Реконструкція “Кристалу”, е-квиток у маршрутках і нові дитсадки: проекти розвитку Вінниці на 2021 рік

14:40
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Наступного року у Вінниці планують реалізувати ряд економічних, соціальних та інфраструктурних проектів. Зокрема, запустять е-квиток у маршрутках, розпочнуть реконструкцію технопарку “Кристал”, організують Фестиваль подільських страв, придбають нові муніципальні автобуси тощо. 

Сьогодні, 24 грудня, під час сесії міської ради міський голова Сергій Моргунов розповів, які проекти у різних галузях життєдіяльності міста планують реалізувати для громади впродовж 2021 року, повідомляє Вінницька міська рада.

Нові проекти стосуватимуться транспортної галузі, медицини, культури та туризму, житлово-комунального господарства тощо. Однак перш за все необхідно буде ухвалити Стратегії розвитку Вінницької міської територіальної громади до 2030 року — «Стратегія 3.0». Цей документ охоплює не лише розвиток Вінниці у найближчі 10 років, але й приєднаних територій. Затвердження Стратегії 3.0 заплановано на I квартал 2021 року.

 

ЕКОНОМІКА

У Вінницькому індустріальному парку продовжать роботи з будівництва доріг, а також заплановано будівництво газопроводу середнього тиску. Розпочнеться будівництво І черги заводу з виробництва спорядження для зимових видів спорту на території індустріального парку «Вінтер Спорт» австрійською компанією HEAD.

Завод «Green cool» планує запустити митний термінал на своїй території, щоб спростити логістичні витрати та роботу по експортно-імпортним операціям та пришвидшить товарообіг.

Вже подано заявку на Держфонд регіонального розвитку щодо співфінансування реконструкції приміщення для технопарку «Кристал» по вул. 600-річчя, 21. Реалізація цього проекту розпочнеться, якщо отримає державну підтримку.

Також наступного року розпочнеться реконструкція злітно-посадкової смуги аеропорту «Вінниця». Сергій Моргунов нагадав, що ще у 2019 році летовище було повністю готовим до початку цих робіт. Уряд Володимира Гройсмана передбачив відповідний ресурс в державному бюджеті на початок реконструкції, однак Урядом Гончарука державне фінансування було зняте, попри те, що вінницьке летовище на той час було єдиним в Україні, яке пройшло всі етапи від стадії проектування до проведеного міжнародного тендеру.

– В цьому році були намагання представників Міністерства інфраструктури взагалі виключити аеропорт «Вінниця» з програми розвитку аеропортів до 2023 року. Нам вдалося спільними зусиллями з обласною державною адміністрацією відстояти перед Прем’єр-міністром України цей проект, щоб він був в цій програмі, – розповів міський голова. – Це стратегічний проект не тільки для Вінниці та регіону, але й безпеки та оборони держави, адже у нас знаходиться штаб Військово-повітряних сил України. У державному бюджеті 2021 року передбачено 604 млн грн державного фінансування на 1-й етап реконструкції злітно-посадкової смуги. Якщо кошти державою будуть забезпечені, ми зі свого боку гарантуємо належне і якісне виконання всіх робіт. Після завершення реконструкції ми передамо злітно-посадкову смугу у державну власність.

 

ІНФРАСТРУКТУРА

Наступного року у Вінниці планують збільшити кількість муніципальних автобусів та тролейбусів. Зокрема, на базі Вінницької транспортної компанії планують виготовити 10 тролейбусів з автономним ходом. Також планують придбати в лізинг 10 газових автобусів. Щодо веломережі міста, то її розширять ще на 10 км (наразі вона становить 79 км).

Щодо впровадження системи е-квитка, то наступного року вона запрацює у маршрутках міста. Цього року КП «Вінницякарсервіс» спільно із чеською компанією «Мікроелектроніка» не змогли повною мірою реалізувати плани у зв’язку з пандемією.

Також продовжать встановлення інформаційних табло на зупинках (наразі встановлено 7 з запланованих 50). Планують розробити та запровадити мобільні додатки для системи визначення місцезнаходження громадського транспорту.

