Соціально орієнтований: у Вінниці затвердили бюджет громади на 2023 рік

14:40
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці під час сесії міської ради 23 грудня затвердили бюджет Вінницької громади на 2023 рік. “За” проголосували 43 присутні депутати. 

За словами очільниці департаменту фінансів Наталії Луценко, доходи в проєкті бюджету складають: 5 мільярдів і майже 190 мільйонів гривень, з яких, в тому числі, власні доходи – 5 мільярдів 56 мільйонів, що, за словами посадовиці, на 10% більше показників поточного року. Заплановані видатки в сумі 5 млрд 657 млн гривень, в тому числі за рахунок власних доходів – 5 млрд 523 млн зі зростанням на 14% до показників поточного року.

– Щодо освітньої субвенції та дотації професійно-технічних навчальних закладів, то ці показники будуть відображені в бюджеті пізніше. Після їх розподілу та затвердження їх Кабміном відповідно до статті 31 закону “Про державний бюджет на 2023 рік”. В цьому питанні також маємо певні ризики, оскільки сума освітньої субвенції, яка передбачена в державному бюджету, на 19% менша суми освітньої субвенції 2022 року, – зазначила Наталія Луценко.

За словами міського голови Сергія Моргунова, бюджет 2023 року – соціально орієнтований. Так, 47% видатків спрямовується на утримання соціально-культурної сфери та соціальний захист населення. Крім того, передбачено 100 мільйонів гривень на підтримку ЗСУ та зміцнення обороноздатності територіальної громади. Ще 180 мільйонів гривень передбачено на заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, підтримку інших громад щодо цього. В цій сумі також закладено 40 мільйонів гривень, спрямованих на матеріальний резерв у разі надзвичайних ситуацій.

Загалом, вперше бюджет було презентовано 7 грудня на громадських слуханнях. 8 грудня проєкт бюджету затверджено виконкомом.

– Проект бюджету 2023 року є збалансованим та реалістичним. Разом із тим, воєнний стан залишив свій слід в показниках економічного розвитку, обсягах доходів бюджету та пріоритетах видатків. Проект бюджету 2023 року, за своїми показниками, забезпечить стабільне функціонування всіх галузей громади в умовах воєнного стану, та одночасно, і особливо після завершення воєнного стану, – буде бюджетом розвитку нашої громади, – зазначила Наталія Луценко.

Доходи бюджету

Як йшлося на сайті Вінницької міськради за результатами засідання виконкому, коли комітет затверджував проєкт бюджету, основними бюджетоутворюючими податками загального фонду у 2023 році залишаються податок на доходи фізичних осіб, плата за землю, акцизний податок, єдиний податок, податок на нерухоме майно.

– Зокрема, податок з доходів фізичних осіб надійде до бюджету у сумі 3 мільярди 259,8 млн грн. Зростання порівняно з бюджетом 2022 року на 14 відсотків заплановано як результат зростання середньомісячної заробітної плати штатних працівників на 10 відсотків та зростання фонду грошового забезпечення військовослужбовців, – повідомляла під час засідання виконкому Наталія Луценко. – Від єдиного податку надходження складуть 751,5 млн грн і зростуть на 8,4 відсотка, у зв’язку зі збільшенням розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Також дохід від плати за землю складе – 287,0 млн грн, доходи від акцизного податку – 363,5 млн грн, податку на нерухоме майно – 122,0 млн грн.

Щодо трансфертів, то офіційно бюджету ВМТГ передано лише субвенції соціального характеру з обласного бюджету в сумі 4,144 млн грн, що відповідає рівню поточного року. Спеціальний фонд, який становить 5,4 відсотка усіх доходів бюджету, сформовано в сумі 278,1 млн грн. Його складовою є бюджет розвитку, до якого планується отримати 64,2 млн грн.

Для фінансування видатків бюджету розвитку, які суттєво перевищують доходи, планується передати кошти із загального фонду бюджету в сумі 1249,0 млн грн. Таким чином, загальний фінансовий ресурс бюджету розвитку сформований у сумі 1510,2 млн грн.

Видатки бюджету

– В бюджеті в повному обсязі врахована потреба в коштах на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери і проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, які споживаються бюджетними установами, – зазначала директорка департаменту фінансів.

Водночас, за її словами, структура видатків загального фонду бюджету на 2023 рік залишається без змін.  Для забезпечення роботи житлово-комунального господарства у 2023 році в загальному та спеціальному фондах бюджету передбачені видатки в сумі понад 1 мільярд 64 мільйони гривень.

По галузі “Транспорт” в бюджеті заплановано майже 303 млн грн.

Витрати спеціального фонду сформовані в сумі 1 мільярд 720,4 мільйона гривень, які включають видатки бюджету розвитку в сумі 1 млрд 506,5 млн грн. Його кошти пропонується спрямувати, зокрема, на будівництво і реконструкцію об’єктів комунальної власності, капітальні видатки ЖКГ та бюджетної сфери, захист територій і населення від надзвичайних ситуацій.

Фото – Зорини Гаджук

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.