Російсько-українська війна – 8 квітня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

7:36
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 18 Травня 2022, в 10:10

У цьому матеріалі будемо збирати найважливіше щодо поточної ситуації в Україні за добу. Також оперативні новини – у нашому Телеграм-каналі ТУТ, на нашій Фейсбук-сторінці ТУТ.

Читайте також: Як відрізнити ворога і куди повідомляти про російську техніку, мітки, підозрілих осіб, ДРГ тощо – збірка

Читайте також: Як допомогти нашим: волонтери, пункти збору у Вінниці та загальноукраїнські реквізити

Читайте також: Як стати волонтером, зробити “коктейль” Молотова чи допомогти поліції: як кожен українець може допомогти перемогти у війні

8 квітня

22:01 – На Донецькому та Луганському напрямках було успішно відбито 7 атак ворога,повідомляє на фейсбук-сторінці Операція об‘єднаних сил.

Знищено:

9 танків,
7 одиниць броньованої та 5 одиниць автомобільної техніки противника,
2 вертольоти,
крилату ракету ворога.

21:02 – Оперативно-тактичне угрупування “Схід”: 8 квітня в районі відповідальності угрупування було відбито 4 ворожі атаки. Наші воїни знищили:

особового складу – до 50
танків – 4
БМП – 1
ББМ – 1
артилерійських систем – 3
АТ – 4
вертольотів – 1

20:53 – За інформацією голови Вінницької ОДА (ОВА) Сергія Борзова, переселенці з гарячих точок, офіційно зареєстровані на Вінниччині, зможуть отримати 2220 гривень на місяць протягом двох місяців. Йдеться про програму підтримки від Всесвітньої продовольчої програми ООН.

За фінансовою допомогою від Всесвітньої продовольчої програми ООН переселенці мають звертатись у ті соцслужби, де вони отримували довідки ВПО.

З понеділка буде запущено програму у перших 20 «пілотних» громадах Вінниччини. Далі – щотижня плюс 4 громади, з якими буде працювати ООН.

Загалом, відомо про три основні напрямки допомоги від ВПП Організації Об’єднаних Націй:

– Підтримка переселенців (на перших етапах допомога надаватиметься усім переселеним громадянам в області);
– Допомога і підтримка лікарень, госпіталів, дитячих садочків та соціальних установ (продуктова та фінансова);
– Підтримка малих підприємців і фермерів (у подальшій перспективі).

Зазначимо, що, за інформацією міського голови Сергія Моргунова, Вінниця стала першим містом в Україні, в якому налагодила свою місію Всесвітня продовольча програма ООН. Майже 7000 вимушених переселенців отримали грошову допомогу від ООН на суму 450 тис. доларів.

Також розглядається можливість надання грошової допомоги від ООН й іншим малозабезпеченим категоріям населення.

20:35 – За інформацією очільника ОПУ Андрія Єрмака, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що заявку України про вступ до Євросоюзу подадуть до Європейської Ради цього літа. В Офісі Президента заявляють, що намагатимуться пришвидшити цей процес.

Також, за повідомленням Комітету ВР з питань інтеграції України до ЄС, Україна отримала від ЄС опитувальник для отримання статусу кандидата на вступ. Його сьогодні Володимиру Зеленському офіційно передала Президентка Єврокомісії. Зазначається, що цей опитувальник — важлива процедура, необхідна для отримання державою статусу кандидата на приєднання до Євросоюзу.

19:28 Генпрокурор Ірина Венедіктова: В Бучі почалася ексгумація тіл з місця масового тимчасового поховання. Орієнтовно – 67 тіл.

18:40 Генштаб ЗСУ, оперативна інформація станом на 18:00: Російські окупанти продовжують знищення цивільної інфраструктури, завдаючи ракетних та артилерійських ударів по залізничних вузлах та шляхах сполучень, станціях, житлових кварталах та місцях евакуації цивільного населення з районів ведення бойових дій.

На Донецькому і Таврійському напрямках противник продовжує нарощування угруповання військ. Окупанти не полишають спроб наступальних дій в напрямку населених пунктів Попасна та Сєвєродонецьк. Успіху не мають.

