Робота в умовах воєнного стану і плани на майбутній рік: головне з річного звіту Вінницького міського голови

16:05
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінницьку міську громаду міська влада закупила загалом 412 генераторів, з них 83 – для закладів освіти. Крім того, на початок грудня в місті було створено умови для офлайн-навчання в 35 школах з 44 і 30 дитсадочках, зокрема шляхом облаштування укриттів за рекомендаціями ДСНС. 

Про це Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів сьогодні, 23 грудня, на черговій сесії під час звітування про діяльність виконавчих органів Вінницької міської ради у 2022 році та перспективи розвитку Вінницької міської територіальної громади на 2023 рік.

Зауважимо, що акцент під час звіту припадав саме на виконану в умовах воєнного стану роботу в різних сферах, переважно без розлогої статистики. Разом з тим, на сайті міської ради згодом виклали розширену версію звіту.

 

– В грудні 2021 року ми з позитивом і гарними сподіваннями звітували перед громадою щодо нашої діяльності і будували плани на 2022 рік. …Ми (після повномасштабного вторгнення – авт.) вимушено повинні були продукувати плани в умовах воєнного стану. І в перші дні війни ми терміново перелаштували блоки всього управлінського механізму Вінниці, внесли зміни в міські програми, перерозподілили кошти на потреби оборони.

Фактично, ми поставили на паузу всі стратегічні плани реалізації і зосередились на оперативних. Тому що ми повинні були вчасно реагувати на ті виклики, які ставила війна, – зазначив міський голова.

Так в питаннях пріоритетів бюджетного фінансування, зі слів голови, вже на другу сесію з початку (повномасштабної – авт.) війни винесли питання переорієнтації видатків. Зокрема, протягом року виділили 35 мільйонів гривень для захисників, придбали військові облігації для підтримки ЗСУ (на 400 мільйонів гривень), почали працювати над формуванням продовольчих резервів (було виділено 20,9 мільйона гривень), над капітальним ремонтом укриттів установ бюджетної сфери – дитячих садочків, шкіл тощо (було виділено 192 мільйони гривень).

Зокрема, міський голова зазначив про допомогу міста дронами, коліматорними прицілами, тепловізорами та іншими речами, зокрема, різним підрозділам військових.

– Найбільший запит від захисників – це шанцевий інструмент – з цим постійно допомагаємо, запчастини до автомобілів, маскувальні сітки, плівка, різне спорядження. А з настанням холодів – буржуйки та генератори, – зазначив Сергій Моргунов.

Про обстріли та укриття

Також протягом року міська влада долучилась до ліквідації наслідків обстрілів міста 6 березня (аеропорту), 16 березня (телевежі) 26 березня (обстріл однієї з військових частин), 14 липня (обстріл Площі перемоги – на ліквідацію наслідків виділили 29,6 мільйона гривень)…

Зокрема, внаслідок удару було зруйновано близько 80 будівель, які потрібно було відновити до початку опалювального сезону. За словами міського голови, коштом резервного фонду місцевого бюджету у 30 житлових будинках замінили віконні та дверні блоки в місцях загального користування. У шести житлових будинках капітально відремонтували покрівлі.

Крім того, з бюджету Вінницької громади по 50 тисяч гривень виплатили 19 родинам вінничан, які загинули. По 25 тисяч гривень – 50 вінничанам, що отримали поранення.

На початок грудня в місті було створено умови для офлайн-навчання в 35 школах з 44 і 30 дитсадочках, зокрема шляхом облаштування укриттів за рекомендаціями ДСНС. На це, зокрема, за словами міського голови, виділили понад 120 мільйонів гривень.

На сайті вказано, що “чергові садочки громади відвідує близько трьох тисяч дітей. У школах офлайн-форматі навчається 15% учнів. Для порівняння, на початку літа на офлайн-формат навчання дітей були згодні лише 2,3% батьків”.

Крім того в місті займаються забезпеченням укриттями закладів охорони здоров’я, якими можуть користуватись персонал, пацієнти та відвідувачі.

– Ще не всі об’єкти завершені, в силу різних причин. Зокрема, в нас є проблема з вентиляцією, тому що це (нерозбірливо – авт.) комплектуючі. Але однозначно, думаю, ми ці питання завершимо. І я думаю, до середини січня всі об’єкти, які були поставлені на завдання створення відповідних умов, будуть завершені, – зазначив Моргунов.

 

 

Про генератори і “пункти незламності”

Міський голова зазначив, що при підготовці до можливих перебоїв з електропостачанням закупили близько 270 генераторів для “Вінницяміськтеплоенерго”.

– Ми паралельно роз’яснювали людям, аби вони об’єднувались і купували генератори для своїх будинків, аби у своїх найпростіших укриттях створювали пункти обігріву, щоб там можна було зарядити свій телефон. І багато хто відгукнувся на наші пропозиції – близько 60 будинків проявили таку ініціативу. 

Ми застосували одні з перших в Україні програму повернення 50% вартості генератора шляхом виконання ремонтів на дану суму і, наприклад, 21 ОСББ скористалось цією програмою, – розповів Сергій Моргунов.

