“Вчасно”: у Вінниці влаштували благодійний проєкт для жінок, в яких діагностували онкологічні захворювання. ФОТО

20:55
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

У Вінниці відбувся благодійний фотопроєкт “Вчасно”, мета якого ‒ підтримати вінничанок, в яких діагностували онкологічні захворювання, а також нагадати, що рання діагностика раку може врятувати життя. До участі долучилися жінки, в яких діагностували рак, та їхні рідні.  

Як йдеться на Facebook-сторінці Подільського регіонального центру онкології, тематичну фотосесію влаштували в рамках місяця обізнаності про рак молочної залози. Зазначається, що одні учасниці мистецької акції вже перебувають у стані ремісії, інші ж ‒ продовжують боротьбу з недугою. З дванадцятьма учасницями проєкту працювали професійні візажисти та перукарі. Після чого для них провели фотосесію.

 

 

Автори проєкту додають, що обрали подібну назву для проєкту, маючи дві мети. По-перше, вони хочуть донести жінкам, які мають онкологічні захворювання, важливість вчасного опанування стресу та вміння отримувати задоволення від життя. Друга мета ‒ нагадати, наскільки життєво важливу роль має вчасне проходження скринінгу чи оглядів у лікарів. Оскільки на ранніх стадіях захворювання вилікувати набагато легше.

За словами організаторки проєкту, психологині Подільського регіонального центру онкології Наталі Шатайло, ще одна важлива мета акції ‒ підтримати і мотивувати онкоодужуючих вінничанок.

Це вже не перша наша така фотосесія організована мною. І все більше дівчат почали відгукуватися і виявляти бажання взяти в них участь. Такі проєкти-зустрічі – це, насамперед, підтримка і мотивація для вінничанок, це можливість не тільки відчути себе красивою, а й прийти поспілкуватися з людьми, які мають подібні проблеми, які щось порадять, підкажуть. Ми налаштовуємося на позитив і не згадуємо про сумний привід зустрічі, а навпаки, шукаємо позитив, і допомагаємо його знайти тим, хто, зіткнувшись із раком, самостійно ще не навчився (цього – прим. авт.), ‒ зазначає фахівчиня.

В свою чергу, директор Подільського регіонального центру онкології Володимир Шамрай наголосив про важливість ранньої діагностики.

Коли все добре із здоров’ям, мало хто задумується про профілактичні огляди. А це не правильно, необхідно виділяти один день в році для дійсно важливої справи ‒ для обстеження. Адже рання діагностика рятує і життя, і якість здоров’я. Онкозахворювання, в тому числі і рак молочної залози, виліковні, однак, якщо виявити їх на ранніх стадіях. На Вінниччині протягом останнього року своєчасно, тобто у першій стадії, рак молочної залози було діагностовано лише у 30-33% хворих, при цьому кожна четверта вінничанка дізнається про хворобу, коли пухлина вже у занедбаному стані. Загалом, щороку офіційно рак молочної залози виявляють у майже 600 жінок області. Цю страшну статистику сказав не для того, щоб налякати, а для того, щоб вона, можливо, спонукала задуматися і переконала вінничанок піти зробити мамографію/УЗД, записатися на прийом до мамолога-онколога. Адже ці на перший погляд прості і банальні процедури можуть врятувати життя, ‒ каже лікар.

Фото – з Facebook-сторінки Подільського регіонального центру онкології