QR-коди, картки, смартфони: у Вінниці розповіли, як з травня сплачувати за проїзд у громадському транспорті

12:13
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

З першого травня у громадському транспорті Вінниці припиняють оплату проїзду готівкою. Сьогодні, 21 квітня, очільниця підприємства “Вінницякартсервіс” Катерина Бабіна розповіла, чому прийняли таке рішення під час карантину і як працюватиме система електронного квитка.

Так, за словами Катерини Бабіної ще до карантину заявки на отримання лише пільгових карток подали понад 70 тисяч осіб. Наразі ще не всі вінничани змогли отримати свої картки, тому на підприємстві вирішили розпочати адресну доставку всім громадянам, які замовляли картки.

Їх групують за адресами, щоб оперативно розвозити. Заздалегідь працівники “Вінницякартсервісу” зателефонують кожному, аби домовитись про оптимальний час доставки.

 

Ті громадяни, які не замовили ні пільгових, ні персоніфікованих карток, можуть придбати неперсоніфіковані сірі. Такою карткою, до речі, можуть користуватись усі члени родини. Щоправда, ця картка, за словами Катерини Бабіною, діє протягом п’яти років.

– Чому прийняте таке рішення? Насамперед це вимога часу. На сьогодні всі, хто перебувають у транспорті, – у зоні ризику. Особливо кондуктори, тому що їхній вік відповідає тому, який найбільш вразливий, – зазначила Катерина Бабіна. – Тому на сьогодні вже немає кондукторів у транспорті, а оплата приймається у водія.

Власне, кондукторів не вистачало вже до карантину й часто оплачувати за проїзд доводилось у водія. Нині деяких кондукторів перекваліфікують у контролерів. Відтак, контрольна служба буде збільшена.

– Щодня у кожного контролера є вимога перевірити не менше 35 одиниць транспорту. У них є спеціальні пристрої, до яких вони проситимуть прикласти картку й у них буде висвічуватись інформація чи було оплачено цієї карткою, чи ні.

Як розраховуватись за проїзд у травні?  

З припиненням оплати готівкою, вінничани зможуть розраховуватись за проїзд декількома способами:

  1. Муніципальною карткою (персоніфікованою або неперсоніфікованою)
  2. Безконтактною банківською карткою
  3. Телефоном, який підтримує NFC-технології
  4. за допомогою QR-кодів у транспорті
  5. за допомогою SMS із кодом на номер 877

– Під час карантину купувати квитки у водія буде неможливо. Надалі ми побачимо, якими темпами буде розвиватися система. Але потрібно зрозуміти, що водій один у транспорті та його основним завданням є керування рухом та контролювати безпеку. Відволікатися, щоб ще й приймати оплату за проїзд – досить важко.

Щодо муніципальної картки вінничанина, то у перший раз її необхідно поповнити у торговій мережі (кіоски “Преса”) на будь-яку суму. Надалі поповнювати баланс на картці можна буде на сайті et.vn.ua або в автоматах самообслуговування. Перелік адрес поповнення можна знайти на сайті підприємства у розділі “Обслуговування карт”.

Для зручності вінничан у громадському транспорті також планують встановлювати пам’ятки з усією основною інформацією про зміни в системі оплати проїзду.

– На перших етапах дійсно платіж у 4-5 гривень – це дуже маленька вартість. Банків у нас багато і на перших етапах виникала така ситуація, що після систематичної оплати проїзду банківською карткою у  транспорті – банк блокував картку. Ми вже провели всі перемовини вирішили всі недолік. Залишилось лише два банки: Альфа-банк та частково Монобанк, де виникають такі складнощі, але навіть у карантин ми проводимо з ними перемовини, тому найближчим часом вже буде результат, – пояснила Катерина Бабіна.

Чи будуть проїзні квитки?

Проїзні квитки лишаються. Щоправда, друк паперових наразі припинили, але придбати проїзний можна за допомогою муніципальної картки. Такий проїзний діятиме на всіх видах транспорту протягом 30 днів з моменту придбання. Він коштувати 340 гривень та матиме можливість 130 поїздок. Також є безлімітні проїзні (коштують 500 гривень), які не мають обмежень щодо кількості поїздок й також діють протягом 30 днів.

З 29 квітня по 7 травня кіоски “Вінницької транспортної компанії” будуть працювати й там можна буде придбати та поповнити електронний проїзний.

Нагадаємо, що муніципальні картки дають можливість безкоштовної пересадки протягом перших 30 хвилин.

За словами Катерини Бабіної, наразі тривають перемовини із сусідніми до Вінниці громадами щодо організації проїзду пільгових категорій населення у громадському транспорті Вінниці.

Як сплачувати за проїзд у маршрутках?

Наразі встановлення валідаторів та інформаційних табло на зупинках транспорту тимчасово зупинено. Це пов’язано з тим, що чеська компанія Mikroelektronika, яка виграла тендер, також перебуває на карантині.

– Саме фізичне встановлення обладнання у приватних перевізників на сьогодні призупинено та відновиться найближчим часом, щойно буде можливість. Але обов’язково система у приватних перевізників буде працювати за тими ж умовами, що і в громадському транспорті, – додала Бабіна.

Важливо, що якщо пільговики мають можливість безоплатного проїзду у трамваях, тролейбусах та автобусах, то у маршрутках доведеться сплачувати за проїзд. Відтак, вони можуть поповнювати свої пільгові картки на необхідну їм суму. Таким чином пільговик також зможе розрахуватися за другого пасажира, або за багаж.

Якщо ж карантин буде продовжено на тривалий термін, тоді створять можливість замовляти пільгові картки онлайн.

Щодо гостей з інших міст, Катерина Бабіна зауважила, що наразі триває карантин, а у громадському транспорті може перебувати обмежена кількість населення, відтак ймовірні додаткові зміни розглядатимуть вже після карантину.

Очільниця “Вінницякартсервісу” також додала, що вінничани можуть допомогти й долучитися до видачі карток тим громадянам, які їх замовили. Для цього можна звернутись у “Вінницякартсервіс” на сторінці у Facebook.

Фото з архіву Veжі

Читайте також: З травня – виключно без готівки: “Вінницякартсервіс” анонсують зміни правил оплати проїзду в громадському транспорті

Читайте також: З березня валідатори для оплати проїзду почнуть працювати у вінницьких “маршрутках”

Читайте також: У вінницьких трамваях запровадили електронний квиток: як це працює?

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.