У Вінниці почали малювати перший цьогорічний мурал “Родинні цінності”. ФОТО

16:51
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Уже традиційно до Дня міста на кількох вінницьких будівлях з’явиться п’ять новеньких муралів. Місцеві художники вже працюють над першим із них, що носить назву “Родинні цінності”.  Цікаво, що у закоханих пар вінничан навіть є можливість закарбувати свої імена на цьому малюнку.

Ескіз муралу “Родинні цінності”, який малюють по вулиці Соборній, 53, розробила молода художниця Марія Дитинюк. На ньому будуть зображені чоловік із дружиною у вигляді двох ангелів. Водночас їхні тіла ніби утворюють стовбур дерева; волосся сплітається у гілки, на яких зріють червоні яблука і подекуди ще є білий цвіт; а крона зеленого листя утворює карту нашої країни.

 

 

 

Зазначимо, що цей мурал малюють на тому ж будинку, де минулого року з’явився “Вінницький модерн”, присвячений відомим особистостям Вінниці того часу (робота художниць Марини Карпенко та Ірини Прокопчук). Але “Родинні цінності” малюють з іншого боку цієї будівлі (від міської ради).

Там прибрали рекламу, відремонтували стіну і вже виконали частину малюнка: зробили блакитно-рожевий фон і окреслили основні об’єкти, але малюнок вже є впізнаваним.

Примітно, що від першочергового ескізу на папері, який презентували журналістам минулого тижня, фінальна робота дещо відрізняється.

 

 

 

 

Що цікаво, в рамках роботи над цим муралом художниця Марія Дитинюк пропонує вінничанам взяти участь у благодійному проекті “Кохання – це наше зростання”, а взамін – “увійти в історію міста, закарбувавши свої імена на арт-муралі у самісінькому серці Вінниці”.

Для того, щоб зробити такий незвичний подарунок своєму партнеру, потрібно:
1) до 15 серпня (саме тоді художниця буде вписувати імена закоханих пар на крилах ангелів; як пір’я) придбати подарунковий сертифікат для романтичного проведення часу (це може бути похід в ресторан, кіно, спа, прогулянка на конях, фотосесія…) для подружньої пари учасників благодійного проекту;
2) надіслати фото сертифікату (який даруватимете), та ваші імена (які будуть записані на муралі) в особисті повідомлення художниці Марії Дитинюк у Фейсбуці;
3) прийти 6 вересня й особисто вручити сертификат парі учасників проекту “Кохання – це наше зростання” та взяти участь у створенні великої ресурсної картини.

Відомо, що станом на вчора, 11 серпня, було вже 58 учасників, чиї імена будуть записані на муралі.

Як це прекрасно зробити подарунок для іншої подружньої пари, посіявши насіння романтики у власній сім’ї. Прогулюючись по нашому прекрасному місту розуміти, що ваші імена утворюють крила для натхнення, польоту і загалом – для розвитку країни. Розповісти про це своїм дітям, можливо онукам, щоб вони розуміли необхідність гармонійних відносин для особистісного та духовного зростання, – написала Марія Дитинюк на своїй сторінці у Фейсбуці.

 

Нагадаємо, що крім цього муралу до Дня міста з’явиться ще чотири новенькі малюнки. Їх створять на будинках за такими адресами:
“Спорт-ремейк” (вулиця О. Соловйова, 2), ескіз розробляє група художників;
“Культурний код” (вулиця Стельмаха, 47) ескіз розробляє художник Олександр Марченко;
“Місто змістів” (вулиця Пушкіна, 21), ескіз розробляє художниця Тетяна Волошина;
“Космічні мрії” (вулиця Космонавтів, 6) ескіз розробляє художниця Наталія Вусик.

Зі слів куратора проекту Олександра Никитюка, цього року мурали створюватимуть саме вінницькі художники, бо “саме вони як ніхто відчувають це місто”.

 

Резиденція мурал-арту “VIN ART CITY” – проект міської ради, що відбувається у Вінниці з 2015 року. Його організовують “з метою формування креативного міського середовища, туристично привабливого іміджу міста і популяризації кращих зразків художнього мистецтва”. І відтоді у різних районах міста було створено 26 муралів.

Нагадаємо також, що у 2018 році за три тижні резиденції “VIN-ART-CITY” художники створили “Вінницький модерн” (вулиця Соборна, 53), “Маленький принц” (вулиця Стельмаха, 35), “Садиба Стаховського” (провулок Верещагіна, 6) та диптих “Фантастичний гербарій” (вулиця Замостянська, 59). Переглянути усі роботи можна за ЦИМ посиланням.

Фото Ольги Мірошниченко
Ескізи – зі сторінки Марії Дитинюк у Фейсбуці

Читайте також: У Вінниці до Дня міста з’явиться ще п’ять муралів. АДРЕСИ

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.