ОДА: показники забруднення води у Збаржівці перевищують норму в 20 разів

18:58
Автор: Vежа
Become a Patron!

Станом на п’ятницю показник хімікатів у воді в криницях села Збаржівка та водогоні перевищував у понад 20 разів. Про це сьогодні, 18 червня заявив перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко під час засідання в обласній державній адміністрації. 

Як зазначив Гижко “З місцевими мешканцями постійно проводиться роз’яснювальна робота, а проби води з криниць беруться виключно в їх присутності”.

 – В останніх пробах в селі Збаржівка все ще виявлено залишки препарату «Тарга супер», в інших населених пунктах хімікатів не виявлено. З метою забезпечення місцевих мешканців питною водою належної якості організовано довезення з міста Вінниці бутильованої води в кількості 1,5 тони, а також закуплено велику ємкість для харчової питної води на 2 тони і щоденно довозиться чиста вода належної якості», – повідомив Андрій Гижко.

В свою чергу, начальник Головного управління держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук зауважив: «Станом на п’ятницю показник хімікатів у воді в криницях села Збаржівка та водогоні перевищував у понад 20 разів. Сьогодні взято нові проби води і протягом дня будуть свіжі результати».

За повідомленням екологічної інспекції станом на п’ятницю у водоймах вище та нижче по течії від місця аварії перевищень не виявлено.

Нагадаємо, що 9 червня, близько п’ятої години ранку у водойму поблизу села Збаржівка, що у Погребищенському районі, потрапила майже тонна інсектицидів. Це хімічні препарати, які використовують для захисту рослин від шкідливих комах. Однак у великій кількості вони токсичні не лише для комах, але також для людей та тварин.

Пізніше було повідомлено про лабораторні дослідження якості води в річці Рось Державним підприємством «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров’я України».Як зазначається в повідомленні, проведено аналіз проб води із р. Рось у місцях питного водозабору м. Біла Церква.

“Лабораторні дослідження виконувалися методом газової хроматографії за 131 показником, з них – 13 відносяться до категорії пріоритетних згідно Водної Рамкової Директиви ЄС 2000/60/ЄС.

Перевищень нормативних концентрацій, встановлених ДСТУ 4808:2007 «Джерела централізованого питного водопостачання», та екологічних нормативів якості не виявлено”, – йдеться в повідомленні.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.