“Save Mariupol”: у Вінниці відбулась акція на підтримку заблокованого Маріуполя. ФОТО

14:40
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці сьогодні, 8 квітня, відбулась акція на підтримку захисників та мирних жителів Маріуполя. Учасники події, серед іншого, закликали владу швидше допомогти нашим воїнам прогнати окупантів з міста.

Загалом у заході взяли участь близько п’ятдесяти людей. Акція розпочалась близько 12:00 на Європейській площі та супроводжувалась численними виконаннями гімну України та скандуваннями гасел “Слава Україні”.

 

 

 

Також частина учасників заходу час від часу почергово зверталась до Президента та керівництва Збройних Сил України з проханням оперативно допомогти захисникам та мирним жителям.

Участь в акції взяли не лише вінничани, але й переселенці з Маріуполя та інших українських міст.

– В Маріуполі всі мої друзі, наші захисники. Залишились тисячі містян, які не можуть евакуюватись з міста. …Ми зібрались, аби звернути увагу влади на нас, підтримати захисників, які боронять місто – морських піхотинців, АЗОВців, добровольців. 

Зараз важливо, щоб підключились всі – волонтери, якщо це можливо; аби домовились за “зелені коридори”. Знаю, що це дуже важко, але це треба робити. Ми не можемо мовчати про Маріуполь, бо зараз мовчання – злочин, – розповідає Юлія, учасниця акції з Миколаєва.

 

 

 

 

 

А, наприклад, одна з вінничанок-учасниць акції вказує, що “люди, які досі перебувають в Маріуполі, потерпають від рашистів та їхнього геноциду (проти українців). Тому хотілося б їх підтримати – вони надзвичайно сильні”.

\

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, за словами речника Міноборони Олександра Мотузяника, станом на 7 квітня ситуація у заблокованому російськими окупантами Маріуполі залишалася складною, але в місті досі майорів український прапор. Тривали вуличні бої. Місто зазнало дуже величезних руйнувань внаслідок артилерійських та авіаційних ударів з боку противника.

Фото Зорини Гаджук