На Вежу Артинова у Вінниці встановили новий прапор з виправленим гербом

18:19
Автор: admin
Become a Patron!

Оновлено: 18 Грудня 2020, в 13:18

Сьогодні на верхівку головного символа міста – Вежу Артинова на Європейській площі – встановили новий прапор з гербом Вінниці.

Містяни могли помітити, що днями з Вежі зник червоно-білий стяг із зображенням міського гербу, а саму територію біля вежі огородили обмежувальними стрічками. Виявилося, що внаслідок крижаного дощу, який нещодавно “атакував” Вінницю, прапор зазнав ушкоджень та отримав непрезентабельний вигляд, тож його вирішили замінити.

Щоправда, вдалося це не з першого разу, і навіть не з другого.

Аби здійснити цю майже урочисту, та безсумнівно почесну процедуру, запросили двох промислових альпіністів. Вони мали встановити новий прапор ще вчора, 15 грудня, проте не змогли цього зробити з погодних причин. Тож операцію перенесли на наступний день.

Вже сьогодні, по обіді 15 грудня альпіністи разом з місцевими істориками піднялися на верхівку Вежі, проте вже там виявили, що прапор неправильно пошили для специфічного кріплення. Тож мусили терміново вдосконалювати полотнище. І вже менш, ніж за годину, двоє відчайдушних чоловіків з’явилися на верхівці історичної споруди, тримаючи в руках яскравий стяг.

 

 

Процедура встановлення прапору тривала кілька напружених хвилин, по завершенню яких над Вежею Артинова знову замайорів яскраво-червоний прапор з білим гербом Вінниці.

 

Як пояснив Vежі керівник “Центру історії Вінниці” Олександр Федоришен, прапор розміром 2,55 х 1,7 метрів виготовили з посиленої тканини, призначеної саме для подібних виробів.

Зазвичай висотні прапори, залежно від погодних умов, замінюють три-п’ять разів на рік.

Крім того, за словами Федоришена, на новому прапорі – виправлений макет герба міста, з коректними пропорціями, точно такий, який його і задумували автори в 1993 році.

Вже незабаром чекайте на Vежі відео, як встановлювали новий прапор.

Читайте також: Дві сторони однієї Вежі: що всередині головного символу Вінниці?

Фото автора

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.