Загалом в міську громаду органи місцевого самоврядування закупили 412 генераторів, з них 83 – для закладів освіти, 20 – для закладів культури та підліткових клубів. Крім того, Вінниця отримала генератори від закордонних партнерів: один потужний – з Чехії, 32 – від фонду USAID, два – від латвійського міста Венспілс. Також такі пристрої надійшли в комплексах від Карлсруе та Мюнстера.

Також у місті наразі “в роботі” 112 постійних “пунктів незламності” і 50 резервних “пунктів незламності” – в тому числі, на базі дитячих садочків.

* * *

У Вінниці також відновили вісім дворів на умовах співфінансування. Як повідомляють у міськраді, крім того, капітально відремонтували покрівлі у 19 житлових будинках, а у 18 житлових будинках виконано капітальний ремонт інженерних мереж. У дворах житлових будинків висадили тисячу молодих дерев. У 21 житловому будинку, після створення ОСББ, проведено безкоштовний капітальний ремонт одного з конструктивних елементів будинку.

Про переселенців та релоковані підприємства

Станом на 16 грудня у Вінниці було зареєстровано 46 120 переселенців, з них – понад 12 тисяч – дітей. В межах створеного Вінницького міського центру надання благодійної допомоги переміщеним особам допомогу отримали близько 20 тисяч родин – було роздано 25 тисяч продуктових наборів. А створений Гуманітарний центр речей для ВПО, в якому люди могли взяти необхідний одяг, взуття та іграшки, відвідали 55 тисяч переселенців.

Також на базі соціальних об’єктів міста було створено кілька тисяч місць для тимчасового перебування – з їжею, водою та теплом.

Крім того, у Вінниці наразі працює 251 суб’єкт господарювання з інших українських населених пунктів (йдеться про релокацію підприємств – авт.). Такими підприємствами було створено 1234 нових робочих місця.

Про індустріальні парки

Як вказують на сайті міськради, попри війну, на території індустріального парку в районі Немирівського шосе відновила будівництво свого заводу з виробництва спорядження для зимових видів спорту австрійська компанія HEAD.

А група компаній «Аврора» завершила будівництво І черги Логістичного центру.

Крім того, у Вінниці “створили ще один індустріальний парк і визначили через конкурс керуючу компанію – U PARKS. Вона має наміри створити у Вінниці справжню “Харчову кремнієву долину”.

Також Вінницька рада підписала меморандум про співпрацю з компанією “Файєрвуд“, яка готова налагодити виробництво поліпропіленової тари та устаткування для виготовлення альтернативних видів палива.

Окрім того, також відновилось будівництво картонно-паперової фабрики та логічного центру “Рошен”.

Про бюджет та плани на 2023 рік

Також міський голова згадав і про бюджет на 2023 рік, який також затвердили на сесії.

– Бюджет сформований, як соціально спрямований. В ньому 47% витрат загального фонду направляється на утримання соціально-культурної сфери і соціального захисту населення. Там є деякі винятки по освітній субвенції, але разом із тим ми передбачаємо певні кошти (100 мільйонів гривень – авт.) на підтримку ЗСУ і оборонних можливостей.

…Ще 180 мільйонів ми передбачаємо на заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, підтримку інших громад в цьому контексті, а також передбачаємо 40 мільйонів гривень на матеріальні резерви – аби в разі надзвичайних ситуацій вчасно зреагувати і допомогти нашим вінничанам і переселенцям, – зазначив міський голова.

В питаннях економіки планується розвивати індустріальні парки та створити четвертий індустріальний парк. Також в бюджетних планах – забезпечити стабільну роботу транспорту та ЖКГ.

Загалом, зі слів Моргунова, “говорити про якісь плани (на майбутнє – авт.) досить складно”, але він впевнений, що в міськраді мають розуміти куди і як ми рухаємось – “які загрози в нас вже є і які можуть впливати на життя міста і що з цим робити в майбутньому”.

– …Я думаю, що найголовніший наш план – згуртуватись заради перемоги, скорішої перемоги. Адже без перемоги немає розвитку, – зазначив Моргунов.

Зокрема, зі слів очільника міста, бюджет 2023 року сформований, щоб після завершення воєнного стану він став і бюджетом розвитку. При цьому на плани міської влади впливатиме загальна ситуація в країні та її фінансово-економічна спроможність, динаміка військових дій та інші чинники. Детальніше про бюджет на 2023 рік читайте в окремому матеріалі за ЦИМ посиланням.

Фото Зорини Гаджук

Читайте також: Соціально орієнтований: у Вінниці затвердили бюджет громади на 2023 рік

Читайте також: Зимовий одяг для підрозділів бригади ТрО та допомога Харківщині та Херсонщині: рішення Вінницької облради

Читайте також: У Вінницькій облраді виділили п’ять мільйонів гривень на генератори для «Вінницяоблтеплоенерго»

Читайте також: У Вінницькій міськраді звернулись до Президента з проханням ветувати законопроєкт щодо реформування містобудівної діяльності

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.