Поліція Вінниччини не помітила порушень карантину під час Великодніх богослужінь

18:04
Автор: Vежа
Become a Patron!

Поліція Вінницької області повідомляє, що не зафіксувала порушень карантинних обмежень під час Великодніх богослужінь. 

Про це йдеться на фейсбук-сторінці установи. Як повідомляють правоохоронці, “до забезпечення правопорядку та здійснення контролю за дотриманням карантинних обмежень під час Великодніх богослужінь залучені близько 2 тисяч поліцейських. Поліцейські продовжують стежити за правопорядком біля культових споруд до повного завершення релігійних святкових заходів”.

“Поліція Вінниччини дякує мешканцям області за порозуміння та свідоме дотримання карантинних обмежень задля збереження здоров’я власного і оточуючих. Сподіваємося, що і сьогодні громадяни перебуватимуть вдома, не наражаючи себе та своїх рідних на небезпеку”, – йдеться в повідомленні.

Слід зауважити, що під час ранкового богослужіння зокрема у Хрестовоздвиженському храмі УПЦ Московського патріархату наші журналісти стали свідками скупчення людей на подвір’ї перед церквою. Попри те, що віряни намагалися тримати дистанцію між собою, біля входу до храму їх перебувало очевидно більше десяти осіб, ніж це дозволяє постанова Кабміну, якою регулюються карантинні обмеження в Україні. 

 

 

 

 

 

Водночас поліцейських ні біля цього храму, ні біля Спасо-Преображенського собору ПЦУ та церкви Покрови Пресвятої Богородиці Української УГКЦ під час ранкової богослужіння нам помітити не вдалося.

Крім того Вінницька обласна державна адміністрація також повідомляє, що “На Вінниччині Великодні богослужіння відбулися з дотриманням карантинних обмежень”.

 

 

“Великодні богослужіння у більшості храмів Вінниччини сьогодні, 19 квітня, відбулися без участі вірян, або з мінімальною їх кількістю. Віруючі  з розумінням сприйняли карантинні обмеження – дотримувались допустимої відстані один від одного та були в масках і рукавичках.

Вінницька область є багатоконфесійною, тож цієї Пасхальної ночі  священнослужителі всіх конфесій сприяли дотриманню додаткових карантинних обмежень,  довівши тим самим  не лише свою любов до Господа, але і до Людини. Зокрема, частина богослужінь з  10.00 год. 18 квітня до 12.00 год.19 квітня пройшла на церковних територіях біля православних та греко-католицьких храмів,  де відбувся обряд освячення пасхальних кошиків. При цьому, духовенством та вірянами було дотримано «санітарну дистанцію».

У Великодню ніч  на Вінниччині святкові Пасхальні богослужіння пройшли майже у 800 храмах УПЦ, 400 храмах ПЦУ та 10 храмах УГКЦ .

У храмах ПЦУ та УГКЦ віряни були майже відсутні і долучилися до богослужіння в онлайн-режимі. Церковні території були порожніми.

Великодні богослужіння у 344 молитовних будинках протестантських церков відбулись зранку 19 квітня  без порушень карантинних обмежень. Молитовні будинки та прицерковні території були порожніми. Віруючі долучалися до богослужінь через онлайн трансляцію на ютуб каналах церков”, – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, що за порушення карантину громадянам загрожує відповідальність у вигляді штрафу від 17 тисяч гривень. У випадку, якщо такі порушення призвели до загибелі людей, передбачена також кримінальна відповідальність.

Читайте також: На Вінниччині у 330 осіб виявили коронавірусну хворобу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.