У Вінниці планують збудувати три вертолітні майданчики для транспортування пацієнтів

11:05
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці біля лікарень інтенсивного лікування планують збудувати три вертолітні майданчики. Аеромедичну евакуацію будуть використовувати для транспортування пацієнтів із розладами серцево-судинної системи, у випадках важких травм, після ДТП, а також під час трансплантації органів.

Як повідомили у виданні “Місто над Бугом”, про це їм розповів Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

З його слів, вертолітні майданчики планують розмістити поблизу лікарні швидкої медичної допомоги по вулиці Київській, на території першої міської лікарні на Вишеньці та поблизу лікарні імені Пирогова.

Ми розуміємо, що стаються такі випадки, де є потреба у швидкій доставці хворих. Сьогодні у Національній гвардії і в ДСНС вже є гелікоптери, їх закупили достатньо багато. Тому ми повинні створити такі можливості, щоб людей можна було швидко доставити до лікарні. Було поставлено завдання визначити три локації, – зазначив Сергій Моргунов.

Повідомляється також, що нині триває процес щодо створення проєктно-кошторисної документації.

Це процес. Треба виділити і знайти відповідну земельну ділянку, щоб користування було безпечним. Потім саме будівництво, тому що існують певні технічні особливості, яким цей майданчик повинен бути. Гадаю, що всі ці питання ми вирішимо, пояснив мер Вінниці.

У публікації зазначають, що аеромедична евакуація хворих вже працює на Львівщині. Область стала першим регіоном в Україні, де важких пацієнтів після ДТП та ургентних хворих доставлять до лікарні вертольотом. Новий гелікоптер Нацполіції обслуговує не лише Львівську, Івано-Франківську та Закарпатську області, а й Чернівецьку, Тернопільську та Волинську.

Ілюстративне фото – report.if.ua

Читайте також: «Серце вже б’ється у її грудях»: з Вінниці до Києва поліцейський вертоліт екстрено доправив донорське серце

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.