Спорткомплекс «Здоров’я» у Вінниці почнуть реконструювати 2 липня за 26 мільйонів

19:36
Автор: Сергій Стриж
Become a Patron!

Вперше за роки незалежності у Вінниці мають створити новий спортивний комплекс. Його особливістю буде те, що цей заклад адаптують для потреб людей з інвалідністю. Розташується нова структура у реконструйованій будівлі КО «Спорткомплекс «Здоров’я», що на Старому місті, по вулиці Якова Шепеля, 23.

Перший транш на реконструкцію і створення закладу у сумі 5 мільйонів 500 тисяч гривень уже надійшов. Будівельні роботи мають розпочатися 2 липня 2018 року.

На Вінниччині сьогодні немає спортивних арен і залів де б могли займатись люди з інвалідністю. Реконструкція СК «Здоров’я» покликана вирішити цю проблему. Яким саме буде новий комплекс 27 червня у приміщенні IHub, у Вінниці, по вулиці Пушкіна, 11 розповідав начальник управління фізичної культури і спорту Вінницької ОДА Сергій Чернявський.

– Будівля, де розташується новий спорткомплекс, буде утеплена, обладнана пандусами і ліфтом. На першому поверсі значна частина площі –  350 метрів квадратних, буде віддана «Інваспорту». Людям з інвалідністю тут будуть забезпечені усі належні умови для тренувань. У правому крилі буде розміщено масажний кабінет, роздягальні, бухгалтерія, окремі сан.вузли, спортивна зала для боксу та лазні сухого жару (окремо чоловіча і жіноча).

На другому поверсі «Інваспорту» виділять ще два кабінети. Також тут буде велика зала для ігрових видів спорту, малий спортзал для занять з єдиноборств та тренажерна зала.

На третьому поверсі розташують трибуни на 100+ місць, в тому числі, для людей з інвалідністю, коментаторську.

Планувалось, що вартість проекту реконструкції СК «Здоров’я» обійдеться у 37 мільйонів гривень. Але вінницька будівельна компанія «Стам», яка виграла тендер заявила, що усі роботи виконає за 26 мільйонів.

Фінансуватиме реконструкцію  СК «Здоров’я» державний Фонд регіонального розвитку, який уже виділив перших 5 мільйонів гривень. Співфінасуватиме будівельні роботи обласний бюджет. Його частка в 2018 році складає 10%, це 500 тисяч  гривень. Ці кошти уже надійшли і будівельники готові узятись до роботи.

Презентація проекту оновленого спорткомплексу «Здоров’я» призначалась, головним чином, представникам політичних партій, які входять у Вінницьку облраду. На пропозицію ознайомитись з Проектом відгукнулись не всі.

– На зустріч ми запросили керівників депутатських фракцій Вінницької обласної ради, аби переконати їх, що спортивні проекти на Вінниччині варто підтримувати, – розповів Сергій Чернявський. – Ми прагнемо змінити думку депутатів щодо розвитку місцевої спортивної інфраструктури. Але, прийшло мало народних обранців. Під час голосування в Облраді деякі політичні сили блокують процес реалізації подібних проектів. Сподіваюсь, що ті, хто прийшов, будуть переконувати тих хто проти, що такі проекти необхідні, що усі депутати голосуватимуть за них, за фінансування цього проекту, аби будівельні роботи в наступному році не припинялись. Бо від цього ж буде користь усій громаді.

Керівник федерації незрячих спортсменів Вінницької області Костянтин Ільніцький запропонував звернутися до Вінницької міськради, щоб вона теж змогла співфінансувати цей проект. Бо тут, на його думку, будуть займатися найбільше мешканці міста.

Також, він запропонував, щоб при виконанні робіт будівельники консультувались з людьми з інвалідністю, аби був встановлений великий і просторий ліфт, зручний для людей на візках, а кнопки у ньому щоб були підписані шрифтом Брайля і кожна зупинка озвучувалась.

Оновлення спорткомплексу «Здоров’я» буде проводитись у два етапи, протягом 12 місяців, з липня 2018 по кінець літа 2019. До роботи він має стати до 1 вересня 2019.