Погруддя Шевченку з Майдану Небесної Сотні перенесли у шкільний музей Революції Гідності. ФОТО

10:31
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Погруддя Тараса Шевченка, стихійно встановлене у центрі Вінниці кілька років тому, перенесли до музею на честь Революції Гідності та подій в АТО “З Україною в серці”, облаштованого у школі №22 на Старому місті.

Нагадаємо, що пам’ятник Кобзарю демонтували в ніч на сьогодні, 24 січня з Майдану Небесної Сотні, у зв’язку зі встановленням тут меморіалу на честь загиблих майданівців “Дерево свободи”.

Бюст Шевченка до школи передав депутат міської ради Володимир Базелюк, котрий свого часу профінансував його виготовлення та встановлення на тогочасній площі Театральній. Як пояснює депутат, він вирішив передати погруддя школі, позаяк навчався в ній сам, а також у зв’язку з тим, що саме в цій школі також вчилися учасники Революції Гідності.

  • Я сам був на Майдані із самого початку революції, цей пам’ятник сьогодні тут – нагадування новому поколінню про те, як все відбувалося в країні чотири роки тому, як люди, жертвуючи собою, виборювали власне право на свободу. Я вважаю, що Шевченко – один з головних символів Революції Гідності, тому його поява в такому музеї – цілком доречне, – вважає Базелюк.

Наразі погруддя розташували в коридорі школи, де і облаштований шкільний музей Революції Гідності. Як розповіла директорка школи Галина Расторгуєва, невдовзі адміністрація планує повністю відтворити первинний вигляд пам’ятника Шевченку, включно з постаментом, на якому він стояв на Майдані Небесної Сотні.

   

  • Так трапилося, що там, де раніше був цей пам’ятник Шевченку – наразі мають ставити пам’ятник Героям Небесної сотні. Це правильно, бо ті люди, які загинули – заслуговують на увагу та повагу, – каже Галина Расторгуєва. -Ми пишаємося тим, що тепер погруддя Кобзаря саме у нас, хоча особисто для мене це було доволі неочікувано, що серед усіх установ міста обрали саме нашу школу.

А Вам відомо про конфлікти, що виникали навколо пам’ятнику Шевченку та Героям Небесної Сотні?

  • Так, але насправді я не політик, не втручаюся у ці події, але переживаю за Україну. Тому як громадянка вважаю, що пам’ятник Шевченку має бути на видному місці, але фактично – байдуже де. Люди однаково мають добре знати і про Шевченка, і про тих Героїв, які боролися за нашу країну – бо це наша історія, – сказала директорка школи.

Нагадаємо, що меморіал на честь Небесної Сотні у середмісті Вінниці планують встановити в лютому, до четвертих роковин масових розстрілів протестувальників на вул. Інститутській та Майдані Незалежності у Києві.