Конференції з космонавтами NASA та заступником Генсека ООН: вінницькі школярі взяли участь у міжнародному навчальному проекті

21:40
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Вінницькі школярі взяли участь у міжнародному проекті “Take Action Global”, де протягом двох місяців шукали відповідь на запитання “Який світ я хочу створити у майбутньому?”.

В рамках цього проекту вони поспілкувалися із заступником Генерального секретаря ООН, експертами WWF і навіть космонавтами NASA.

Амбасадором “Take Action Global” в Україні є вчитель з Вінниці Владислав Качур. З його слів “цей проект дійсно крута річ, яка охопила понад 75 країн та більше 100 тисяч учнів зі всього світу”. Україну в ньому представляли 12 вінницьких школярів 7-10 класів. Крім того Владислав Качур був одним із спікерів у підсумковому заході  “Take Action Day”.

Владислав Качур – вчитель іноземних мов у гімназії №6, координатор освітніх проектів у приватній гімназії “Дельфін”, тренер Програми “Демократична школа”, амбасадор Міжнародного проекту “Innovation Lab Schools” в Україні (присвячений підтримці дітей, які живуть в складних умовах) та амбасадор міжнародної програми “TeachSDGs” (про навчання  дітей цілям сталого розвитку).

Про проект “Take Action Global”

Фото – з архіву Vежі

– Проект називається “Take Action Global”, тож його метою було змусити дітей діяти, побачити в собі змінотворців. Учні не тільки робили якісь проекти – на фінальному етапі було питання, “що ми можемо реально змінити”. Це навчання на основі учнівського запиту, тобто – через дослідження, через формулювання запитань і пошуку відповідей на них, – розповів Владислав Качур.

– Цей проект тривав 9 тижнів, і основна його мета – дати відповідь на запитання “Який світ я хочу створити в майбутньому?”. Діти протягом цього часу відповідали на різні питання: від рівня “Я” до рівня “Всесвіт”. І дуже цікавою ідеєю було, що кожні два тижні у нас був експерт, який ділився своїми знаннями. Зокрема це експерти Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), космонавти NASA, заступник Генерального секретаря ООН…

– До речі, під час онлайн-вебінару з останнім, питання мого учня (з сьомого класу) було серед трьох відібраних, які поставили пану Хохшильду. Запитання було про ядерну зброю, “чому вона не заборонена в усіх без винятку країнах у той час, коли різні типи бомб і мін є забороненими, хоча й мають менше ураження”. Це мене дуже здивувало, і було дуже приємно, що серед тих країн, які озвучували питання пану Хохшильду, були й ми.

Фото – tag.community

Владислав Качур розповів, що одним із організаторів проекту “Take Action Global” є його товариш Коен Тіммерс – “вчитель із ТОП-10 світу”, з яким вони познайомилися на міжнародному форумі в місті Дубай. Туди Владислав Качур потрапив після перемоги у конкурсі “Global Teacher Prize Ukraine” в 2017 році. З його слів, вони одразу потоваришували і Коен запропонував йому разом втілювати міжнародні проекти. Першим із них був “Innovation Lab Schools”, який Коен Тіммерс заснував спільно з доктором Дженніфер Вільямс зі Штатів.

Таким чином Владислав Качур став амбасадором цих проектів в Україні.

Вчитель зізнався, що початок “Take Action Global” вони пропустили через карантин, але коли його запровадили у всьому світі, проект перейшов в онлайн.

Зі слів Владислава Качура, для нього це був своєрідний виклик, адже з учнями звик спілкуватися наживо і проводити такі заняття у форматі тренінгів, що “набагато прикольніше”. Натомість довелося набирати команду через месенджер, знайомити учнів між собою онлайн, проводити конференції в “Zoom”, а завдання виконувати на відуальній дошці онлайн-платформи “Рadlet”.

Ще одним викликом стало те, що Владислав Качур не обмежував учнів за рівнем знання англійської мови: головним критерієм участі було бажання. Однак усі завдання потрібно було виконувати саме англійською.

 

Про завдання “Take Action Global” та ідеї вінницьких школярів

Фото – з архіву Vежі

Владислав Качур розповів, що увесь проект був поділений на рівні. На першому, “Я”, учні давали коротку відповідь на запитання, “Яким я бачу цей світ?”, – робили короткі дописи та ілюстрували їх картинками, а на регіональному рівні досліджували флору і фауну, оскільки їх надихнув експерт із WWF. Вчитель розповів, що  школярі мали показати те, яким чином певні тварини чи рослини відображені не тільки в нашій природі, а й у культурі. Як виявилося, серед вінницьких школярів був навіть експерт із мурах.

Оскільки завдання школярі виконували на дошці “Рadlet”, яка прикріплювалася до інтерактивної мапи світу, країни-учасниці могли дізнатися таким чином про Україну та Вінницю (що в нас тут росте, живе і так далі).

Також програма “Take Action Global” давала багато інструментів. Наприклад, в учнів була можливість апробувати мобільний додаток від WWF, який за допомогою камери смартфону розпізнає рослини і виводить їхні назви на екран. Також вони вимірювали свій екологічний слід (наскільки вони дружелюбні до природи) і таким чином підвищували свою екосвідомість.

