× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Пам’ятник Шевченку з Майдану Небесної Сотні забере його власник? ВІДЕО

15:49
Автор: Андрій Качор

Депутат Вінницької міської ради Володимир Базелюк від фракції “Свобода” у коментарі журналісту Роману Ковальському заявив, що “стихійний” пам’ятник Тарасу Шевченку, що зараз розташований на Майдані Героїв Небесної Сотні, був створений за його кошти.

Про це Базелюк розповів, коментуючи власне голосування за рішення про встановлення на тому місці іншого пам’ятника – скульптурної композиції “Дерево Свободи” на честь загиблих героїв Небесної Сотні.

  • Чесно кажучи це важке рішення, особливо для мене, тому що той пам’ятник Шевченку який там зараз стоїть – він ставився за мої кошти. Під час блокади Вінницької ОДА до мене звернувся чоловік, який готовий був це зробити, але у нього не було коштів. Я це проплатив, а потім за допомогою народних депутатів ми поставили його на площі, там де він зараз стоїть.

Базелюк також зазначив, що має намір передати пам’ятник Шевченку одному з навчальних закладів Вінниці.

  • Зараз я звернувся щоб його не нищили, я хочу забрати його собі, а потім ми його подаруємо якийсь школі, або поставимо на подвір’ї якогось навчального закладу. Попри те, що він зроблений з підручних матеріалів, і не “капітальний”. Герої Небесної Сотні – це ті люди, з якими ми стояли поруч, це нові герої нової України і ми не могли зробити інакше, – сказав Базелюк, коментуючи своє голосування.

Нагадаємо, що сьогодні, 27 жовтня, сесією міської ради було вирішено встановити скульптурну композицію “Дерево Свободи”, створену на честь загиблих майданівців на Майдані Героїв Небесної Сотні.

Дане рішення не підтримали лише двоє депутатів – Олександр Зєрщиков на Олександр Колісник із фракції “Самопоміч”. Проти даного рішення також виступила депутатка від “Батьківщини” Ганна Давиденко, однак під час голосування – підтримала пропозицію. Водночас активіст Юрій “Хорт” Павленко заявив, що планує організувати цілодобове чергування на Майдані Героїв Небесної Сотні, аби не дати забрати звідти погруддя Шевченка та натомість встановити памятник Героям Небесної Сотні

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.