ДСНС: показники забруднення води в річці Рось не перевищують норми

11:27
Автор: Vежа
Become a Patron!

На офіційному сайті ДСНС сьогодні, 11 червня з’явилося повідомлення про лабораторні дослідження якості води в річці Рось Державним підприємством «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров’я України».

Як зазначається в повідомленні, проведено аналіз проб води із р. Рось у місцях питного водозабору м. Біла Церква.

“Лабораторні дослідження виконувалися методом газової хроматографії за 131 показником, з них – 13 відносяться до категорії пріоритетних згідно Водної Рамкової Директиви ЄС 2000/60/ЄС.

Перевищень нормативних концентрацій, встановлених ДСТУ 4808:2007 «Джерела централізованого питного водопостачання», та екологічних нормативів якості не виявлено”, – йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що “рішенням Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Біла Церква вирішено з 20 години 10 червня відновити роботу насосно-фільтрувальної станції м. Біла Церква”.

Внаслідок ДТП в Погребищенському районі на Вінниччині у водойми потрапили 747 літрів гербіцидів та фунгіцидів різного класу. Через забруднення річки Рось у Погребищенському районі без водопостачання залишились мешканці Білої Церкви, а Умань перевели на воду з резервних резервуарів.

Станом на сьому годину 10 червня водопостачання м. Умань здійснювалося з резервних резервуарів, запасу води мало вистачити на 3 доби, а у Білій Церкві подача води призупинена з 23 години 9 червня. Населення забезпечується водою за рахунок підвозу та існуючих бюветів, повідомляє ГУ ДСНС України.

Додамо, що річка Рось протікає територією кількох областей — Вінницької, Київської, а також Черкаської та є правою притокою Дніпра.

9 червня, повідомлялося, що близько п’ятої години ранку у водойму поблизу села Збаржівка, що у Погребищенському районі, потрапила майже тонна інсектицидів. Це хімічні препарати, які використовують для захисту рослин від шкідливих комах. Однак у великій кількості вони токсичні не лише для комах, але також для людей та тварин.