“Про нас ніхто не подумав”: онкоодужуюча вінничанка звернулася до Зеленського

9:56
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Вінничанка Марина Кушнір, яка бореться з онкозахворюванням, збирає кошти на лікування. Вона пише, що і без того непростий процес лікування під час карантину ускладнюється транспортними обмеженнями та закриттям кордонів, що робить категорію людей з онкологією ще більше вразливою.

Пацієнти, що борються з раком або мають такий діагноз в анамнезі, піддаються підвищеному ризику захворіти на COVID-19. Як пише Марина Кушнір на своїй фейсбук-сторінці, через карантинні обмеження онкоодужуючі втрачають можливість нормально лікуватися, зокрема, через транспортні обмеження.

Марина зазначає, що вона, як і більшість онкоодужуючих, лікується у Києві, а через скасування транспортного сполучення та в разі повної заборони пересування вона фізично не зможе потрапити в лікарню.

Окрім цього жінка пише, що через закриття кордонів пацієнтам важче отримувати ліки з-за кордону, які вони купують за власний кошт та за гроші благодійників. Також, в умовах карантину та загрози зараженням коронавірусом, такі пацієнти не мають доступу навіть до елементарних засобів захисту, без яких їхній імунітет ще більше вразливий. “Всі ми потребуємо спецзахисту – респіраторів і захисного одягу. Але все це нереально нам дістати, адже про нашу категорію населення ніхто з управлінців не подумав”, – пише Марина.

– Наше існування, а по-іншому я це не можу назвати, безпомічне. Де знаходити кошти на елементарне – харчування, ліки з аптек? […] Онкохворих в Україні більше мільйона і всі ми перші в зоні ризику, не просто в ризику – ніхто нас не захоче лікувати від вірусу. Ніхто, бо ми, як там кажуть медики, у разі виявлення коронавірусу – ми безнадійні.

У своєму дописі Марина просить не ігнорувати потреби онкоодужуючих під час карантину та звертається до президента України Володимира Зеленського та усіх управлінців, аби ті повпливали на складну ситуацію.

– Більше півмільйона людей зрештою є заручниками карантину і, відповідно, смертниками. Ми по суті наразі боремося з двома смертельними хворобами. Але якщо хоч якісь є шанси на наше одужання, онкоцентри продовжують працювати для нас, проте ми не маємо можливості навіть добратися на те лікування. У разі надзвичайного стану, ви закриєте сполучення з Києвом і що нам робити – тихенько помирати в домівках?

Марина не вперше привертає увагу до становища онкохворих в Україні. Минулого року вона спільно з іншими влаштувала пікнік “Cancer Survivors Day” для людей, які борються та одужують від онкохвороби. Саме вона активно вводить термін “онкоодужуючі”, а не “онкохворі”, аби змінити ставлення суспільства до людей, хворих на рак.

На початку року Марина написала, що у неї виявили рецидив (рак молочної залози), відтак наразі вона збирає гроші на своє лікування. Гроші на допомогу можна перерахувати на картку :

Приватбанк – 4731219122180593

Monobank – 5375414110522892

Ваталінська-Кушнір Марина Анатоліївна (Vatalinska-Kushnir Maryna)

Як ми писали раніше, на початку минулого року в Вінницькому обласному канцер-реєстрі на обліку перебувало майже 43 тисячі осіб.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, серед кількості інфікованих коронавірусом із хронічними захворюваннями – 7, 6% люди, які мають рак.

Фото – з фейсбук–сторінки Марини Кушнір

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.