«Не вмонтовані навіть двері»: голова ОДА розповів про затримку будівництва кардіоцентру

10:42
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці триває будівництво регіонального кардіоцентру, на який ще 2013-го року виділив кошти Світовий банк. Втім очільник Вінницької ОДА назвав незадовільними темпи будівництва та назвав нову дату завершення підрядником будівельно-монтажних робіт на об’єкті – 31 березня 2021 року. 

Як повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація, Сергій Борзов зазначив, що існує вірогідність того, що з обласного бюджету на кардіоцентр доведеться виділити 9 мільйонів доларів. Зараз він разом із міським головою Вінниці Сергієм Моргуновим ведуть переговори з підрядником, а наступного тижня планується зустріч з представниками Світового банку.

 

Голова ОДА нагадав, що реалізація проекту зі створення кардіоцентру почалася у 2013 році. Тоді Світовий банк вперше виступив з ініціативою інвестувати в охорону здоров’я України (йшлося про 214 мільйонів доларів). Зокрема Вінниччина стала одним із восьми регіонів, де мав з’явитися проєкт спільно зі Світовим банком.

Зазначено, що спочатку мали виділити 40 мільйонів доларів, але згодом суму зменшили на 8 мільйонів (плюс співфінансування з місцевого бюджету – 10%). Тож Світовий банк мав виділити Вінниччині 32, 854 400 млн доларів.

–  Два роки відшліфовували проєкт, долучали міжнародних експертів з Іспанії, Словаччини. Пророблена масштабна робота із медиками, адже цей кардіоцентр має стати інструментом для зменшення смертності вінничан від серцевих хвороб. У 2015 році проєкт підписали… Що маємо сьогодні? Попри те, що на посаді очільника області півроку, відповідати маю. Бо саме голова ОДА є тим, хто відповідає за реалізацію проєкту кардіоцентру, хоча є два виконавці – Вінницька міська рада та Вінницька облдержадміністрація. Будівля майбутнього сучасного медцентру незакінчена. Не вмонтовані навіть двері, – зазначив Борзов.

За його словами, 31 березня 2021 року – нова чергова дата завершення підрядником ТОВ «КСМ-груп» будівельно-монтажних робіт. Борзов відзначив, що темпи робіт на будівельному майданчику незадовільні – на 1 лютого за планом там мали працювати 248 робітників, за фактом – 78, а закупівля підрядником технологічного обладнання фактично не здійснюється.

– Ми всі розуміємо, що підрядник повинен завершити будівництво. Для цього потрібна пролонгація діючої угоди. Якщо замовник – міська рада і підрядник знайдуть можливість оформити додатковий договір, це буде середина лютого. Тільки після будівництва зможемо перейти до закупівлі обладнання, – сказав очільник ОДА.

Борзов підкреслив, що також необхідно погодити зі Світовим банком тендерну документацію.

– За оптимістичним прогнозом, строк процедури – 9 місяців. Тобто, отримавши 10% авансового платежу за кошти позики, підрядник, можливо, і поставить дороговартісне медобладнання до 31 березня 2022 року (фініш субпроєкту). Проте не встигають ввести в експлуатацію – процес монтажу близько 45 днів.

За словами очільника ОДА, також потрібно буде час на навчання персоналу і лише тоді постачальник отримає 80 % суми контракту.

– Так от, ці 80 % можуть лягти на плечі обласного бюджету – 9 мільйонів доларів. Для нас це астрономічна цифра. Без допомоги Світового банку область проблему не вирішить. Сьогодні разом із Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим ведемо переговори з підрядником. Наступного тижня плануємо зустріч із представниками Світового банку, – сказав Сергій Борзов.

Нагадаємо, Проект реалізується спільно Світовим банком, міською радою та Вінницькою ОДА. Йдеться про окрему семиповерхову будівлю площею 17 тисяч “квадратів” з широким функціоналом у сфері кардіології: відділення для пацієнтів з порушенням серцевого ритму, відділення планового лікування, відділення для пацієнтів з гострим інфарктом міокарду, відділення ранньої реабілітації, три рентгенопераційні, в тому числі електрофізіологічна, клініко-діагностична лабораторія, функціональна діагностика тощо.

Будівництво нового корпусу кардіоцентру розпочалось влітку 2018 року. Ввести об’єкт в експлуатацію планували восени 2020-го. У серпні 2019 поглянути на темпи робіт приїхали представники Світового банку.

На початку 2020 року для того, аби пришвидшити зведення роботи, на будівництві збільшили кількість робітників. На черговій сесії міської ради 31 січня депутати проголосували за спрямування 15,035 млн грн на будівництво об’єкт. У травні через карантин не всі будівельники змогли потрапити на будівництво, однак роботи не припинялися.

Читайте також: “На особливому контролі”: у Вінниці будівництво нового кардіоцентру відстає від графіку. ФОТО

Читайте також: Реконструкція “Кристалу”, е-квиток у маршрутках і нові дитсадки: проекти розвитку Вінниці на 2021 рік

Фото з сайту Вінницької ОДА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.