“Сморід стояв нестерпний”: на вінничанку, яка спалювала одяг і банки з-під фарби, склали адмінпротокол

8:38
Автор: Vежа
Become a Patron!

На вінничанку, яка спалювала вживаний одяг, взуття, банки з-під фарби та інші відходи, склали протокол за адміністративне порушення.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці “Муніципальної варти” м. Вінниця. Як виявилось, раніше на цю жінку вже складали аналогічні протоколи. Цього разу вона спалювала сухостійний бур’ян та речі побутового вжитку по вул. Саксаганського.

На місці ми виявили, що громадянка на території домоволодіння спалювала відходи та залишки сухої рослинності. В багаття вона викинула вживаний одяг та взуття, папір, використані поліпропіленові пакети, металеві трилітрові банки з-під фарби. За цим фактом склали протокол за ст. 152 КУпАП, розповів Костянтин Омельяненко, інспектор “Муніципальної варти”.

Повідомляється, що відповідна скарга надійшла до “Муніципальної варти” від небайдужих містян, адже кажуть, що сморід стояв нестерпний.

Під час бесіди з жінкою, виявилося, що раніше на неї вже складали аналогічні протоколи за адміністративне правопорушення.

Стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн – авт) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн – авт) (джерело – zakon.rada.gov.ua).

–  Якщо ви стали свідком незаконного спалювання опалого листя і хочете допомогти у притягненні винної особи до відповідальності, фіксуйте момент підпалювання опалого листя на свій мобільний телефон, – радять вінничанам.

В “Муніципальній варті” звертають увагу, що відповідно до статті 12 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” громадяни зобов’язані:

– берегти природу, охороняти, раціонально використовувати її багатства відповідно до вимог законодавства про охорону навколишнього середовища.
– здійснювати діяльність з додержанням вимог екологічної безпеки, інших екологічних нормативів та лімітів використання природних ресурсів.
– не порушувати екологічні права і законні інтереси інших суб’єктів
вносити штрафи за екологічні правопорушення;
– компенсувати шкоду, заподіяну забрудненням та іншим негативним впливом на навколишнє природне середовище.

Що робити з опалим листям?

Фахівці радять опале листя не палити, а компостувати. Коли воно перегниває, всі речовини, необхідні для розвитку рослин, повертаються до ґрунту. Отже, коли виникне бажання спалити суху траву, листя чи сміття, то поміркуйте над тим, скільки шкоди ви цим завдасте довкіллю, оточенню та самому собі.

Про те, чим корисний компост і хто компостує сміття у Вінниці, читайте у матеріалі Vежі за ЦИМ посиланням.

Фото – facebook.com/Муніципальна-варта-м-Вінниця

Читайте також: Штрафи до 61 тисячі гривень: в Україні посилили відповідальність за спалювання рослинності

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.