Церква як бренд та фейк від штучного інтелекту, показаний наживо: які ідеї поширив TEDx Vinnytsia 2019. ФОТО, ВІДЕО

21:28
Автор: admin
Become a Patron!

Стіни в дзеркалах та філософських проекціях, запах зернової кави, дзеркальні бейджі для гостей, чорно-червоні футболки організаторів і навіть фортепіано, спеціально привезене з Тяжилова.

Так в суботу 13 квітня розпочалася чергова ліцензована конференція TEDx Vinnytsia-2019, яка зібрала в стінах хабу “Місто Змістів” понад сотню відібраних гостей і 11 спікерів та навіть окрему “філософську групу”, яка показала присутнім музичну виставу, котру треба було дивитися… із заплющеними очима.

Попри просторі зали-трансформери хабу, від такої кількості людей та маси техніки в приміщенні інколи ставало тісно. Не зважаючи на те, що захід був влаштований всього для сотні людей, технічний рівень організації події був на голову вищим значно більш масштабних заходів, які відбуваються у Вінниці.

Слід зазначити, що цьогорічний TEDx Vinnytsia був багатомовний: спікери мали намір виступити перед глядачами українською, російською та англійською мовами. Для тих, хто не надто вільно володіє саме англійською, організатори передбачили індивідуальні девайси для синхронного перекладу.

Для цього також в спеціальний звукоізольований скляний куб посадили перекладачку, яка в режимі реального часу перекладала виступи іншомовних спікерів. Крім того відразу з кількох камер на сторінці TEDx відбувалася пряма трансляція події, яку організувала ціла команда фахівців, що складалася з операторів, монтажерів та звукорежисерів.

 

Паралельно з цим тривала репортажна фото та відеозйомка, а спікери не мусили тримати в руках звичайні мікрофони, а говорили в мікрофони-“невидимки”. Не зважаючи на дефіцит місця, організаторам все ж вдалося організувати відразу кілька фотолокацій, оригінальну “живу” мистецьку інсталяцію із дзеркалами на стіні, а також влаштувати досить щедрий фуршет, який партнери з “Батискафу”, “Ред Цепеліну” та Georgian Factory” приготували безкоштовно для всіх гостей.

 

Зрештою, із зовсім невеликою затримкою на чорну сцену з червоним круглим килимом вийшли Олександр Вешелені та Юлія Білик, які в цей день були ведучими заходу. Вони пояснили, чому ця конференція називається “У просторах Задзеркалля”, адже “щодня нас оточує безліч дзеркал”, які іноді дають нам змогу побачити себе, або ж викривляють реальність.

Сучасну людину оточує безліч дзеркал – щодня ми заглядаємо в люстро, в екрани наших девайсів, дивимося на навколишніх людей як тих, від кого залежить наш власний образ. У цій мінливій добі ми шукаємо себе, і часто отримуємо зовсім різні картинки й відображення, потрапляючи у лабіринти свідомості так само, як колись це було з Алісою. Заплющте очі, розведіть руки – ви у просторах Задзеркалля!

СЕРГІЙ ГОНГАЛО ПРО ПОЧЕРК

Без тривалих вступів на сцену для 18-хвилинного виступу запросили першого спікера – графолога та правозахисника Сергія Гонгало, який спеціально заради TEDx приїхав до Вінниці з Чернігівщини.

Тема виступу пана Сергія – таємниці людського почерку. Попри те, що люди на всій планеті все менше практикують не машинне письмо, саме виведення літер пером на папері власною рукою дає можливість гармонійно розвиватися обом півкулям мозку, особливо у дітей. Крім того, почерк – це теж своєрідне дзеркало людини: за стилем написання слів та речень, за нахилом літер, висотою завитків, силою натискання на перо та ще купою різних показників, можна зробити досить детальний психологічний портрет людини. Вже після виступу Сергій Гонгало, який попри хвилювання швидко опанував себе на сцені, аналізував почерк усіх охочих присутніх у залі. А сам виступ можна подивитися тут з 14:30 хвилини.

Цікавий і нестандартний виступ першого спікера TEDX Vinnytsia 2019 отримав заслужені оплески і поставив високу планку для наступний, які саме готувалися вийти на сцену, поки присутні в залі згадували свій, можливо, вже дещо призабутий почерк.

НАЗАР ШМАТКО ПРО ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ

Повернути в цифрову реальність сучасності спробував другий виступаючий Назар Шматко – фахівець з машинного навчання, який розповів про нові можливості та загрози штучного інтелекту, зокрема в царині створення та поширення фейків.

На початку свого виступу Назар показав відео виступу Президента США Барака Обами, який пророкував неконтрольований розвиток штучного інтелекту, зокрема в Південній Кореї, Індії та… Україні. На думку Обами, саме в цих країнах є повний доступ до новітніх інформаційних технологій і слабкий контроль за цим з боку органів влади. Це вже зараз призводить до створення високотехнологічних відеофейків, які практично неможливо відрізнити від реальних виступів політиків. А подібні речі, в свою чергу, можуть провокувати не лише поширення брехні, але й роздмухування міжнаціональних конфліктів та війн.

