Оце був рік: 12 кращих відео Vежі 2020

19:03
Автор: Vежа
Become a Patron!

На завершення року ми на Vежі вирішили згадати, що чудового з нами відбувалося протягом 2020-го і чим він запам’ятався нам найбільше. 

Ми вже згадували найбільш помітні події в оглядах вінницької зими, весни та літа 2020-го. А сьогодні вирішили нагадати, чим нам найбільше запам’ятався цей рік візуально. Тож ми відібрали 12 найцікавіших, на нашу думку, відео Vежі за 2020 рік. Є на що подивитися!

 

Ранок вінницького трамваю

Так трапилося, що значна частина життя Вінниці “крутиться” навколо трамваїв. І це не дивно, з огляду на те, які круті у місті їздять трамваї. А тим паче, що невдовзі трамвайний парк оновиться ще.

Ми теж в захваті від цих вагонів швейцарської якості тож вирішили показати всім, як “прокидаються” трамваї, а разом з ними – люди, без яких ці трамваї нікуди б не поїхали.

Читайте також: Вагон 225: водійка та кондуктор про роботу, пасажирів та любов до трамваїв. ВІДЕО

Російськомовний бар’єр

Неодноразово ми ставали свідками, коли україномовні іноземці у Вінниці банально не могли отримати елементарні послуги через те, що їх нездатні були обслужити мешканці міста, які не можуть – або не хочуть – спілкуватися державною мовою з клієнтами. Навіть тоді, коли клієнт щиро не розуміє “общепонятний язик”, адже ніколи не мешкав в “тюрмі народів”.

Тож до Дня української писемності та мови ми вирішили поспілкуватися з вінницькими студентами-іноземцями, аби дізнатися, як вони самі до цього ставляться. Їхні відповіді вразили простотою і категоричністю і це відео звернуло на себе увагу в усій країні. Сподіваємося, що і вінничани задумаються, переглянувши його.

Читайте також: Російськомовний бар’єр: історії трьох іноземних студентів, які вивчили українську

Вінниця: весна 2020

Попри карантин, вінницька природа цієї весни подарувала нам неймовірні пейзажі. Це було дуже ніжно і красиво, подивіться!

МІКРОрайони Вінниці: Єрусалимка і Кумбари

У 2020-му наша команда – в даному випадку в складі Миколи Геркалюка та Марини Сербінович – продовжили досліджувати Вінницю, і зокрема – мікрорайони міста. Один з найбільш атмосферних випусків вийшов про Єрусалимку та Кумбари.

Читайте також: МІКРОрайони Вінниці: історія Єрусалимки та Кумбар

 

МІКРОрайони Вінниці: Старе місто

Не менш класно вдалося показати і розповісти про минуле і сьогодення Старого міста. На це, щонайменше, приємно дивитися.

Читайте також: МІКРОрайони Вінниці: історія Старого міста від Коріатовичів і до наших днів

“Поділля Incognita-2”

В якийсь момент ми вирішили, що нам мало самої Вінниці, і коли країну накрив карантин, а відтак туристи стали дивитися більше на власно країну, ніж на закордон, ми вирішили зі своєї точки зору показати наше неймовірне Поділля країни. Так народився проект “Поділля Incognita-2”.

Один з його випусків нам особливо сподобався.

А цей – мабуть, ще кращий. Про древні печери, знайдені там останки людей, ледь не втрачений дрон і неймовірно красиві краєвиди.

Усі серії проекту можна подивитися в нашому плейлисті “Поділля Incognita-2”

Вінниця у порівнянні

Зрештою ми вирішили, що нам недостатньо вже й всього Поділля, тож вирішили їхати ще далі і порівняти Вінницю з сусідніми обласними центрами. Так народився проект “Вінниця у порівнянні” і одна з цих серій нашим читачам особливо “зайшла” – про Житомир.

Усі серії проекту можна подивитися в нашому плейлисті “Вінниця у порівнянні”.

 

Vereta у Стіні

Але ми ще і ще поверталися на Поділля, аби досліджувати цей неймовірний край. І так натрапили на красиве і древнє село Стіна, де місцеві майстрині відродили традицію ткацтва, і тепер зі старої тканини, яку зібрали для переробки, роблять чохли для макбуків! Подивіться і послухайте, як це відбувається!

Читайте також: Відродження ремесла бабусь: як на Вінниччині виготовляють доріжки на столітніх верстатах

Читайте також: “Маленькі Карпати” з каменю і легенд: історія села Стіна. ФОТОРЕПОРТАЖ

У Вінниці виявили вірогідно найбільше у світі кладовище вояків Української Галицької Армії

Цьогоріч у Вінниці виявили одну з найбільш важливих історичних знахідок – вірогідно найбільше у світі кладовище вояків Української Галицької Армії. Як це було – дивіться на відео та читайте в нашому репортажі з місця події нижче за посиланням.

Читайте також: У Вінниці знайшли вірогідно найбільше у світі кладовище вояків Української Галицької Армії

 

Великі роковини України

Одне з найважчих психологічно і дуже важливих відео, яке нам вдалося створити цьогоріч спільно з “Центром історії Вінниці” та Катериною Калитко.

Голосом письменниці відтворено промову Миколи Євшана “Великі роковини України”, яку він виголосив у стінах Вінницького театру 1 листопада 1919 року. Це промова, виголошена на честь першої річниці військового повстання у Львові та утворення ЗУНР і вважається вершиною творчості Євшана. Послухайте, наскільки вона актуальна і сьогодні.

 

Як на Вежі прапор змінювали

А вже під завісу цього неймовірно насиченого і складного року ми стали свідками символічної та цікавої події: зміни прапора на головному символі міста – Вежі Артинова. Епічне та красиве видовище, варто побачити.

Читайте також: На Вежу Артинова у Вінниці встановили новий прапор з виправленим гербом

Над цими прекрасними відео для вас протягом усього року працювали Микола Геркалюк та Марина Сербінович. Тож якщо ви хочете їм подякувати за це – підпишіться на наш Youtube-канал, якщо досі цього не зробили. Це буде найкраща нагорода для нас!

З прийдешніми святами!

Щиро, ваша VежА!

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.