На Південнобузькому напрямку ворог вів бойові дії в районі населеного пункту Олександрівка. Намагався здійснювати вогневий вплив з метою завдання ураження підрозділам Збройних Сил України у зазначеному районі. Мети не досяг.

На Слобожанському напрямку противник продовжив блокувати місто Харків, здійснює обстріли житлових кварталів з використанням артилерії, зокрема і реактивних систем залпового вогню та мінометів великого калібру. Окупанти повністю вивели підрозділи своїх військ з території Сумської області до російської федерації.

Ворог має значні проблеми з комплектуванням військових частин, що зазнали суттєвих втрат під час бойових дій на території України. За наявною інформацією, понад 80 відсотків особового складу деяких підрозділів, що були задіяні у війні, не бажає брати участь у подальших бойових діях. Командири військових частин окупантів заборонили звільнення військовослужбовців у яких закінчилася терміни контрактів до закінчення так званої “спеціальної військової операції”.

На тимчасово зайнятих територіях ворог продовжує порушувати норми Міжнародного гуманітарного права, здійснюючи протиправні дії стосовно цивільного населення, зокрема пограбування помешкань, викрадення транспортних засобів та затримання громадян України.

Окупаційна влада на тимчасово окупованій території Донецької області отримала вказівки від російських кураторів щодо повернення на зазначені території людей, які виїхали протягом січня-лютого 2022 року до російської федерації. Відповідно до вказівок місцевих адміністрацій, громадяни повинні повернутись до населених пунктів за місцем реєстрації/проживання після двох місяців перебування на території росії.

___

17:56 – Національна поліція України відкрила “гарячу лінію” для родичів загиблих внаслідок військових дій рф. Оператори готові надати необхідну консультацію та роз’яснення щодо процедури поховання.

Номер гарячої лінії – 0 894 201 867. Працює цілодобово.

17:21 Рейтинг: Близько 80% респондентів тим, чи іншим способом, беруть участь у захисті країни. Найбільше (45%) респондентів допомагають захисту країни фінансово.

Абсолютна більшість (91%) не підтримують тезу, що «росіяни та українці – це один народ». Тих, хто має таку думку, сьогодні лише 8% (у серпні 2021 таких було – 41%, у березні 2022 – 21%). Підтримка такої ідеї ще фіксується серед 23% мешканців сходу та 13% старших опитаних. Натомість в інших макрорегіонах та вікових групах підтримка такої тези майже відсутня.

16:17 – У Вінниці перекриють рух на ділянці вулиці Довженка. Рух буде перекритий протягом трьох днів.

14:45 – “Save Mariupol”: у Вінниці відбулась акція на підтримку заблокованого Маріуполя. ФОТО

13:14 – Трьох мешканців Вінниччини оштрафували на понад 12 тисяч гривень за самовільне випалювання сухої рослинності.

11:45 –  Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки: Окупанти завдали удару по вокзалу Краматорська, удар по цивільних нанесено з «Іскандеру». Є десятки загиблих та поранених, повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко. За оперативними даними більше ніж 30 осіб загинуло та більш як 100 поранених. Про це повідомив голова «Укрзалізниці» Олександр Камишин.

11:40 – Російські окупанти не пропустили український гуманітарний конвой у Мелітополь та вкрали гумдопомогу.

10:55 – Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 08.04 орієнтовно склали:

– особового складу ‒ близько 19000 осіб,
– танків ‒ 700 од,
– бойових броньованих машин ‒ 1891 од,
– артилерійських систем – 333 од,
– РСЗВ ‒ 108 од,
– засоби ППО ‒ 55 од,
– літаків – 150 од,
– гелікоптерів – 135 од,
– автомобільної техніки ‒ 1361 од,
– кораблі /катери ‒ 7 од,
– цистерн з ПММ ‒ 76,
– БПЛА оперативно-тактичного рівня ‒ 112.
– Спеціальна техніка ‒ 25.
– Пускові установки ОТРК/ТРК ‒ 4.

___

10:26 – 7 квітня вінницькі рятувальники отримали два сучасні багатофункціональні намети від Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Площа кожного – 72 квадратні метри. Намети можуть використовуватися всесезонно, розраховані на 24 ліжко-місця, а у якості пункту обігріву – до 80 посадкових місць. Про це повідомили на фейсбук-сторінці ГУ ДСНС України у Вінницькій області.

