Родині, якій снаряд спалив хату, збудують новий будинок

11:19
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні на ранок, 9 жовтня, відкритих осередків горіння та вибухів боєприпасів на території складу поблизу Калинівки не спостерігається. А в Медвідці уже тиждень, як тривають роботи з відновлення пошкоджених будинків під патронатом Вінницької міської ради.

За інформацією прес-служби головного управління ДСНС України у Вінницькій області, піротехніки продовжують виконувати заявки від населення про виявлені підозрілі предмети. Усього з початку виконання робіт отримано та виконано 398 заявок, обстежено на наявність вибухонебезпечних предметів 20,645 тис. га території.

Триває очищення від вибухонебезпечних предметів місцевості у п’яти кілометровій зоні навколо арсеналу. Усього вилучено та передано представникам 48 арсеналу – 1834 вибухонебезпечних предмети.

Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено близько півтори тисячі осіб та 300 одиниць техніки, а саме:

ДСНС – 211 чол. та 74 од. техніки;

Нацполіція – 13 чол. та 3 од. техніки;

ЗСУ – 1036 чол. та 188 од. техніки;

СБУ – 174 чол. та 20 од. техніки;

“Укрзалізниця” – 39 осіб та 3 пожежних потяги.

У той же час, за інформацією Вінницької міськради, у селі Медвідка тривають роботи з відновлення будівель після вибухів на арсеналі боєприпасів під Калинівкою.

За тиждень ліквідацію наслідків вибухів, власникам 114 будинків було видано 3100 листів шиферу. Склом для відновлення вікон забезпечено 96 будинків. А до ремонтів залучено близько сотні працівників різних вінницьких комунальних підприємств.

Загалом вінницькі будівельники вже відремонтували покрівлі 18-ти будинів. І в першу чергу там, де живуть люди поважного віку. Тривають роботи зі шпаклювання стін у восьми будинках, а ще в п’яти планують ремонти.​

Портягом тижня вдалося повністю відновити дахи фельдшерського пункту, пошти та школи.  Однак діти продовжують навчання у вінницькій школі №5, бо в сільській ще ремонтують стелю та стіни. Попередньо, навчальний процес у медвідській школі відновлять 20 жовтня.

Зараз у Медвідці по вулиці Садовій будівельники зводять новий будинок на місці зруйнованої хати: вимурували фундамент, цього тижня планують зводити стіни.  До речі, дружина власника будівлі – одна із двох потерпілих у наслідок вибухів на арсеналі.

А от в селі Павлівка замість зруйновоного будинку господарям придбали новий. Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомила вінницька журналістка Інна Мартонікова.  Заселення у новопридбану оселю має відбутися уже цього тижня.

Фото vmr.gov.ua, vn.dsns.gov.ua