«Сліпа корова»: у Вінниці облаштували експозицію у вагоні цюрихського трамваю. ФОТО

14:34
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці до річниці появи першого трамваю у місті облаштували експозицію в причіпному вагоні цюрихського трамваю. 

Як ідеться на фейсбук сторінці “Музею вінницького трамваю”, до 107-ї річниці заснування трамваю у Вінниці Музей представляє нову туристичну принаду – спеціально оформлений причіпний вагон “Сліпа корова” (так називають вагон без кабіни). В салоні розміщені унікальні фотографії цюрихських трамваїв з 50-х років і по сьогодення, а також мапа трамвайних маршрутів швейцарського міста.

– Ми надихнулися реалізувати таку ідею побачивши схожу експозицію історії вінницького трамвая в транспортному музеї міста Цюриха. Там в музейному трамваї “Karpfen” розташовані фотографії та документи про передачу трамваїв у Вінницю, – йдеться у дописі.

Як пише на своїй сторінці директор департаменту маркетингу міста та туризму ВМР Олександр Вешелені, на території Музей вінницького трамваю можна “зробити мандрівку в часі та просторі”, а саме побувати у Швейцарії другої половини ХХ століття, побачити кадри з Міражами і Карпфенами, простежити мандрівку цюриських трамваїв до Вінниці і навіть погортати газету “20 minuten”, лотки для якої символічно залишили у вагонах після переїзду.

“Тепер до списку обов’язкових справ для туристів у Вінниці додається нова, унікальна в світі принада – трамвайний вагон без водія!”, – пише пан Олександр.

 

 

 

 

 

 

 

Як розповіли Veжі в музеї, побачити цей вагон можна за попередньою домовленістю, завчасно зателефонувавши за номером 098 004 30 57.

Як ідеться на сторінці музею, 28 жовтня 1913 року у Вінниці на перший маршрут “Жіноча гімназія – Вокзал” виїхали 7 новеньких німецьких трамваїв “MAN”.

Нагадаємо, 2006-го року було підписано Меморандум про передачу швейцарських трамваїв Вінниці, і за кілька років місто отримали більше сотні цюріхських трамваїв. Швейцарські трамваї стали один із впізнаваних символом Вінниці. Вагони розмальовували у стилі “Зоряних війн”, в брендованому стилі “Місто ідей” та перетворювали у зварювальний вагон. 

В 2017 році на свій перший вінницький маршрут вийшов вагон VinWay. Окрім цього Вінницька транспортна компанія вела перемовини зі Швейцарською стороною стосовно передачі так званих «двохтисячних» трамваїв Tram-2000.

Більше про історію трамваїв можна прочитати на сайті “Вінницький трамвай” ТУТ.

Читайте також: Про майбутні трамваї з Цюріха та надії на е-квиток: інтерв’ю з директором «Вінницької транспортної компанії» Михайлом Луценком

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.