Також у 2021 році завершать капітальний ремонт дороги по вулиці Гальчевського (від Московської до Шепеля). Заплановано капітальний ремонт II черги вул. Д. Нечая (від Московської до Брацлавської) та Сабарівського шосе, а також продовження будівництва нової дороги по вул. Тимофіївській. Планують заасфальтувати 10 вулиць за програмою співфінансування з мешканцями приватного сектору.

У Вінниці будуватимуть та реконструюватимуть мережі водопостачання та водовідведення. Працюватимуть над програмами капремонту конструктивних елементів багатоповерхівок.

– Ми плануємо збудувати 3,2 мережі водопостачання та водовідведення, по співфінансуванню з мешканцями – 1,1 км. Також плануємо будівництво водогону у Стадниці, на що передбачили 2,7 млн грн. На зовнішнє освітлення в Десні передбачили 1 млн грн. Також завершимо проєкт з модернізації освітлення спільно з НЕФКО. Йдеться про заміну на LED-світильники ліхтарів по Барському та Хмельницькому шосе, – розповів Сергій Моргунов.

Щодо Південного Бугу, то продовжать роботи по очищенню річки. Цьогоріч було очищено понад один кілометр водойми, де глибина дна збільшилась до 4-6 метрів. Зазначають, що очищення річки важливе для відновлення екосистеми водойми, адже якщо цим не займатися, річка буде замулюватись та «цвісти».

 

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Одним із пріоритетних напрямків роботи у 2021 році також стане боротьба з пандемією COVID-19. На наступний рік на продовження заходів медичного напрямку програми «Вінничани важливі» в бюджеті громади передбачили 74 мільйони гривень на муніципальні надбавки «ковідним» бригадам, кисень, поновлювальний запас засобів індивідуального захисту та медикаментів. Сергій Моргунов зазначив, що залежно від того, як буде розвиватись ситуація з епідемією, до бюджету будуть вноситись зміни.

У 2021 році планують завершити будівництво та ввести в експлуатацію новий корпус МКЛ ШМД. Наразі будівельні роботи виконані на 90%. Також майже на 90% закуплено необхідне медичне обладнання.

– Ми маємо ввести в експлуатацію новий корпус лікарні швидкої медичної допомоги. Нагадаю, розпочали ми цей амбітний проект у 2017 році. У цьому році планували завершити будівельну частину і завершити придбання обладнання, але не змогли через затримки фінансування по державному Фонду регіонального розвитку і по державній програмі «EMERGENCY», – розповів очільник міста. – Нагадаю, що в цьому новому корпусі буде відділення реанімації на 18 робочих місць, 4 операційні, протишокова зала на 6 робочих місць, а також зала телемедицини. Це опорна ургентна лікарня, яка розрахована не тільки на мешканців міста Вінниці, а й на мешканців Північного госпітального округу Вінницького регіону.

Також наступного року планують завершити будівельні роботи щодо реалізації проекту Регіонального центру серцево-судинної патології. Після цього розпочнеться міжнародний тендер на закупівлю основної частини обладнання, постачання якого очікується наприкінці 2021 року, оскільки процедура проведення міжнародного тендеру може зайняти до 9 місяців. Цей проект реалізується зі Світовим банком, Урядом України та Вінницькою ОДА.

 

ОСВІТА ТА СПОРТ

У 2021 році планується здача в експлуатацію двох дитячих садочків — по вул. Ватутіна та на Вінницьких Хуторах. Кожен з них розрахований на шість груп. Також продовжать реконструкцію ДНЗ №16 по вул. Зерова за умови фінансування з ДФРР. Буде розроблено проект та розпочнеться будівництво другого дитсадка в мікрорайоні Академічний на 12 груп за кошти інвестора.

– Маємо завершити розпочату модернізацію школи №13 та гімназії №2, а також розпочати капремонт покрівлі в гімназії №23 за програмою термомодернізації. Важливе питання — підготувати проектно-кошторисну документацію на реконструкцію п’яти закладів освіти приєднаних громад: НВК у селищі Десна, школа і садочок в Малих Крушлинцях, школа у Гавришівці та садок у Стадниці, – зауважив Сергій Моргунов.

