Протягом чотирьох днів “Vinnytsia Wine Days 2023” на благодійних заходах зібрали понад 80 тисяч гривень

14:34
Автор: Vежа
Become a Patron!

Протягом 25-28 травня у Вінниці відбулись дні винної культури “Vinnytsia Wine Days 2023”. Впродовж чотирьох днів “Винні дні” відвідали півтори тисячі гостей, а з благодійних заходів загалом було зібрано 81 597 гривень. 

Загалом, як йдеться на офіційному туристичному сайті міста, зібрані кошти будуть передані до міжнародного благодійного фонду “Тризуб Єдності”, створений для допомоги військовослужбовцям на фронті.

Загалом, “Vinnytsia Wine Days 2023” відкрилися 25 травня міжнародною конференцією “Еногастрономічний туризм – драйвер розвитку туристичних дестинацій”. Того ж дня відбувся благодійний показ документального фільму “Поранена земля” за участі режисера Романа Зайця, а після показу стрічки було обговорення з автором. 26 травня відбувся продуктивний “Vinnytsia International Wine Symposium”, на якому з вітальним словом генеральний виступив директор Міжнародної організації виноградарства та виноробства (OIV) Пау Рока Бласко. У цей же день відбулася урочиста церемонія нагородження переможців всеукраїнського дегустаційного конкурсу “Odesa Wine&Spirit Awards” та “Кращий Одеський чорний”.

Оцінювання зразків проводилося протягом двох днів за участі 12 експертів. Дегустації проводилися наосліп, тож члени комісії не знали, чиї саме вина і міцні напої вони дегустують. За результатами на основі висновків дегустаційної комісії було вирахувано середній бал для кожного зразка і присуджено нагороди.

– Зокрема, у конкурсі “Кращий Одеський чорний” взяли участь 22 виробники, які представили 33 зразки вина, а у всеукраїнському дегустаційному конкурсі “Odesa Wine&Spirit Awards” взяли участь 43 виробники з 214 зразками сухих, ігристих, десертних та кріплених вин, а також – міцних напоїв, – йдеться в дописі. Ознайомитися з переможцями конкурсів можна в нашому репортажі за ЦИМ посиланням

Також, за повідомленням, під час церемонії нагородження переможців народний депутат України Артем Чорноморов оголосив, що до Верховної Ради України подано проєкт постанови про відзначення 5 травня як Дня Одеського чорного.

В передостанній день, 27 травня, у Туристичному хабі “Visit Vinnytsia” можна було прослухати лекцію Анни-Євгенії Янченко “Подорож світом українських вин”, а опісля – побувати на презентації настільної гри “UWINES Амбасадори” за участі її автора Сергія Клімова.

Також на вихідних 27-28 травня в межах “Vinnytsia Wine Days 2023” пройшла виставка “Виноробство нескорених”. Під час неї гості заходу продегустували вина багатьох українських виноробень. Зокрема, були представлені Biologist, Negotsiant, Frumushika-Nova family winery, Mon Crafto, Aliko, Koblevo, Винний дім Гігінеішвілі, FALKO WINERYalko, Bolgrad, Сімейна винарня “Янчинські пагорби”, Авторське вино Георгія Самсонюка, Крафтове вино Володимира Римара, Zelenytsi Winery, Kalyus Winery, Вина Ковача, Анталовський, Muska wine, Винні підвали сім’ї Шош, Винороб Василь Лендєл.

 

 

 

 

Паралельно протягом дегустаційної виставки відвідувачі ознайомились з роботами фотографа Арсена Федосенка на виставці його світлин “Вино, життя, любов і боротьба”. Три з представлених робіт митця були продані відвідувачам в рамках благодійного аукціону. Як розповідав автор журналісту “Вежі” під час першого дня дегустаційної виставки, за рахунок продажу своїх робіт він хоче допомогти зібрати кошти на медичне авто для харківських волонтерів. 

 

 

– За словами організаторів, завдяки цьогорічним конкурсам вперше в історії зібрано репрезентативну винну колекцію України воєнних часів, яка зберігатиметься в енотеці “Винного дому Гігінеішвілі” під Вінницею до дня остаточної перемоги України в російсько-українській війні, – підсумовується в публікації. 

Архівні фото – Зорини Гаджук

Читайте також: “Подія не для розваги”: інтерв’ю з Олександром Вешелені про “Vinnytsia Wine Days”. Ч.1. ФОТО

Читайте також: “Створювати вино – філософія, стиль життя, який затягує”: інтерв’ю з виноробом та почесним президентом “Vinnytsia Wine Days” Володимиром Гігінеішвілі. ФОТО

Читайте також: “Кращий Одеський Чорний” і “Odesa Wine & Spirit Awards”: у Вінниці в межах “Vinnytsia Wine Days” відзначили кращих виноробів

Читайте також: Вина невеличкої виноробні, що працювала під обстрілами, та благодійна фотовиставка: репортаж з виставки “Виноробство Нескорених”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.