“Розрізняти маніпуляції та фейки”: десять шкіл Вінниччини беруть участь у проєкті з медіаграмотності

10:30
Автор: Катерина Дядюк

Десять шкіл Вінницької області пройшли конкурсний відбір і долучилися до всеукраїнського проєкту “Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність”. 

Про те, як визначити якісну інформацію, розпізнати маніпуляції та фейки і на що звертати увагу в соціальних мережах, учні дізнаються на уроках української мови та літератури (8-9 класи), історії України, всесвітньої історії (8-10 класи) та мистецтва (9 класи).

Оксана Бондар, регіональна координаторка цього проєкту повідомила, що 45 вчителів Вінницької області вже завершують проходити тренінги з медіаграмотності та викладання інфомедійної грамотності на уроках своїх предметів. А з осені вони навчатимуть школярів критичному споживанню інформації, застосовуючи спеціально розроблені матеріали від “Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів” (IREX), яка реалізовує цей проєкт.

Головна ідея проєкту “Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність” — це інтеграція навичок інфомедійної грамотності у вже наявні навчальні предмети. Ми не створюємо окремих дисциплін, ми не змінюємо навчальних програм, ми працюємо із методами та форматами подачі інформації, роблячи уроки більш сучасними та практичними, зазначила менеджерка проєкту Любов Васильчук.

 Учителі застосовують нові підходи і вправи на тих дисциплінах, які вони вже викладають. Це робить уроки цікавішими, а в учнів окрім знань, ще й сформуються такі життєво необхідні навички, як уміння критично мислити та розпізнавати якісний інформаційний контент.

Повідомляється, що проєкт “Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність” реалізується в Україні з 2018 року, у ньому вже беруть участь 400 шкіл і понад 1100 вчителів з усіх обласних центрів. Навесні 2020 року до проєкту приєдналися ще 256 шкіл та 1311 вчителів з невеликих міст і сіл.

Цьогоріч з Вінницької області перемогли у конкурсі та долучилися до проєкту такі 10 шкіл:

– Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. №1;
– Літинська середня загальноосвітня школа № 2;
– Немирівський НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 ім. М.Д. Леонтовича – гімназія” Немирівської міської ради Вінницької області;
– Немирівський навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-ліцей” Немирівської міської ради Вінницької області;
– Брацлавська спеціалізована школа I-III ступенів Немирівського району Вінницької обласної Ради;
– Брацлавський навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія”;
– Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Павлівка;
– Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 3 м. Калинівка;
– Ладижинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Ладижинської міської ради;
– Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 м. Гайсина.

Проєкт “Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність” виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси.
_
Діяльність проєкту направлена на розвиток навичок критичного сприйняття інформації та інтеграцію інфо-медійної грамотності в навчальну програму шкіл. В рамках проєкту розробляються навчальні матеріали для вчителів (8-10 класи), проводяться тренінги та навчання для установ-учасників проекту (школи, інститути післядипломної освіти, педагогічні заклади вищої освіти), запроваджується навчання за розробленими матеріалами.
_
У лютому цього року, організація IREX оголосила конкурс на участь в проєкті для шкіл з усіх областей України. До цього проєкт працював лише зі школами обласних центрів, а також із містами Краматорськ, Сєвєродонецьк та Маріуполь. У м. Вінниця в проєкт залучено 17 шкіл та 50 вчителів, які з початку 2019 року пройшли навчання та вже рік викладають інфо-медійну грамотність на своїх предметах.

Фото надані Оксаною Бондар, регіональною координаторкою проєкту
Ілюстративне фото – newsdaily.org.ua

Читайте також: Конференції з космонавтами NASA та заступником Генсека ООН: вінницькі школярі взяли участь у міжнародному навчальному проекті

Читайте також: СБУ затримала чоловіка, який поширював фейк про “коронавірусну бійку” у Вінниці. ВІДЕО

Читайте також: Землетрус на Вінниччині скасовується: сейсмологи спростовують фейк, поширений у ЗМІ. ВІДЕО

Читайте також: Церква як бренд та фейк від штучного інтелекту, показаний наживо: які ідеї поширив TEDx Vinnytsia 2019. ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.