СБУ затримала чоловіка, який поширював фейк про “коронавірусну бійку” у Вінниці. ВІДЕО

9:59
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Служба безпеки України затримала чоловіка, який розповсюджував фейки про карантин в Україні. Зокрема мається на увазі фейк про бійку, яка нібито відбулася в громадському транспорті Вінниці через те, що один з пасажирів почав кашляти. 

Нагадаємо, що днями в різних містах України мережею штучно “розганялося” відео бійки в автобусі чи тролейбусі. “Автори” відео стверджували, що бійка відбулася між пасажиром, який почав кашляти в автобусі та рештою пасажирів, які намагалися його виштовхнути.

Жодних інших доказів, крім кількох секунд відео без зафіксованому на ньому початку конфлікту, не надавалося. Водночас місцем конфлікту називався то Київ, то Львів, то Вінниця.

Проте відео розійшлося не лише соцмережами, але й і деякими ЗМІ. Так, зокрема, дане відео у себе опублікувало видання “33 канал”, спершу вказавши, що це це відео з Вінниці, де зафіксований конфлікт пасажирів у зв’язку з коронавірусом.

 

 

Після появи спростування від поліції та СБУ, у виданні змінили повідомлення,  зазначивши, що  це відео  інциденту  у Львові.

Проте, як стало відомо, конфлікт, зафіксований на відео, взагалі не стосується коронавірусу та був відзнятий ще близько двох місяців тому. ‘СБУ затримало в Дніпрі чоловік, який у соцмережах розповсюджував такого року фейкову інформацію про поширення COVID-19 в Україні за завданням російської сторони.

“Серед фейків, які поширював пропагандист, виявлено і відео про те, що в міському транспорті сталася бійка, оскільки один з пасажирів нібито кашляв та мав ознаки коронавірусу. Учора Служба безпеки України спростувала його, як недостовірний” – йдеться у повідомленні.

Кіберфахівці встановили, що конфлікт насправді був зафіксований значно раніше та жодним чином не пов’язаний з коронавірусом. Окрім того зазначалося, що першоджерелами розміщення цього відео стали “боти”, зокрема, й проросійського спрямування.

СБУ зазначає, що затриманий пропагандист закликав і до порушення конституційного ладу та територіальної цілісності України. Такі завдання надходили чоловіку від «куратора» з Російської Федерації.

Під час обшуку вдома у чоловіка виявили комп’ютерну техніку та мобільні пристрої, які підтверджують протиправну діяльність.

Також зазначено, що для нагнітання паніки в суспільстві, мешканець Дніпра мав робити фото та відео з порожніми полицями в магазинах, черг до аптек, фіксувати роботу спецтехніки та правоохоронців. Надалі замовники планували використовувати матеріали для підготовки неправдивих новин.

Наразі в межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за статтею 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо оголошення фігуранту про підозру.

Читайте також: СБУ та поліція звертає увагу на новий фейк про карантин у Вінниці

Читайте також: “Нехай вертоліт розбризкає нам ліки”: добірка фейків про коронавірус

Читайте також: Обмеження пересування пішки та “полювання” на фейки: на Вінниччині посилюють карантин

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.