Понад 2 мільйони гривень, засоби захисту та продуктові набори, – як аграрії Вінниччини об’єднали зусилля у боротьбі з коронавірусом

20:22
Автор: admin
Become a Patron!

Новини партнерів.

Третій місяць Україна протистоїть епідеміологічній загрозі і чималу допомогу в цьому протистоянні забезпечили аграрії. За ініціативою найбільшої української аграрної асоціації – Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) – ще наприкінці березня стартувала масштабна благодійна акція «Збережи життя українців».

В її рамках понад 700 агропідприємств з усіх куточків України об’єднались, задля допомоги лікарям та медичним закладам своїх регіонів в нерівній боротьбі з COVID-19: закуповували індивідуальні засоби захисту та дезінфікуючі засоби, ліки, медикаменти та усі необхідні витратні матеріали, апарати для штучної вентиляції легень і забезпечували продовольством найбільш вразливі категорії населення.

«Саме така консолідована допомога усіх аграріїв України дала змогу підтримати регіони. Ми вкотре довели, що сільгоспвиробники – це саме ті люди, які працюють в селі, і піклуються про це село. Ми одними з перших ініціювали акцію підтримки «Збережи життя українців» і її відразу підтримали всі наші учасники. Буквально за декілька днів ідея поширилась регіонами і аграрії почали збирати мільйони гривень для фінансової
допомоги», – зазначає голова ВАР Андрій Дикун.

Підтримали акцію і аграрії ВАР Вінниччини, які за три місяці зібрали понад 2 млн грн для забезпечення потреб регіональних медичних закладів. Одними з перших зорганізувались землероби Бершадщини, які спільними зусиллями декількох підприємств: ПП «Явір Агросервіс» на чолі з Бондарчуком Євгенієм, ФГ «Новосулківське» Мирослава Зубалевича та ТОВ «Устя» Павла Марущака зібрали понад 200 тис. грн фінансової допомоги і забезпечили 20 тис. захисних масок, 30 тис. захисних костюмів, захисні рукавички та екрани для медиків Бершадської районної лікарні.

«Сьогодні медики опинились фактично «на передовій», абсолютно незахищені і неготові до такої епідемії. Ми, як соціально відповідальний бізнес, вважаємо необхідним допомогти державі в такий нелегкий час, тому цих три місяці ми робили все можливе, аби забезпечити наших лікарів усім необхідним. Окрім того, силами нашого підприємства ми допомогли і літнім людям Бершадщини – організували майже 2000 продуктових пакунків, які їм доставили», – каже керівник ТОВ «Устя» Павло Марущак.

Не залишились осторонь і аграрії Погребищенського району: керівники ТОВ «Васильківське» Сергій Огороднік, ФГ «Колотуцького О. Л.» Олександр Колотуцький, СТОВ «Левківське» Іван Бенеда, СТОВ «Зоря» Микола Бевз виділили понад 100 тис. грн для потреб Погребищенської районної лікарні і забезпечили медиків необхідними засобами захисту та дезінфекторами.

Майже 1,5 млн грн фінансової допомоги для потреб районної лікарні зібрали 30 аграрних підприємств Шаргородського району, серед яких: ФГ «Сузір’я», керівник – Кокиза Тетяна; ФГ «Агро-Дар», керівник – Сергій Дідик; ПП «Золотий Колос», керівники – Олександр Колеснік та Михайло Івасько. Крім того, агровиробники закупили для інфекційного відділення районної лікарні апарат штучної вентиляції легень.

Також допомогли сільгоспвиробники і первинній ланці медицини, закупивши для центру первинної медико-санітарної допомоги термометри, пульсометри, 2 кардіомонітори. І, звісно, аграрії Шаргородщини забезпечили медиків індивідуальними засобами захисту: халатами, костюмами, рукавичками, захисними екранами та масками, респіраторами та дезінфікуючою рідиною.

Ще понад 100 тис. грн фінансової допомоги зібрали Володимир Шашков СВК «Білопільський», та Віктор Сагайда, ТОВ «Агродім-Іва», для Козятинської районної лікарні та майже 80 тис. грн передали Микола Пашковський, СТОВ «Світанок»; Мотузюк Микола, ФГ «Агроросток»; Мартинюк Віктор, ФГ «Надія-МВ»; Іван Любарський, СФГ «Калина»; Володимир Кузьменко, ФГ «Вікторія-Агро-ВК», для Оратівської районної лікарні.

Всі необхідні індивідуальні засоби захисту, включаючи респіратори, захисні екрани, костюми, рукавички та антисептик забезпечив керівник ФГ «Стріла» Віктор Гора для Муровано-Курилівської районної лікарні. Окрім
того, 40 тис. грн матеріальної допомоги перерахувало підприємство для закупівлі апаратів штучної вентиляції легень. Підтримали колегу Юрій Марухно, керівник ФГ «Марухна Ю. Д.», і Роман Гончаренко, керівник ФГ «Вербка-Інвест», які перерахували в фонд Немирівської та Чечельницької районних лікарень майже 60 тис. грн та закупили необхідні засоби захисту для медиків.

Аграрії Всеукраїнської аграрної Ради і надалі продовжують підтримувати медичні установи своїх регіонів, і це – далеко не повний перелік того, що роблять аграрії. Лише спільними зусиллями та координованими діями країна може протистояти загрозі поширення епідемії і саме на це спрямовані всі ресурси аграріїв області.