Плисківский інтернат на Вінниччині, в якому знущались над людьми, реорганізують

10:04
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Плисківський психоневрологічний інтернат на Вінниччині, який потрапив у всеукраїнський скандал минулого року, планують реорганізувати та приєднати до Обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку. Керівника Плисківського інтернату пропонують звільнити. 

Відповідний проект рішення буде винесено на розгляд сесії Вінницької обласної ради.

Нагадаємо, що скандал навколо Плисківського інтернату спалахнув після публікації відео, відзнятого громадськими активістами. Вони зафіксували, як групу психічно хворих людей утримують в зачиненій кімнаті абсолютно голими. В темній кімнаті з кахельною підлогою перебували люди різної статі та віку, їх тривалий час не допускали до вбиралень.

За тим Поліція Вінницької області відкрила кримінальне провадження за фактом нелюдського поводження з підопічними інтернату. Справу розслідуватимуть, як “незаконне позбавлення волі”.

Інформація набула широкого розголосу в Україні, з цього приводу також відбувся виступ у Верховній Раді. Проте директора Плисківського інтернату Івана Катрука звільнили “за згодою сторін”.  

Відтак проектом рішення, що буде винесене на сесію обласної ради, передбачено реорганізацію закладу шляхом приєднання до комунальної установи “Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку”. Для цього мають створити відповідну комісію з реорганізації.

Окрім того в документі пропонується передати в постійне користування пансіонату землі та майно інтернату.

Також у рішенні пропонується:

“4. Встановити строк заявлення кредиторами своїх вимог — два місяці з дня оприлюднення, згідно з чинним законодавством України, повідомлення про рішення щодо реорганізації шляхом приєднання Плисківського психоневрологічного інтернату.

5. Комісії з реорганізації здійснити всі організаційно-правові заходи щодо реорганізації шляхом приєднання Плисківського психоневрологічного інтернату до комунальної установи «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку», в порядку встановленому чинним законодавством України.

6. Встановити, що в результаті реорганізації шляхом приєднання права та обов’язки, майно, земельні ділянки Плисківського психоневрологічного інтернату переходять до правонаступника комунальної установи «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку». Закріпити майно за комунальною установою «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку» на праві оперативного управління, а земельні ділянки (кадастровий номер 0523484200:05:001:0095, площа 1,1476 га, кадастровий номер 0523484200:05:001:0089, площа 0,8219 га розташовані за адресою: вул. Броніцького,2, с. Плисків, Погребищенського району, Вінницької області, 22252; кадастровий номер 0523484200:05:001:0090, площа 0,4052 га, розташовану за адресою: вул. Броніцького, 29, с. Плисків, Погребищенського району, Вінницької області, 22252) передати у постійне користування.

7. Комісії з реорганізації:

7.1. Повідомити про наступне вивільнення виконуючого обов’язки директора Плисківського психоневрологічного інтернату Тислюка Павла Вікторовича.

7.2. Повідомити у встановленому чинним законодавством України порядку працівників Плисківського психоневрологічного інтернату про реорганізацію юридичної особи. Забезпечити дотримання соціально-правових гарантій працівників інтернату у порядку та на умовах, визначених чинним законодавством України.

7.3. Провести інвентаризацію майна Плисківського психоневрологічного інтернату згідно з законодавством”.

Ч.2 ст. 146 ККУ передбачає відповідальність за незаконне позбавлення волі або викрадення людини, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням йому фізичних страждань, або із застосуванням зброї, або здійснюване протягом тривалого часу. Такий злочин караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Читайте також: Ексдиректор Плисківського інтернату відмовляється співпрацювати зі слідством

Читайте також: Поліція відкрила провадження за фактом знущань над людьми у Плисківському інтернаті

Читайте також: Чому директора інтернату, де знущалися над психічно хворими, звільнили “за згодою сторін”? Коментарі чиновників

Читайте також: Скальському радять звільнити заступника через нелюдські умови в Плисківському інтернаті

Читайте також: В інтернаті на Вінниччині психічно хворих утримують голими в зачиненій кімнаті без доступу до вбиральні. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.