Наприкінці свого виступу Назар шокував присутніх тим, що відео з Обамою… фейк, створений самим Назаром. За словами спікера, за кілька років можливість створення таких речей буде доступна абсолютно усім, хто має доступ до Інтернету.  Як це працює – кожен охочий міг спробувати самотужки, перевтілившись в Малафісенту на спеціальному обладнанні тут же в хабі під час перерв між виступами.

Виступ Назара Шматко – з 33-ої хвилини:

 

СУҐАНТІ ГОМАТІНАЯҐАМ ПРО ВОЛОНТЕРСТВО

Третьою спікеркою стала надзвичайно енергійна, з блискучими очима та широкою посмішкою, волонтерка Копусу Миру Суґанті Ґоматінаяґам. Дівчина, яка приїхала зі США і вже довгий час подорожує Україною, намагалася пояснити, в чому цінність волонтерства не лише для оточуючих, а й для самого волонтера.

 

Милі історії про відвідини маленьких сіл на Житомирщині, де іноземних волонтерів виходили зустрічати всім селом на велосипедах та з дітьми, стереотипи, які існують про індійців за кордоном та багато символічних порівнянь – в ефектній, хоч і стислій розповіді від Суґанті – дивіться з 46-ої хвилини (англійською мовою).

 

ВАЛЕРІЯ ВЕРШИНІНА ПРО ГЕЙМІФІКАЦІЮ

Валерія Вершиніна – четверта спікерка TEDx Vinnytsia 2019 повернула нас в сувору українську реальність, яку можна побачити… через гру. Валерія розповідала про гейміфікацію проблем і досвід створення власних ігор на гострі соціальні теми.

Зокрема йшлося про нашумілу гру “Переселенська блуканина”, мета якої – пояснити відповідальним чиновникам про справжні проблеми внутрішньо-переміщених осіб в Україні. “Ваше місто окуповане. Спробуйте вижити. Який ваш наступний хід?”. Типові історії, від яких охоплює жах, подані в ігровій формі – нестандартний, але сильний спосіб змусити кожного з нас задуматися про ці проблеми і цих людей. Виступ Валерії Вершиніної – з 52-ої хвилини.

 

НАТАЛІЯ МАЛАЧКОВА ПРО ЗІР

Від проблем соціальних перейшли до питання нашого особистого сприйняття світу та питання  здоров’я. На сцену TEDx вийшла наступна спікерка Наталія Малачкова – лікарка-офтальмолог. Попри те, що пані Наталія – україномовна вінничанка, спікерка вирішила виступити англійською і для неї це також стало особистим викликом.

Наталія з точки зору фахівця пояснювала, як спливає сучасний світ на наш зір: постійне вдивляння в екрани гаджетів, візуальний шум на вулицях, агресивна реклама і все подібне призводить до того, що ми більше не маємо необхідності та змоги дивитися в далечінь. Ми не спостерігаємо за лінією горизонту, очікуючи появу ворога. Все, що нам потрібно – знаходиться на екрані смартфону. До чого це призводить і що з цим робити – дивіться і слухайте з 1 години 20 хвилин.

 

Після розмови про “дзеркало душі”, глядачів конференції на кілька хвилин вирішили перетворити в слухачів. На прохання організаторів усіх попросили вдягнути маски, що закривають очі, видані кожному на вході. Зала поринула в темряву – кожен у свою індивідуальну. Аж тут задзвенів дзвіночок і заграло фортепіано.

Марат та Юлія Каменщикові, Роман Омелянчук та Олег Резцов з “Нового Акрополю” виконали музично-звукову виставу, під час якої розповіли історію, що кожен з нас може стати філософом. Потрібно просто інколи закривати очі, вслухатися в навколишній світ, відкривати очі, бачити те, на що зазвичай не звертаєш уваги і спробувати сприйняти світ інакше.

Фортепіано стихло, дзвіночок пролунав ще раз, і всі зняли повязки, аби знову побачити цей світ. Можливо, вже трохи інакше.

Як все відбувалося – дивіться з 1 години 35 хвилин.

Переповнену враженнями публіку “відпустили” на півгодини для переведення духу та нетворкінгу, під час якого всі охочі змогли як перевірити свій почерк, так і поїсти/попити, спробувати створити власний відеофейк або ж просто обговорити побачене та почуте.

МАРІЯ АЛЬВАРЕЗ ПРО ЛОКАЛІЗАЦІЮ БРЕНДІВ

Зрештою на сцену вийшла Марія Альварез з вінницької компанії Lety Shops, яка розповіла про те, з якими особливостями стикаються менеджери, коли намагаються створити бізнес і інших країнах з іншою культурою.

