«Печінка працює»: хлопчик, якому пересадили орган від донора з Вінниці, в стабільному стані

17:03
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Оновлено: 28 Січня 2022, в 13:06

У лікарні Львова медики виконали унікальну операцію з трансплантації печінки однорічному хлопчику з Прикарпаття. Донорський орган доправили з Вінниці після того, як родичі загиблого після інсульту чоловіка дали на це дозвіл.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я України на своїй фейсбук-сторінці, унікальну операцію виконали в Дитячій лікарні “Перше територіальне медичне об’єднання міста Львова”.

– Через діагноз, поставлений дитині у 3-місячному віці – печінка малюка поступово відмовляла. Єдиним виходом врятувати дитину була трансплантація печінки. Останні чотири місяці хлопчик з мамою жили в лікарні, очікуючи на операцію.

Як повідомляє Дитяча лікарня на своїй фейсбук сторінці, це перша трансплантація донорського органу від посмертного донора такій малій дитині. Як ідеться у дописі, юним пацієнтом є однорічний Артем із маленького села на Прикарпатті. Діагноз – атрезія жовчних протоків, виражена печінкова недостатність. Лікарі пишуть, що для трансплантації донорську печінку розділили, аби частину взяти для Артема.

– Успішна операція – це лише половина шляху, попереду не менш складна його частина, виснажений хворобою організм дитини має адаптуватися до життя з новим органом. Та наш колектив докладає максимум зусиль, але Артемко пройшов свій шлях до одужання якомога швидше.

Трансплантацію провели львівські фахівці спільно з лікарями столичної «Феофанії». Надскладна операція тривала близько дванадцяти годин. На сьому добу після операції печінка працює, стан малюка стабільний, повідомляє МОЗ.

Зазначається, що печінку з Вінниці було доставлено гелікоптером в рамках проєкту з аеромедичної евакуації, який МОЗ України реалізовує спільно з Національною поліцією України та Міністерством внутрішніх справ з 2021 року.

Нагадаємо, тиждень тому, 12 січня, у вінницькій лікарні імені Ющенка відбулася операція з вилучення донорських органів у пацієнта (44 роки), який помер внаслідок інсульту. Завдяки дозволу родичів лікарі вилучили серце, нирки та печінку. Органи доправили у медзаклади Києва та Льовова, а серце мали пересадити у Вінниці. Але остання операція була скасована.

Фото – МОЗ, “Перше територіальне медичне об’єднання міста Львова”

Читайте також: Команду трансплантологів, які вперше на Вінниччині зробили пересадку нирки, відзначили почесними грамотами ОДА

Читайте також: У Вінниці планують збудувати три вертолітні майданчики для транспортування пацієнтів

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.