– Ці намети без жодних перебільшень поїдуть з рятувальниками здійснювати відбудову тих місць, які постраждали від окупанта, – зазначив Руслан Шевчук, начальник ГУ ДСНС України у Вінницькій області.

Зазначається, що Вінниччина стала першою областю, яка отримала таку донацію. І за словами речника Міжнародного комітету Червоного Хреста, така допомога не буде одноразовою.

Своєю чергою, керівництво Вінниці вже опрацьовує механізм передачі нових карематів та спальних мішків, аби за потреби вони розгорталися разом із наметами.

___

10:10 – Територія Сумської області звільнена від російських загарбників.

Про це сьогодні вночі повідомив Дмитро Живицький, голова Сумської ОВА. Водночас, з його слів, територія області НЕ є безпечною. Рятувальники і вибухотехніки знешкоджують боєприпаси, які лишили російські військові.

___

7:30 – Оперативна інформація станом на 06:00 годину 8 квітня щодо російського вторгнення

Розпочалася 44 доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Збройні сили російської федерації продовжують збройну агресію проти України. Триває підготовка ворога до наступу на сході України.

Основні зусилля російські загарбники продовжують зосереджувати на захопленні Маріуполя, веденні наступу у районі міста Ізюм, прориві оборони угруповання Об’єднаних сил на Донецькому напрямку. На Південнобузькому напрямку ворог намагається не допустити просування наших військ.

Збройні сили Республіки Білорусь проводять заходи оперативної та бойової підготовки на полігонах по всій території країни. До чотирьох батальйонних тактичних груп залучено для виконання завдань з посилення охорони українсько-білоруського кордону.

Залишається імовірність завдання ракетних і авіаційних ударів з території Республіки Білорусь по об’єктах військової та цивільної інфраструктури на території України.

За наявною інформацією, на території Республіки Білорусь здійснюється відбір так званих “добровольців” із числа білорусів для комплектування нових підрозділів приватної військової компанії. Інформація уточнюється.

Ворог завершує відновлення боєздатності підрозділів Центрального військового округу у районах Брянської та Курської областей.

Окремі підрозділи зі складу 6-ї, 20-ї загальновійськових армій, 1-ї танкової армії, берегових військ балтійського та північного флотів здійснюють заходи оперативного обладнання території. Основна увага приділяється відновленню ділянок залізниці з міста Куп’янськ до міст Харків, Ізюм та Сватове. Для цього залучено підрозділи залізничних військ 38-ї окремої залізничної бригади Західного військового округу з Ярославля.

На Харківському напрямку ворог продовжує блокувати місто Харків. Для недопущення просування наших військ загарбники ставлять мінно-вибухові загородження.

В тимчасово зайнятому місті Ізюм представники так званої “ДНР” виконують функції місцевої “поліції”, здійснюють незаконну перевірку документів, обшуки осіб та приміщень місцевого населення.

Підрозділи окупаційних військ зосереджують зусилля на взятті під контроль населених пунктів Попасна, Рубіжне та встановленні контролю над містом Маріуполь. Продовжують ведення штурмових дій на більшості напрямків.

Ворог не перестає завдавати авіаційних ударів та вести обстріли цивільної інфраструктури, зокрема й із застосуванням реактивних систем залпового вогню. Таку діяльність зафіксовано в районах населених пунктів Кремінна, Сєверодонецьк, Новотошківське, Попасна, Новозванівка, Суха Балка, Новоселівка Друга, Степне, Троїцьке, Новобахмутівка, Мар’їнка та Солодке.

В районах населених пунктів Рубіжне, Попасна, Нижнє, Новотошківське, Золоте та Борівське окупанти намагалися здійснювати штурмові дії, успіху не мали.

На території Донецької та Луганської областей за минулу добу відбито сім атак ворога, знищено чотири танки, дві артилерійські системи, десять одиниць броньованої та одинадцять – автомобільної техніки противника.

Авіація Повітряних Сил продовжувала завдавати ударів по місцях скупчення військ противника.

___

Про події попередньої доби, 7 квітня, читайте за ЦИМ посиланням.

Про події 6 квітня, читайте ЦИМ посиланням.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.