Родинні цінності та мрії про космос: які мурали створюють у Вінниці до Дня міста. ФОТОРЕПОРТАЖ

15:44
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

В рамках мистецької резиденції “Vin Art City” у Вінниці створюють п’ять нових муралів. Наразі два з них вже майже завершені, ще два в процесі й ескіз п’ятого на стадії затвердження. 

Вже традиційно напередодні Дня міста вінницькі художники прикрашають міські будинки новими муралами. Створюють їх в рамках проекту “Vin Art City”, започаткованого міською владою в 2015 році. З тих пір вже було створено 26 муралів. 

В липні Виконавчий комітет міської ради затвердив перелік муралів та адреси будинків, де вони з’являться. Варто зазначити, що на той момент не було відомо як виглядатимуть мурали, адже їхні ескізи створювались художниками вже після старту проекту. Ескізи кожного муралу узгоджують з мешканцями будинків, де вони мають з’явитись. 

Заявки на участь в проекті “Vin Art City” надходили від художників з різних міст, проте, за словами куратора проекту Олександра Никитюка, цьогоріч мурали створюватимуть лише вінницькі художники. 

Першим на початку серпня почали малювати мурал “Родинні цінності” на стіні будинку № 53 по вулиці Соборній. Авторкою стінопису є художниця Марія Дитинюк. На ньому зображено чоловіка з дружиною, тіла яких ніби утворюють стовбур дерева, волосся сплітається в гілки, а крона дерева утворює карту України. 

Наступним почали малювати мурал “Космічні мрії” по вулиці проспект Космонавтів, 6. Його авторкою є художниця Наталія Вусик, яка свого часу проходила практику в Луврі. Мурал зображує дівчину з котом, а більшу частину стінопису займає космічний простір із зображенням окремих знаків зодіаку та великого кита.  

 

Ці два мурали майже повністю готові. За словами Олександра Никитюка, наступного тижня їх планують остаточно завершити. 

Наразі тривають роботи над найбільшим муралом цьогорічного “Vin Art City”. Йдеться про стінопис “Культурний код” на фасаді багатоповерхівки за адресою вулиця Стельмаха, 47. Автором ескізу є художник Олександр Марченко, який створив минулого року мурал “Фантастичний гербарій”.  

На зображенні видно дівчину, що сидить серед квітів, а над нею літають білі голуби, як символ миру. 

 

 

Четвертим муралом є “Спорт-ремейк”, який невдовзі з’явиться на стіні фізико-математичної гімназії № 17 (вулиця О. Соловйова, 2). Розроблений групою художників, мурал замінить радянську мозаїку, яка була на стіні до утеплення приміщення. Олександр Никитюк раніше зазначав, що зображення відновлять за фотографією. 

 

Єдиний, поки що, не до кінця затверджений мурал це “Місто змістів”. Розроблений Тетяною Волошиною, він має з’явитись на стіні будівлі по вулиці Пушкіна, 21. Ескіз погодили з Хабом “Місто змістів” та в.о. головного архітектора міста, адже стінопис з’явиться навпроти вікон департаменту архітектури міської ради. Наступного тижня ескіз покажуть мешканцям будинку, де має з’явитись мурал.  

Дуже сподіваюся, що мешканці погодять. Я старалась закласти і зміст і зробити так, щоб він вписався в затишну атмосферу центру міста, – розповідає Тетяна Волошина. – Це вже четвертий ескіз і хоч він доволі концептуальний та мабуть неочікуваний, а не ілюстративний, чим відрізняється від більшості вінницьких муралів, але я нарешті ним задоволена.

Ескіз муралу “Місто змістів” можна буде побачити вже після його остаточного затвердження. 

Читайте також: Модерн, принц і гербарій: як виглядають нові мурали Вінниці. ВІДЕО

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.