Щодня від онкології на Вінниччині помирає вісім людей

19:51
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

На Вінниччині зростає кількість пацієнтів, у яких діагностують пухлини. На сьогодні в обласному реєстрі є майже 47 тисяч вінничан з онкодіагнозом. 

Як повідомив на своїй фейсбук-сторінці Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА, наразі існує тенденція зростання кількість хворих, у яких виявляють злоякісні новоутворення. Найбільш поширеними видами злоякісних пухлин є: рак молочної залози, рак легень, рак товстої та прямої кишки, рак передміхурової залози, рак шкіри та рак шлунка.

Саме сьогодні, 4 лютого, за ініціативою “Міжнародного союзу проти раку” (UICC) відзначається Всесвітній день боротьби проти раку. Гаслом цьогорічної кампанії є “Усунення прогалин у догляді”.

За словами директора Подільського регіонального центру онкології Володимира Шамрая, торік діагноз “рак” почули 4 600 мешканців регіону. З моменту виявлення хвороби 25% хворих померли протягом року. Відсоток занедбаних випадків онкопроцесів усіх локалізацій за два роки в області зріс з 18% до 26%.

Окрім того, щодня від раку помирає вісім мешканців області.

Відтак на черговій сесії обласної Ради депутати прийняли Програму “Підтримки та розвитку галузі охорони здоров’я Вінниччини на 2021-2025 роки”. Основним із пунктів якої є підтримка онкопацієнтів і боротьба з онкологічними захворюваннями.

Смертність від онкологічних захворювань посідає друге місце в області. За даними лікарів, пацієнти часто звертаються коли хвороба уже запущена. Тому потрібно працювати над профілактикою і ранньою діагностикою злоякісних новоутворень. Це можливо завдяки запровадженню скринінгових програм та створення Центрів профілактичної допомоги в опорних лікарнях. Над цим працюватимемо спільно із Подільським регіональним центром онкології, – розповідає директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА Ольга Задорожна.

Зазначається, що цього року Національна служба здоров’я України збільшила тарифи на лікування онкологічних захворювань. Так, на 10 тисяч гривень збільшиться тариф на хіміотерапевтичне лікування – до 36 тисяч, а за лікування дітей від онкохвороб НСЗУ сплачуватиме закладам до 131 тисячі гривень. Тариф за лікування онкогематологічних захворювань зріс з 54 тисячі гривень до 74 тисячі.

Нагадаємо, профілактика та своєчасне виявлення хвороби та ефективно підібране лікування може полегшити її перебіг та запобігти розвитку ускладнень.

Фото – з фейсбук-сторінки https://www.facebook.com/vinobldoz/

Читайте також: Щороку 85 тисяч українців помирають від хвороб, спричинених курінням

Читайте також: “Ендоскопічні обстеження допоможуть вчасно виявити небезпечні хвороби та навіть уникнути зустрічі з хірургом” – ендоскопіст у Вінниці

Читайте також: Колоноскопія рятує життя: лікар-ендоскопіст розповів про важливість ендоскопічних обстежень

Читайте також: “Вчасно”: у Вінниці влаштували благодійний проєкт для жінок, в яких діагностували онкологічні захворювання. ФОТО

Читайте також: «Дисплазії матки не болять» – онкогінеколог у Вінниці розповіла, на які симптоми варто реагувати, щоб не допустити рак

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.