СБУ та поліція звертає увагу на новий фейк про карантин у Вінниці

11:34
Автор: admin
Become a Patron!

У вінницькому сегменті соцмереж та місцевих ЗМІ виявлено новий фейк про ситуацію, пов’язану з карантином та ситуацією навколо коронавірусу у Вінниці. 

Так, днями на сторінках вінницьких користувачів мережі фейсбук-почало поширюватися відео про конфлікт між кількома чоловіками в автобусі.

Пізніше це відео підхопили деякі ЗМІ, які зазначали, що йдеться про бійку у вінницькому громадському транспорті, спровоковану карантинними обмеженнями.

На відео видно, як одного чоловіка інші пасажири із застосуванням фізичної сили грубо виштовхують із салону автобусу.

 

 

Увагу журналістів та інших користувачів соцмереж привернуло зокрема те, що транспорт, показаний на відео – не схожий на вінницький, так само як і місцевість за вікнами автобусу (чи тролейбусу). Аналогічні пости масово почали поширюватися й у інших містах, зокрема в Києві. Користувачі та місцеві ЗМІ в різних випадках зазначали, що конфлікт відбувся “днями”, пов’язаний “з коронавірусом” і стався то “у Львові”, то “у Вінниці”, то “в Києві”,

Зрештою на сайті “33 каналу” виправили новину, замінивши словосполучення “відео одного з інцидентів” на “відео інциденту зі Львова”.

Цікаво, що лише в одного вінницького користувача, який поширив це відео – понад 37 тисяч переглядів фейкового відео і майже дві тисячі репостів.

 

Що відбулося насправді

Пізніше речниця Вінницької обласної поліції Анна Олійник прокоментувала, що дане відео не має до Вінниці жодного стосунку, а відзняте у Львові близько двох місяців тому.

А вже 22 березня Служба Безпеки України публікує розлоге роз’яснення на своїй фейсбук-сторінці. Так, за інформацією СБУ, відзнятий на відео конфлікт жодним чином не пов’язаний з ситуацією навколо коронавірусу та був відзнятий задовго до карантину.

Окрім того в СБУ наголосили, що “першоджерелами розміщення цього відео стали «боти», зокрема, й проросійського спрямування. Згодом ці матеріали стали активно поширювати на сепаратистських та проросійських ресурсах. Аномальне “вірусне” поширення матеріалу вказує на залучення “ботоферм” для дестабілізації ситуації”.

“Тому вкотре закликаємо і ЗМІ, і громадян ретельно ставитися до перевірки інформації та користуватися офіційними джерелами. Пам’ятайте: такі публікації спрямовані лише на розхитування ситуації в нашій державі”, – зазначили в СБУ.

Нагадаємо, що 18 березня інформаційна агенція ASPI news поширила фейкову новину про два випадки інфікування коронавірусом у Вінниці. Як відомо, станом на ранок 23 березня на Вінниччині офіційно не зареєстрованого жодного випадку захворювання на Covid-19.

 

Читайте також: “Нехай вертоліт розбризкає нам ліки”: добірка фейків про коронавірус

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.