Також продовжать термомодернізацію Палацу дітей та юнацтва. Там мають замінити вікна та розпочати роботи щодо оновлення фасаду.

Щодо розвитку спорту у Вінниці, то планують завершити реконструкцію спорткомплексу по вул. Академіка Янгеля, на який очікується співфінансування з ДФРР. Також планується реконструкція спортивного ядра школи №29, будівництво спортмайданчиків для школи №12 та ліцею №7 та дитячо-спортивних – по вул. Порика, 13 та 1-й пров. Київський, 62.

ПРОСТОРОВИЙ РОЗВИТОК

Наступного року розпочнуть роботи щодо впорядкування парку «Хімік», капремонту скверу Альтмана та підготовчий етап проекту розвитку прибережних територій «Алея 12,7 км».

– Нарешті ми приступаємо до першого етапу впорядкування парку «Хімік», – розповів очільник міста. – Цей проект ми реалізовуємо спільно з німецькою урядовою організацією GIZ. Їхня співучасть передбачала надання відповідних матеріалів для влаштування освітлення в парку, але у них досить бюрократичні процедури по проведенню тендерів, і в цьому році вони не встигли це зробити. Щойно ми отримаємо відповідне обладнання – будемо виконувати свою частину. Розпочнеться також підготовчий етап проекту «Алея 12,7 км», який передбачає створення суцільної набережної вздовж лівого берега Південного Бугу в межах міста Вінниці. Це дуже масштабний і амбітний проєкт, розрахований на десять років.

У Вінниці також займатимуться реставрацією пам’яток архітектури. Зокрему, у «Житловому будинку залізничників» по Замостянській, 27 у 2021-му реконструюють покрівлю. Передбачені кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації  для проведення протиаварійних та ремонтно-реставраційних робіт пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення «Садиба Львовича» по вул. Симона Петлюри, 15а. У майбутньому тут планується розміщення Музею Вінниці.

У планах також проведення архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію ревіталізації громадського простору музею-садиби ім. М. Коцюбинського із прилеглою площею, де знаходиться пам’ятник видатному письменнику.

ТУРИЗМ

Наступного року розпочнуть реконструкцію будівлі за адресою вул. Соборна, 89 для створення там Туристичного хабу Вінниці. Він має стати найсучаснішим та найбільшим в Україні з інноваційним та якісним туристично-інформаційним сервісом, із зонами відпочинку та для проведення заходів, офісами та коворкінгами. В реконструйованій будівлі Хабу також планують розмістити Центр підтримки підприємництва. Це масштабний проєкт, тому повна реалізація планується у 2022 році.

Крім того, збираються запустити сертифіковану програму підготовки гідів відповідно до міжнародних стандартів. Також у Вінниці планують влаштувати перший Фестиваль подільських страв.

 

СИЛЬНА ГРОМАДА

У рамках міського конкурсу «Бюджет громадських ініціатив» в наступному році збираються реалізувати 16 проектів-переможців. Загальний фонд конкурсу на 2021 рік – 8 мільйонів гривень, але вже на 2022 рік фонд конкурсу збільшать до 10 мільйонів.

– У Вінниці є перший муніципальний Хаб «Місто змістів», яким опікується Інститут розвитку міст. В цьому році ми маємо затвердити Програму партнерства інститутів громадянського суспільства з Вінницькою міською радою. Це потрібно для того, щоб була більш тісніша комунікація і взаємодія з різними громадськими організаціями,  які опікуються різними сферами життєдіяльності міста і різними категоріями громадян, –  розповів міський голова Сергій Моргунов.

Нагадаємо, що сьогодні, 24 грудня, у Вінниці відбулась остання у 2020-му році чергова сесія Вінницької міської ради.

Читайте також: Моргунов: WizzAir підтвердив намір відкрити рейси з Вінниці в чотири європейські країни

Читайте також: За півтора роки кількість авто у Вінниці зросла майже на 38%

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.