Так, в Іспанії та Латинській Америці треба враховувати майже релігійний фанатизм населення від футболу, в Скандинавських країнах – принцип людей зберігати особисту дистанцію, у Флориді – традицію не готувати їжу вдома у неділю. Особливо веселими були кейси Макдональдса, який намагався рекламувати бургери з яловичини в Індії, де до корова – священна тварина. А також Кока-Коли в Саудівській Аравії: тамтешні маркетологи не врахували, що араби читають справа наліво, а відтак “кока-кольні” комікси, розроблені для європейців, отримали зворотню послідовність в Саудівській Аравії та абсолютно протилежний ефект.

Мабуть, один з найкращих виступів, який можна переглянути з шостої хвилини:

 

КИРИЛО ТОМЛЯК ПРО ВУГЛЕЦЕВИЙ СЛІД

Звісно, на TEDx не могли оминути і питання екології, тож наступний спікер Кирило Томляк розповів про те, який вуглецевий слід кожен з нас залишає по собі на Землі і як його скоротити.

А також про нові мобільні додатки, які заохочують еко-свідомих людей різноманітними знижками та бонусами. Виступ Кирила – з 24-ої хвилини.

 

ОЛЕКСАНДРА КОРЧЕВСЬКА-ЦЕХОШ ПРО БРЕНД ЦЕРКВИ

Один з найбільш суперечливих, але вочевидь – мало не найцікавіший виступ відбувся в дизайнерки Олександри Корчевської-Цехош.

Вона розповідала про бренд на прикладі.. церкви. Адже церква – найбільша у світі установа, яка існує вже понад дві тисячі років і звісно – має свій усталений і легко-впізнаваний бренд. “Аромат кадила асоціюється виключно з церквою. Це успіх для будь-якого маркетолога”, – говорить дизайнерка та пояснює, як церкві вдалося побороти всі виклики за тисячі років, зберегти лояльність до свого бренду та постійно нарощувати аудиторію. Неймовірно цікавий виступ – з 36-ої хвилини.

 

КАТЕРИНА КАЛАШНІКОВА ПРО ПОШУК НАТХНЕННЯ

З осліпляючою посмішкою та в яскравому одязі, арт-коуч Катерина Калашнікова до вже дещо втомленої публіки звернулася дуже весело і нестандартно, розповідаючи про те, як віднайти натхнення, якщо Муза кудись втікла.

Відразу 12 лайфхаків для всіх творчих людей, приклади поєднання непоєднуваного і порушення усталених канонів, що зрештою грає в плюс сміливим – відразу після першої години запису:

ВАДИМ ГРУША ПРО ПРИВАТНУ ВЛАСНІСТЬ В ЦИФРОВОМУ СВІТІ

Повернути в цифровий світ присутніх спробував наступний спікер конференції, IT-фахівець Вадим Груша. Він розповідав про ефемерність приватної власності та індивідуальної свободи в цифрову епоху, а також про те, як людство опирається тотальному контролю з боку владних структур, вигадуючи все нові технології на кшталт блокчейну та крипто-грошам.

Чим це добре і чим загрожує кожному з нас – дивіться та слухайте з 1 години 29 хвилини хвилини.

ДЕНИС ЗАДОРОЖНЮК ПРО КАВУ

Завершував конференцію спікер, який не анонсувався раніше, але став таким собі “джокером” TEDx Vinnytsia 2019. Директор вінницького ресторану Cloud Garden і фахівець з кави, Денис Задорожнюк відразу поставив риторичне запитання: Можливо, справа не в каві”?

Можливо, справа в тому, що за цим всім стоїть? Адже за справою вирощування, доставки, обсмаження та приготування кави стоять маса романтичних, красивих та небезпечних історії. Але завжди – дуже ароматних, де запах кавових зерен переплітається із запахом зброї, ефіопських схилів, морських подорожей і кавових ростерів. На такій пахучій ноті й під бурхливі оплески завершився останній виступ конференції. Його виступ можна подивитися з 1 години 44 хвилини.

 

Але сама конференція продовжувалася, адже на сцену вийшла вся команда TEDx Vinnytsia на чолі з цьогорічної ліцензіаткою Інною Сандюк, яка перейняла естафету з організації конференцій від Сергія та Антоніни Посохіних, адже саме вони ще кілька років тому вперше “привезли” до Вінниці TEDx.

Розчулена від подарованих близькими, квітів, але впевнена в собі, лідерка команди розповіла, як непросто було організувати такий ефектний та технічно досконалий, захід.

Всі ми працювали над цим довгих три місяці. Кожну суботу ми тренувалися разом зі спікерами, готуючи їхні виступи, знаходили неймовірних партнерів, які зробили неможливе в цих стінах. А це фортепіано.. Ми привезли його з Тяжилова сюди, можете уявити, наскільки “просто” це було. Але ми поставили собі за мету: нехай навіть окремо по клавіші, але ми його привеземо сюди. Дякуємо всім!, – сказала Інна та нагадала, що саме в цей день по всій планеті одночасно відбувається 582 конференції TEDx.

І Вінниця – одна з цих великих червоних точок на планеті.

Читайте також: Повернення TEDx Vinnytsia: стовбурові клітини, лайки замість дипломів і світ, який радикально змінюється

 

Фото надані організаторами TEDx Vinnytsia 2019

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.