Уродженка Вінниччини здобула “срібло” Кубку світу з жіночої боротьби. ФОТО, ВІДЕО

10:48
Автор: Юлія Плахтій

Спортсменка родом з Вінниччини, Лілія Маланчук, виборола “срібло” Кубку світу з жіночої боротьби, що тривав у Белграді (Сербія). Вона здобула перемоги в кількох поєдинках, але поступилася першістю росіянці.

Відомо, що Лілія Маланчук родом з Демидівки Тростянецького району на Вінниччині. Наразі вона мешкає у Білій Церкві, тренується під керівництвом Олександра Мазуркевича.

Як йдеться на сайті управління фізичної культури і спорту Київської ОДА, Лілія – дебютанка дорослого турніру у ваговій категорії до 50 кілограмів Кубку світу з жіночої боротьби.

На фото – Лілія Маланчук

Зазначено, що дівчина розпочала свій виступ з впевненої перемоги 10:0 над борчинею з Перу, призеркою Пан-американського чемпіонату серед кадетів.

В півфіналі Лілія боролася з чемпіонкою Європи серед кадетів та срібною призеркою чемпіонату Європи серед юніорів, німкенею Лізою Ерсел. Попри запеклий поєдинок, Лілія здобула “блискучу” перемогу – 17:6, а відтак забезпечила собі вихід до фіналу.

“У фіналі на Лілію чекала досить непроста суперниця, бронзова призерка чемпіонату світу серед дорослих та ЧС U23 з Росії. Цього разу переміг досвід і Ліля стала віце-чемпіонкою” – йдеться у повідомленні.

Наставник призерки Олександр Мазуркевич розповів, що перед змаганнями дівчина дуже переживала.

– Вона ще дитина, їй всього лише 19 років, і вперше виступала серед дорослих, тому це все було для неї не просто так. Вона не спала півночі, переживала. Я підтримував її по вайберу, робив останні настанови, казав, що треба виграти, а особливо в москалів.

За словами наставника, Лілія реалізовувала боротьбу, намагаючись не дати жодного шансу супротивникам. Тому вона відпрацьовувала прийоми без зупинки, йшла напролом”.

Щодо причин швидкого програшу у фінальній боротьбі з росіянкою, Мазуркевич сказав:

– У фіналі було найскладніше. Попередні суперниці були меншими фізично. А Полєщук була здоровою, вона ж сибірячка. Ліля припускалася помилок в партері, не захищалася так, як треба. Тому будемо аналізувати й працювати над захистом.

До речі, як повідомляє телеканал “ВІТА”, батько Лілії, Сергій Маланчук, шостий рік перебуває на фронті (наразі – на Світлодарській дузі, в складі 9 батальйону 59 бригади).

Змагання відбувались і серед чоловіків. Як повідомляє Національний олімпійський комітет України, загалом жіноча збірна України здобула шість нагород і посіла друге місце в командному заліку Кубку.

Чемпіонкою стала Тетяна Ріжко (до 65 кілограмів), “срібло” виборола Лілія Маланчук (до 50 кілограмів), бронзу – Аліна Бережна (до 68 кілограмів), Алла Белінська (до 72 кілограмів), Катерина Зелених (до 59 кілограмів), Ілона Прокопевнюк (до 62 кілограмів).