– До цього я теж брав участь в рамках проектів Коена, і там була приблизно така ж кількість дітей, але не було стільки цікавих гостей, які могли поспілкуватися з дітьми наживо, – розповів Владислав Качур. – Рівень “Всесвіту” це були експерти з NASA зі світовим ім’ям. Учні могли не тільки послухати про різні місії, як наприклад про політ на Марс, а й поставити запитання, адже це були конференції “Zoom”. Також серед експертів були космонавти, один з яких здійснив п’ять місій у космос.

Роботи вінницьких школярів. Фото – uk.padlet.com/vladyslav_kachur/

Також, зі слів Владислава Качура, дітям дуже сподобалося працювати над проектами. В одному з таких їм пропонували вигадати “spin-off ” – побічний винахід.

Є дуже багато речей, які розроблялися в першу чергу для космічної галузі, але почали використовувати у побуті на Землі. Наприклад, система офільтрування води вперше була розроблена експертами NASA, або ті ж самі панелі сонячні… І дітям було запропоновано пофантазувати, який винахід вони хотіли б самі  розробити пояснив Владислав Качур.

В наших учнів виникло дві ідеї: електронний годинник, у якому сонячною батареєю слугував би ремінець, та взуття для прогулянок на Марсі. Ми дослідили, що людина, яка важить 100 кілограмів, на Марсі буде важити 38 кілограмів (там гравітація набагато менша), а отже потрібно взуття з тягарем. І діти придумали взуття, в якому можна гуляти по Марсу, а на Землі використовувати його для тренувань. Ця ідея дуже сподобалася експертам.

Ще ми розробляли карту ідеального міста. В однієї учениці виникла ідея з автоматом, який приймає пластикові пляшки, а видає корм для тварин. В принципі, такі автомати існують в Туреччині, але ідея в тому, що ці автомати є тільки для собак і котів, а вона ще дуже переймається долею птахів. розповів Владислав Качур. Ще ідеї були зі створення різних локацій для зняття стресу в нашому місті, оскільки всі зараз на карантині. Це була ідея одного учня, який назвав її “Stress relievers” встановлення скульптур що змінюють свою форму. Ну, і звичайно лікарні, рекреації різні… Це все діти продумували у контексті соціальної інклюзії. Тобто це не просто якась ідея, а ідея, яка дозволяє задуматися ще й над правами інших людей.

 

Про значення “Take Action Global” та інших міжнародних проектів

Фото – з архіву Vежі

Фінальний захід в рамках міжнародного проєкту “Take Action Global”, відбувся  у п’ятницю 1 травня.

Моїм учням і мені випала велика честь бути серед 12 спікерів і провести 30-хвилинну онлайн-сесію одразу після виступу заступника Генерального секретаря ООН пана Фабріціо Хохшильда, розповів Владислав Качур. Ми ділилися своїм досвідом на міжнародному рівні,  тим, чого ми навчилися, що для себе відкрили протягом цих 9 тижнів… І дітям це цікаво теж, адже оскільки на цій презентації вони говорили про свої ідеї, про свої бачення, про свої потреби… Тобто тепер в учнів принаймні є певні речі, які вони хочуть робити, і це саме головне. Їхня мета – щоб світ почув їхній голос. Деякі з них, наприклад, хочуть займатися волонтерством, робити корисну роботу і бути активними  учасниками своєї громади. У Вінниці це було б дуже круто.

– Ми підтримуємо зв’язок зі спікерами, і в нас, наприклад, є плани, щоб учні з наших країн знайомилися між собою і розробляли вже власні якісь ініціативи. Тобто у цьому є продовження, – поділився Владислав Качур. – Далі будуть ще крутіші проекти. Ми з Коеном вже говорили про це. Думаю, що це певним чином зацікавило б наших освітян на майбутнє, адже я, як амбасадор цих проєктів, зацікавлений, щоб наша країна не пасла задніх. 

–  Це дає можливість професійного розвитку, відкриття нових методів у навчанні, налагодження мережі співпраці з іншими країнами… Тому що серед тих людей, з якими мені довелося спілкуватися, є вчителі, які вважаються одними з найкращих у своїх країнах. І це дуже круто, коли є такі приклади, коли можна запитати в них пораду, долучитися до інших ідей, щось своє запропонувати… Я просто хочу показати нашим вчителям, що це реально. Тому що є такий стереотип, що “ну що я там буду робити”, “це дуже важко все” (наприклад). Але нічого тут важкого тут немає, це абсолютно реально.

Наступний масштабний проект стартує восени, але теж там заздалегідь потрібно буде зареєструватися. І якщо вчителі будуть знати про ці проекти, якщо будуть долучатися до них, ми дійсно будемо змінювати щось в Україні й у Вінниці зокрема.

Головне фото – з архіву Vежі

Читайте також: «Відчувай себе круто і передавай це дітям»: вінницький вчитель розповів, як потрапив у ТОП-5 педагогів України

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.