили у змову з менеджером одного з місцевих товариств”.

 

“Вони створили антиконкурентні умови для інших потенційних учасників торгів і значно завищили вартість продукції. У грудні минулого року між Департаментом та цим товариством укладено договір на постачання дорожньої солі на суму 9,9 мільйона гривень”, – повідомила спецслужба.

Також СБУ “задокументувала факт завищення ціни товару на майже 4,8 мільйона гривень, чим державі завдано збитки в особливо великих розмірах. Наразі слідчі СБУ оголосили чотирьом фігурантам про підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення. Заходи із викриття протиправної схеми проводились під процесуальним керівництвом прокуратури Вінницької області”.

 

Позиція мера: “Живіть чесно!”

Сьогодні на ситуацію на своїх фейсбук-сторінках відреагували сам підозрюваний Володимир Ніценко, а також міський голова Вінниці Сергій Моргунов та окремо – Вінницька міська рада.

Так, мер міста зокрема зазначив, що “винуватці мають бути покарані, якщо справді були допущені зловживання”. Водночас міський голова вважає, що якщо люди не винні – то правосуддя повинно їх захистити.”

 

“Вчора трьом працівникам одного з департаментів міської ради були оголошені підозри щодо придбання солі по, ніби-то, завищеній ціні. Чи дійсно мало місце кримінальне правопорушення, має встановити слідство.

Моя позиція: якщо справді були допущені зловживання – винуватці мають бути покарані. Але якщо люди не винні – то правосуддя повинно їх захистити. Живіть чесно!”, -написав Сергій Моргунов

 

Позиція міськради: “Готові всебічно сприяти слідству”

Також на ситуацію на своєму фейсбук-акаунті відреагувала і Вінницька міська рада. У повідомленні зокрема йдеться, що ВМР “надати необхідну інформацію для проведення ретельного об’єктивного та неупередженого розслідування.”

“24 квітня повідомлено про підозру у вчиненні правопорушення трьом працівникам міської ради щодо можливих порушень при закупівлі технічної солі. Наразі тривають слідчі дії для встановлення усіх обставин.

Вінницька міська рада готова всебічно сприяти слідству, надати необхідну інформацію для проведення ретельного об’єктивного та неупередженого розслідування. Департамент правової політики та якості міської ради у межах своєї компетенції долучений до співпраці із правоохоронними органами.

Вінницька міська рада та її виконавчі органи працюють за принципами системного підходу до запобігання корупції в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, дотримання законності, відкритості та прозорості у своїй діяльності.

У разі неспростовного доведення вини посадовців, особи мають бути притягнуті до відповідальності згідно з законом. Однак, якщо суд не встановить складу правопорушення, обвинувачення виявиться не підтвердженим – правосуддя повинно відновити справедливість та захистити честь, гідність та професійність співробітників Вінницької міської ради”, – ідеться в повідомленні.

Підозрюваний Володимир Ніценко: “Вмію тримати удар і буду боротися!”

Водночас підозрюваний у зловживаннях директор Департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко запевняє, що звинувачення проти нього – “несправедливі та безпідставні”.

“Вчора співробітники Служби Безпеки України оголосили мені підозру у зловживанні службовим становищем. Це несправедливе і безпідставне звинувачення. Як колишній військовий офіцер я знаю, що таке честь та гідність. Я вмію тримати удар і буду боротися, щоб довести свою правоту і розвіяти всі звинувачення на мою адресу”, – повідомив Ніценко.

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.