Трамваї, як кораблі: у Вінниці показали, як готують до виходу нові VinWay. ФОТОРЕПОРТАЖ

21:44
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Щонайменше по два низькопідлогові трамваї на кожен вінницький маршрут – таку мету поставили собі транспортники. Загалом ідеться про 12 машин, до кінця року вони мають зробити черговий крок до мети: випустити на рейки ще два трамваї VinWay місцевого виробництва.

  • Один буде “короткий” – 16 метровий, другий – удвічі довший, на 32 метри. Звісно, обидва вони з низькопідлоговими вставками, для того, аби ними змогли користуватися люди з інвалідністю, – пояснює керівник “Вінницької транспортної компанії” Михайло Луценко.

Нові вінницькі трамваї від попередніх “ВінВеїв” відрізняються ще й візуально: присутні на виїзній нараді, в рамках якої і відбувся візит на “ВТК” кажуть, що вони чимось схожі на кораблі. Окрім зовнішнього вигляду, дещо змінилося і всередині: наприклад, сходи в салоні – вони тепер заокруглені, без гострих кутів.

  • Ці металеві кути дуже дратували вінничан, було багато нарікань. Ми тепер їх прибрали, – говорить Луценко.

Біля трамваїв привертає увагу інформаційний стенд, на ньому – патенти на вінницькі трамвайні винаходи. Тепер трамваї вироблятимуть саме за цими документами, в тому числі на експорт.

  • Ми зараз ведемо перемовини з Києвом про поставку кількох таких трамваїв, але певні технічні нюанси: у них колії ширші, ніж у нас, – повідомляє Луценко. Про колії говорить і мер в контексті отримання нової партії трамваїв швейцарських:
  • Покращити колійне господарство – це наш пріоритет сьогодні, зокрема в контексті підготовки до виходу на рейки 70 швейцарських вагонів, які Цюріх має нам передати з 21-го року, – розповідає Сергій Моргунов.

Запланована вартість цих двох створених “VinWay” – 7 та 10 мільйонів гривень відповідно, однак вочевидь сума дещо зросте: зокрема через підвищення зарплат працівникам “Вінницької транспортної компанії”. Перший трамвай має вийти на колії до кінця листопада, другий – до 25 грудня.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.